1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
    هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
    رد اعلامیه

برايت آرزو مي كنم ...

شروع موضوع توسط pary royaee در ‏24 نوامبر 2014 در انجمن شعر و ادبیات

1. pary royaee

pary royaee عاشقی رو با خدا دوس دارم و لا غیر کاربر پر تلاش ( طلایی)

اوّل از همه برايت آرزو مي كنم كه عاشق شوي . و اگر هستي ، كسي هم به تو عشق بورزد . و اگر اين گونه نيست ، تنهايي ات كوتاه باشد . و پس از تنهايي ، نفرت از كسي نيابي . آرزومندم كه اين گونه پيش نيايد ... امّا اگر پيش آمد ، بداني چگونه به دور از نااميدي زندگي كني . برايت هم چنان آرزو دارم دوستاني داشته باشي . ازجمله دوستان بد و ناپايدار ، برخي نادوست و برخي دوستدار . كه دست كم يكي در ميانشان بي ترديد مورد اعتمادت باشد . و چون زندگي بدين گونه است ، برايت آرزومندم كه دشمن نيز داشته باشي ، نه كم و نه زياد . . . . . . درست به اندازه ، تا گاهي باورهايت را مورد پرسش قرار دهند . كه دست كم يكي از آن ها اعتراضش به حق باشد ، تا كه زياده به خود غرّه نشوي . و نيز آرزومندم مفيد فايده باشي . نه خيلي غير ضروري تا در لحظات سخت ، وقتي ديگر چيزي باقي نمانده است ، همين مفيدبودن كافي باشد تا تو را سر پا نگاه دارد.هم چنين برايت آرزومندم صبور باشي . نه با كساني كه اشتباهات كوچك مي كنند . چون اين كار ساده اي است . بلكه با كساني كه اشتباهات بزرگ و جبران ناپذير مي كنند و با كاربرد درست صبوريت براي ديگران نمونه شوي .

و اميدوارم اگر جوان هستي، خيلي به تعجيل رسيده نشوي . و اگر رسيده اي ، به جوان نمايي اصرار نورزي . و اگر پيري ، تسليم نااميدي نشوي . چراكه هر سنّي خوشي و ناخوشي خودش را دارد و لازم است بگذاريم در ما جريان يابد .

اميدوارم سگي را نوازش كني ، به پرنده اي دانه بدهي و به آواز يك سهره گوش كني ، وقتي كه آواي سحرگاهيش را سر مي دهد . . . چرا كه به اين طريق احساس زيبايي خواهي يافت به رايگان . اميدوارم كه دانه اي هم بر خاك بنشاني ، هر چند خرد بوده باشد . . . و با روييدنش همراه شوي تا دريابي چقدر زندگي در يك درخت وجود دارد . به علاوه اميدوارم پول داشته باشي ،زيرا در عمل به آن نيازمندي . و سالي يك بار پولت را جلوي رويت بگذاري و بگويي : « اين مال من است . » فقط براي اين كه روشن كني كدامتان ارباب ديگري است ! و در پايان اگر مرد باشي ، آرزومندم زن خوبي داشته باشي و اگر زني ، شوهر خوبي داشته باشي ، كه اگر فردا خسته باشيد ، يا پس فردا خسته باشيد ، يا پس فردا شادمان ، باز هم از عشق حرف برانيد تا از نو بياغازيد . . .

اگر همه ي اين ها كه گفتم ، برايت فراهم شد ، ديگر چيزي ندارم برايت آرزو كنم .