1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
    هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
    رد اعلامیه

سخنان جی پی واسوانی4

شروع موضوع توسط alicpu در ‏29 ژوئیه 2012 در انجمن جملات و اشعار کوتاه

1. alicpu

alicpu کاربر تایید شده

نویسنده ،عارف و آموزگار معنوی هندی

دست نیافتنی ترین چیز در دنیا زمانیست که از دست رفته است .جی پی واسوانی

خود بگو خدا با من است و همه چیز در دست اوست این جملات توفان را آرام می سازد.جی پی واسوانی

هرکس همان گونه است که فکر می کند پس مراقب افکار خود باشید .ذهن همچون ساعتی پیوسته درحال کار کردن است و باید هر روز با اندیشه های خوب آن را کوک کرد. جی پی واسوانی

دست نيافتني ترين چيز در دنيا زمانيست که از دست رفته است .جی پی واسوانی

خداوند برکتی عظیم به توبخشیده است.تو چه چیزی به اوتقدیم میکنی؟هرروزچیزی هر چند کوچک به اوتقدیم کن.از روی عشق و به نیازمندان جی پی واسوانی

میان دانستن و دریافت کردن فاصله زیادی است.جی پی واسوانی

خدایا!
    مگزار دعا کنم
    که مرا از دشواریها و خطرهای زندگی
    مصون داری،بلکه دعا کنم تا در رویارویی با آنها
    بی باک و شجاع باشم.
    مگزار از تو بخواهم
    درد مرا تسکین دهی،بلکه توان چیرگی بر آن را به من ببخشی.جی پی واسوانی

وقتی که بر یک وسوسه ،اندیشه پلید،یا خواسته نا خوشایند چیره می شویم واز ارتکاب به آن اجتناب ورزیم نیرویی نهفته و قدرتمند در درون ما شکفته می شود و پاره اللهی .جودمان را تقویت می کند .
    انگاه نگاهی تازه ، نیرویی نوین و خردی متعالی تر نسبت به زندگی خواهیم داشت و با ارامش و سرور بیشتری راه عشق را می پیماییم .جی پی واسوانی

اندیشیدن در زندگی مان نقش مهمی دارد اندیشیدن به نگرش‌مان شکل می دهد، اندیشه‌مان می توانیم زندگی مان را دگرگون کنیم.جی پی واسوانی

زندگی هدیه خداوند به ماست و " شیوه زندگی ی " ما ، هدیه ما به خداوند .جی پی واسوانی

هر یک از ما می تواند در هر زمان که بخواهد وارد خانه دوست شود....تنها لازم است کلید قفل دل خویش بگشاییم....خانه دوست پیش رویمان خواهد بود.....جی پی واسوانی

به خدا دعا کنید تا از شما برای اجابت دعاهای دیگران استفاده کند.جی پی واسوانی

وقتی خداوند در این نزدیکی است چرا دچار ترس می شوی؟؟؟جی پی واسوانی

زندگی به نخی بسته است و بسيار نامطمئن ، هيچوقت نميدانيد که مرگ چه زمانی شما را احضار ميکند پس به هيچ چيز وابسته نباشيد هر چيز را همانطورکه پيش می آيد بپذيريد و پيوسته به خدا فکر کنيد بگذاريد که فکر خدا در زمينه آگاهی شما در همه اوقات جاری باشد ....جی پی واسوانی

مرگ مانند ماری است که پوست می اندازد . انسان نمی ميرد بلکه فقط جسم مادی خود را ترک می کند . ميتوان گفت که جسم مادی مرده است نه خود انسان ، انسان نمی ميرد ، نمی تواند بميرد .جی پی واسوانی

مرگ مانند غروب خورشيد است وقتيکه خورشيد در اينجا غروب ميکند در جائی ديگر طلوع ميکند و در واقع هيچگاه خورشيد غروب نميکند به همين ترتيب مرگ هم فقط يک توهم ظاهری است . جی پی واسوانی

آنچه در اين دنيا مرگ تلقی ميشود در دنيائی ديگر تولد است ، زيرا زندگی نهايتی ندارد .جی پی واسوانی

شايد بعضی هاتون بگين چه کسی از اون دنيا اومده يا مرده و بعد زنده شده منظورم همان خواب جسم است ولی من يکی به اين موضوع معتقدم ... معتقدم که جسم فيزيکی پس از مرگ ما که جسم ديگری است و روح در مرحله بعدی به درآن جسم ميرود که نامش((قرينه اثيری)) است و از ماده ای بسيار ظريف و اثيری تشکيل شده است ... جی پی واسوانی

مبادا آن * را که هرگز ما را فراموش نمی کند فراموش کنیم .جی پی واسوانی

خدایا!
    با آزمونی رویارو هستم
    بگذار با ایمان به آن که پرسشگر تویی، همان گونه که پاسخگو تویی، با آن روبرو شوم.
    من بسیار نادانم، اما دانش تو بی کران است.
    خدایا!
    چه چیز هست که تو ندانی؟
    من در این میان تماشاگری بیش نیستم، بگذار از نمایش لذت ببرم.
    خدایا!
    همه چیز طبق خواست تو تحقق می یابد، پس چرا باید نگران و پریشان باشم؟ جی پی واسوانی

مرد تاجر پس از نابودی کسب پر رونق خود ، تابلویی بر ویرانه خانه و مغازه اش آویخت که روی آن نوشته بود : مغازه ام سوخت ! اما ایمانم نسوخته است ! فردا شروع به کار خواهم کرد ! جی پی واسوانی

بزرگترین شکست از دست دادن ایمان است . متبرک کسی است که علی رغم همه رویدادها قلب خود را بسوی خدا می گیرد و می گوید : به توتوکل میکم جی پی واسوانی

افراد بسياري را ديده ام که براي اثبات برتري دين خود دست به هر کاري مي زنند، آنها وارد مباحثاتي بي انتها مي شوند، حتي براي اثبات آن مي جنگند و حاضرند که جان خود را ببازند. اما افراد اندکي را ديده ام که مطابق با تعاليم دين خود زندگي مي کنند و گواه راستين تعاليم برتر دين در زندگي هستند.جی پی واسوانی

پربارترین گنج ، قلبی عاشق است که با همه در آرامش است .جی پی واسوانی
    awww.indiapages.in_Dada_20J_5B1_5D._20P._20Vaswani_03.JPG