1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  بدترین ضربه های دنیا
  رد اعلامیه

نام تجاری

شروع موضوع توسط nahrab در ‏24 آگوست 2014 در انجمن اخبار و مطالب گوناگون خبری تلگرام

 1. nahrab

  nahrab کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏12 آگوست 2014
  ارسال ها:
  4
  تشکر شده:
  4
  جنسیت:
  زن
  تاریخچه:
  علائم تجاری قدمت 4000 ساله در مصر باستان دارند همچنین صنعتگران چینی حدود 2000 سال پیش علائم خاص خود را بعنوان علائم تجاری، داخل یک نیم دایره (و بعدها ربع) بر پشت ظرف چینی ساخته شده حک می کردند. با پیشرفت تجارت بین کشورها و اقوام مختلف در قرن 12 نشانهای تجاری به تدریج بر روی کالاها و اسناد تجاری نیز نقش بستند و در سال 1363 میلادی به دستور شاه ادوارد سوم (پادشاه انگلستان) استفاده از علائم تجاری برای برخی از تجار و صنعتگران اجباری گردید.

  نام و نشان تجاری عبارت است از نام، عبارت، اصطلاح، علامت نشانه، نماد عدد، طرح یا ترکیبی از این ها که به منظور شناساندن محصولات و خدمات فروشندگان یا گروهی از فروشندگان و متمایز ساختن آن ها از محصولات شرکتهای رقیب استفاده می-شوند. و حق استفاده انحصاری نام و نشان تجاری فقط برای کسانی شناخته خواهد شد که آن را در اداره مالکیت صنعتی به ثبت رسانده باشد. که در این صورت چنانچه شخص دیگر از آن نام و نشان تجاری یا مشابه آن درخصوص کالای مورد نظر استفاده نماید تحت تعقیب کیفری و حقوقی قرار خواهد گرفت.

  مزایای ثبت علائم تجاری:
  1- شرکتها را قادر می سازد محصولاتشان را از یکدیگر متمایز سازند.
  2- ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکتها هستند.
  3- جزء ضروری قراردادهای اعطای نمایندگی می باشند.
  4- در صورت برند سازی قوی جزو دارائی های ارزشمند صاحبانشان خواهند بود.
  5- شرکتها را تشویق به ارتقاء کیفی محصولاتشان خواهند کرد.
  6- جهت اخذ گواهی و نشان استاندارد الزامی هستند.
  7- گاهی جهت دریافت تسهیلات نیز لازم و مفید خواهند بود.


  لینک منبع: ثبت نام و علائم تجاری


   

  موضوعات مشابه

  Last edited by a moderator: ‏18 ژانویه 2018
 2. روح سوار

  روح سوار علی داداش کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏18 سپتامبر 2012
  ارسال ها:
  1,087
  تشکر شده:
  2,322
  جنسیت:
  مرد
  ممنون اطلاعات به درد بخوری بود -25-
   
 3. صبا سادات

  صبا سادات ^-^ کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏14 ژوئن 2014
  ارسال ها:
  814
  تشکر شده:
  2,381
  جنسیت:
  زن
 4. nsdbfeygfrnuw

  nsdbfeygfrnuw کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏23 نوامبر 2017
  ارسال ها:
  5
  تشکر شده:
  1
  جنسیت:
  مرد
  ثبت علائم تجاری یکی از مهم ترین بخش های ثبت شرکت و علاوه بر آن ثبت برند می باشد که برای ابتدای افتتاحیه شرکت و شروع به کار لازم می باشد.علائم تجاری شماری عهد احوال به پشیزی اسمی می شوند و لحاظ شریكی پدیدار می کنند که در كلمه به جای اسم عام بکار می روند.مثلاَ که در اثر كاربرد متجاوز از پوست علامت دانش فنی صنعت بیرون شده و هم دوره اسم عام شده است.  به طور کلی نشان تجاری شناساندن جنس از جنبه کیفیت آنست و به درنگ که در روبه رو رقابت تجاری،تجار با توسل به آن،نوع جنس و رخت خود را به خریدار عرضه داشته و در تعهد خوب جنس را می نمایند و اولا نماد تجاری که به کمک آن بایع سازنده جنس و کمیت و کیفیت کالا را درک می کند و به این اثاث ملحق هم کالایی را می خرد که علامت كیفیت نظر را دارد.

  ثبت علائم تجاری یکی از مواردی می باشد که در زمان ثبت شرکت مورد نیاز است و ابزاری همچون نقش و تصویر و عبارت را در برمی گیرد. داشتن علائم تجاری و یا ثبت برند از جمله مواردی می باشد که برای یک شرکت یک امر کاملا اختیاری می باشد و درصورتی اجباری می شود که قانونی مبنی بر ثبت علائم تجاری وجود داشته باشد.

  بموجب قانون،حق مصرف انحصاری علامت تجاری فقط فقره سبب کسی نهان خواهد شد که علامت خود را به ثبت رسانیده باشد.بنابراین موسسات تجاری جز در مواردی که بهروزی آن را کند،اجباری به ثبت علامت تجاری ندارند.ولی حق استعمال انحصاری علامت درخصوص آن ها مقید و قرابت مشروط به ثبت آن آرم است به این معنی که اشخاصی که نشان خود را به ثبت نرسانند نمی توانند از استفاده افراد بعدی از آن علامت نهی و امر کنند و به این جهت کلیه سوداگران ثبت شرکت و موسسات تجاری بابت حفظ آرم خود از ناز و تقلب،علایم خود را به ثبت می رسانند.

  بر این اساس،کسانی که در پارس دارای موسسات تجاری-صنعتی یا فلاحتی هستند اعم از شهروند و بیگانگان داخله یا برون مرزی و درون مرز بیگانه در صورتی که علایم تجاری آن ها برطبق آلات ذیل ثبت شود از مزایای این رسم طالع مند خواهند شد.کسانی که موسسات صنعتی یا تجارتی و یا فلاحتی آنان در خارج از ایران واقع است برطبق سامان ذیل می توانند از مزایای این زیور آیین اقبال مند شوند:علائم خود را به سبب مراسم این آیین بندی در ایران به ثبت برسانند.مملکتی که تمشیت آن ها در آن جا جدید شده به داعیه صورت مجلس و یا ضوابط داخلی خود از علائم تجارتی امان کنند.

  انتخاب و ثبت آرم تجاری محموله علل خاصی است که در قوانین کشورهای گوناگون با توجه به عرف جامعه،عفت عمومی،اخلاق شناعت ،مصالح کشور و حرمت سوال ها دیندار و اخلاقی تحدید هایی برای آن پیش بینی شده است.


  ثبت علائم تجاری باید با ثبت انجام گردد.لذا متقاضیان محترم،پس از روبراه مدارک كیفیت،می بایسته جهت ثبت اظهارنامه ی علائم تجاری با دخول به سیستم و با بازگشت ی حضوری به ثبت علائم تجاری، مبادرت به ثبت آرم نمایند.

  در این شیوه،پس از تکمیل فرم مربوطه پادرمیانی مستدعی و بارگذاری مدارک كیفیت و اقتضا و مركز معاملات اوراق بهادار و سهام به بورس دولت یاموسسات شهریه بصورت اینترنتی ، موسسه ی مالکیت صنعتی ،اظهارنامه را از نظر یكسانی با اثاث و مشرب درج شده است.

  شما اگر صاحب برند یا علامت تجاری باشید و اگر رقیب کاری شما علامت تجاری یا لوگو برند شما را کپی کند، در صورتی می توانید از او شکایت کنید که قبل از آن علامت تجاری یا برند خود را به ثبت رسانده باشید تا بتوانید از او برای فعالیتی که با نام برند شما می کند شکایتی را تنظیم نمایید.

  در صورتی که اداره مشروع و عرفی، علامت را سزاوار ثبت بداند ، رخصت ی تبلیغ خبر بی اساس به آن را صادر می کند و در صورتی که در مدارک ارسالی و یا انتظام محتوای اظهارنامه نقصی داشته باشد ابلاغیه ی ثبت برند رفع نقص می فرستد. ابلاغیه ی رد اظهارنامه نیز زمانی اتفاق می افتد که در عنوان و یا تصویر علامت ،الزامات نا معتبر یا اینکه پس از دقت نظیر و یا علامت درخواستی کالاهای چگونگی نظر شما، قبلاً به نام شخص دیگری ثبت شده ممکن است زمانی پیش آید که گروهی اندكی از کالاها و یا خدمات نالایق ثبت شود که در این صورت رد بعضی از مناسبت ها در اظهارنامه صادر می شود.

  نکته ای که در مورد علائم تجاری وجود دارد این است که شما می توانید علائم تجاری خود را منتقل نمایید و صاحب علایئم تجاری خود را با ثبت در مراجع معتبر تغییر دهید. این مسئله تنها در صورتی انجام می گیرد که زیر نظر اداره ثبت علائم تجاری انجام بگیرد.

  پرداخت سهام به هزینه یاموسسات شهریه در جهاز به منزله ی ثبوت ثابت و ثبت واپسین و آغازین اظهارنامه حاصل برداری شده و عودت بورس و دگرگونی مفروضات و مجهولات و ضمائم امکان پذیر نمی باشد اما متقلضی می تواند تا زمانی که اظهارنامه ی او هنوز ثبت نشده است آن را مرجوع کند.

  متقاضیان افزون بر ثبت اظهارنامه ی علائم تجاری،می توانند سایر در خواست های خود مثل جرح و تعدیل اظهارنامه علائم تجاری و پیگیری اظهارنامه را از همین دستگاه اظهار نمایند و از قصد موسسه ابتدا شوند. بنابراین چنانچه قبلاَ اظهارنامه ثبت کرده اید می توانید با مسبوق کردن کد رهگیری خود معلومات ثبت شده تان را از روش سیستم الگو توافق نمایید.
   
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.