1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
    هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
    رد اعلامیه

واکنش حسن روحانی درباره ماجرای اسیدپاشی در اصفهان

شروع موضوع توسط مجید عزیززاده در ‏23 اکتبر 2014 در انجمن اخبار و مطالب گوناگون خبری

1. مجید عزیززاده

مجید عزیززاده مدیرسابق کاربر تایید شده

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در برابر ماجرای اسیدپاشی واکنش نشان داد. او گفت که امر به معروف اختصاص به دسته و گروه خاصی ندارد و بورسیه غیرقانونی هم منکر است، فقط حجاب را منکر ندانید.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی با گذشت بیش از یک هفته از اسیدپاشی‌های اصفهان سرانجام سکوت شکست و نسبت به این واقعه واکنش نشان داد. او در جمع مردم زنجان به‌طور تلویحی به انتقاد از عملکرد دستگاه‌های مسئول پرداخت و از مجلس گرفته تا مدیران و مسئولان دولت قبل همه را در ناهنجاری‌های اجتماعی همچون مساله اسیدپاشی مقصر دانست.

روحانی در سفر استانی خود به زنجان و در جمع مردم این شهر با اشاره به اسیدپاشی‌های اصفهان و ارتباط آن با امر به معروف و نهی از منکر هشدار داد: «مبادا روزی امر به معروف و نهی از منکر وسیله‌ای برای تفرقه و جدایی آحاد جامعه از یکدیگر باشد. امر به معروف و نهی از منکر اختصاص به هیچ فرد و جناح و دسته‌ای ندارد. همه باید یکدیگر را به خیر و صلاح معروف و عمل شایسته دعوت کنیم و اگر فردی یا جمعی خدای ناکرده از مسیر هدایت فاصله گرفت آن را از منکر نهی کنیم.»

مجلس با تصویب "امر به معروف" به وحدت جامعه کمک کند

وی با اشاره به جمعیت ۷۷ میلیون نفری ایران، افزود: «ما ۷۷ میلیون آمر به معروف و ناهی از منکر داریم و هیچ * نمی‌تواند بگوید من آمر به معروف و ناهی از منکرم و دسته و جناح دیگر را به عنوان عمل‌کننده به منکر متهم نماید. امر به معروف و نهی از منکر عملی متقابل است و من شما را به خیر دعوت می‌کنم و شما بنده را به خیر و صلاح و شایستگی دعوت می‌کنید، پس مبادا وظیفه امر به معروف و نهی از منکر که باید وسیله ارتباط نزدیک‌تر جامعه به یکدیگر باشد وسیله‌ای شود برای اینکه تفرقه و جدایی در جامعه به وجود آورد.»

روحانی همچنین با اشاره به عملکرد مجلس در خصوص تصویب طرح "آمران به معروف و ناهیان از منکر" تصریح کرد: «دوست دارم پایان کار مجلس شورای اسلامی در مساله امر به معروف و نهی از منکر انسجام و وحدت بیشتر جامعه و هدایت کل جامعه به سمت نیکی باشد، چون از دیدگاه اسلام یک گروه آمر به معروف نیستند، بلکه همه مسلمانان وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را بر دوش دارند.»

اشاره روحانی به تصویب کلیات طرح ۲۴ ماده‌ای "آمران به معروف و ناهیان از منکر" است که چندی پیش در مجلس شورای اسلامی به تائید نمایندگان رسید. روز گذشته نمایندگان مجلس ماده ۶ این طرح را تصویب کردند. برپایه این ماده امران به معروف حق توهین، ضرب، جرح و قتل را ندارند و در این‌صورت مشمول مجازات اسلامی می‌شوند.