1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

فایل های تصویری پیرامون تئاتر

شروع موضوع توسط !!!OMID!!! در ‏23 دسامبر 2014 در انجمن سایر بخش های هنری

 1. !!!OMID!!!

  !!!OMID!!! کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏5 دسامبر 2014
  ارسال ها:
  2,227
  تشکر شده:
  1,384
  جنسیت:
  مرد
  و ... دبیر جشنواره تئاتر فجر در مصاحبه تلفنی با برنامه صبح با خبر در خصوص تغییرات بوجود آمده در دبیرخانه تئاتر فجر توضیحاتی ارائه کرد .


  به گزارش پایگاه اراده ملی ، قادر آشنا در پاسخ به این سوال که علت تغییرات در مدیریت جشنواره تئاتر فجر امسال با توجه زمان اندکی که تا زمان برگزاری آن مانده است چه بود ؟ گفت : من همواره در کنار دبیر و مجموعه دبیرخانه جشنواره بودم تا شاهد جشنواره خوبی باشیم واولین اتفاقی که بلافاصله بعد از جشنواره سی و یکم افتاد انتخاب دبیر جشنواره سی ودوم بود اما به تدریج که به جلو آمدیم ناهماهنگی هایی مشاهده شد و بعضا اعتراضاتی بوجود آمد که گاها درست بود وگاها هم بر اساس بی اطلاعی که دوستان این مشکلات بوجود آمد .

  دبیر جشنواره تئاتر فجر افزود : دیروز در معاونت هنری وزارتخانه تغییر وتحولاتی بوجود آمد و مدیر کل جدید مرکز هنرهای نمایشی منصوب شد و صحبتی که آقای مرادخانی و مجمع وزارتخانه داشتند با اشاره به زحماتی که در طول یکسال برای جشنواره تئاتر فجر کشیده شد و اینکه بتوانیم کار برگزاری این جشنواره را خوب به جلو ببریم با نظر آقایان به بنده تکلیف کردند که به عنوان دبیر جشنواره تئاتر فجر کار را به پایان برسانم واز دیروز کار به جدیت شروع شد و من مطمئنم جشنواره آبرومندی خواهیم داشت .

  آقای آشنا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تغییرات دبیرخانه جشنواره به واسطه حرف وحدیثهایی بود که درزیر مجموعه دبیرخانه مطرح شده بود گفت : کمی می تواند بر این اساس باشد ، در معاونت هنری جابجایی انجام گرفت و مجموعه معاون وزیر و مجموعه وزارتخانه به این جمع بندی رسیدند که این جابجایی انجام بگیرد .

  وی افزود : در بخش های نرم افزاری مشکل خاصی نداشتیم و کار خیلی خوب و طبق برنامه وجدولی که داشتیم به جلو رفت گرچه ما در بخش چشم انداز استانها اشکلاتی در کار مجموعه دبیرخانه بوجود آمده بود و اشکالات درست و وارد بود .

  قادر تصریح کرد : هر ساله بخش چشم انداز را در تهران زنده و آثار گروههای نمایشی در شهرستانها را به صورت می بینند ، البته این اساسا کار اشتباهی است و من معتقدم همه بخش های جشنواره از جمله بخش چشم انداز آن باید زنده دیده شود ، یعنی داوران باید بروند در شهر محل اقامت گروه و کار را ببیند ولی به دلیل مشکلات مالی و مسائل ترددی ، بعد مسافت و بعضا تنوع و گستردگی استانها و شهرستانها این مجال را از دبیرخانه گرفته است.

  دبیر جشنواره تئاتر فجر اضافه کرد : امسال هم به روال سالهای گذشته این اتفاق افتاد منتهی تفاوتش در این بود که گروه داوری که آثار تهران را دیدند آثار بخش چشم انداز استانها را ندیدند و گروه دیگری این داوری را انجام داده است .

  وی افزود : گفته شد که کیفیت فیلم ها و کیفیت کارهایی که ضبط شده و ارسال کردنده اند پایین بود ، بنابراین می شد با یک ارتباط مجدد با گروههای نمایشی از آنها خواست مجددا کارها را با کیفیت بهتر به دبیرخانه بفرستند تا مورد قضاوت و داوری قرار بگیرند ، بعضی از دوستان نگران بودند و این نگرانی هم به جا و درست بود که من در این خصوص دستورات لازم را دادم و در حال حاضر در حال بررسی هستند وتا امروز غروب به جمع بندی برای بخش چشم انداز استانها خواهند رسید .

  قادر گفت : ما در بخش چشم انداز آثار استانی وشهرستانی نداریم کارها یکپارچه است و ما در مورد آن 9 کار شهرستانی را که در جشنواره فجر و بخش چشم انداز بودند . هیات داوران ندیده بود و گروه دیگری دیدند در این خصوص ما یک بازنگری مجدد انجام دادیم که از دیروز شروع شد و امروز غروب به پایان می رسد تا بتوانیم یک ارزیابی داشته باشیم و اگر کارهای با کیفیتی در حد کارهایی که به جشنواراه آمدند یا سطح کارهای چشم انداز با سطح کارهای منطقه ای که به جشنواره راه یافتند برابری کرد ویا بالاتر رفت ما این آثار را در جشنواره ارائه خواهیم کرد .

  وی در خصوص زمان برگزاری جشنواره گفت : افتتاحیه جشنواره از تاریخ 24 دی درجزیره کیش و اختتامیه آن روز 12 بهمن همزمان با سالروز ورود حضرت امام (ره) به مهین عزیز برگزار خواهد شد .
  29.72 مگابايت دانلود فایل تعداد دانلود: 7
  __________________
   

  موضوعات مشابه

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.