1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

كشف واكسن جديد برای كاهش وزن

شروع موضوع توسط alicpu در ‏22 ژوئیه 2012 در انجمن تکنولوژی های روز

 1. alicpu

  alicpu کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏22 ژوئیه 2012
  ارسال ها:
  1,032
  تشکر شده:
  118
  جنسیت:
  مرد
  aimages.seemorgh.com_iContent2_Files_136893.jpg
  دانشمندان موفق به كشف واكسن جديدي در مدل حيواني براي كاهش وزن شدند.​

  محققان با ارزیابی اثربخشی دو واكسن به نام‌های JH17 و JH18 با استفاده از فرم اصلاح شده هورمون سوماتوستاتین توانستند وزن موش‌های آزمایشگاهی را كاهش دهند.

  براساس این گزارش محققان دو گروه 10 تایی از موش‌های نر چاق را به مدت 8 هفته قبل از مطالعه تحت رژیم غذایی با چربی بالا قرار دارند و سپس آنها را با همان رژیم در یك دوره 6 هفته‌ای با تزریق این دو واكسن مورد مطالعه قرار دارند.

  از طرفی به منظور تقویت این تزریق، موش‌ها در روز بیست و دوم آزمایش تحت تزریق دوباره واكسیناسیون تكمیلی قرار گرفتند.

  نتایج حاصل از این گزارش از مقایسه گروه تزریق شده با واكسن سوماتوستاتین با یك گروه 10 تایی از موش‌های شاهد كه تحت تزریق نرمال سالین قرار گرفتند، حاكی از آن است كه چهار روز پس از اولین تزریق هورمون سوماتوستاتین، در موش‌های واكسینه 10 درصد كاهش وزن مشاهده شد و این در حالی است كه واكسن نرمال سالین مورد استفاده در گروه شاهد این تأثیر را بر روی آنها نداشت.

  نتایج دیگر این مطالعه می‌افزاید: در پایان این آزمایش محققان مشاهده كردند كه هر دو واكسن JH17 ‌ و JH18 به میزان قابل توجهی وزن موش‌های مورد مطالعه را كاهش داد.

  براساس این گزارش محققان افزودند: این دو واكسن بدون تأثیر گذاشتن بر سطح نرمال فاكتور و رشد انسولین منجر به كاهش وزن در موش‌ها شده است.

  گفتنی است: سوماتوستاتین هورمونی پپتیدی است كه مانع از عملكرد هورمون رشد (GH)‌ و فاكتور رشد شبه انسولین (IGF)‌ می‌شود كه نتیجه آن افزایش سوخت و ساز بدن و كاهش وزن است.

  به گفته محققان در حال حاضر تنها گزینه‌های غیر از رژیم غذایی برای كنترل وزن، استفاده از جراحی و داروهای قوی است كه عوارض خطرناكی دارد ولی این مطالعه نشان می‌دهد كه امكان درمانی برای چاقی با این واكسن جدید وجود دارد، گرچه مطالعات بیشتری برای كشف پیامدهای درازمدت این واكسن در درمان چاقی انسان‌ها ضروری است.
  گردآوری: گروه خبر سیمرغ
  www.seemorgh.com/news
  منبع:tabnak.ir
   

  موضوعات مشابه

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.