1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

سنجش ادراکات فراحسی با استفاده از کارتهای زنر

شروع موضوع توسط !!!OMID!!! در ‏26 ژانویه 2015 در انجمن کانال روانشناسی

 1. !!!OMID!!!

  !!!OMID!!! کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏5 دسامبر 2014
  ارسال ها:
  2,227
  تشکر شده:
  1,384
  جنسیت:
  مرد
  [​IMG] زبان: فارسی [​IMG] نویسنده: پژوهش های مجازی سهند [​IMG] نوع فایل: PDF [​IMG] تعداد صفحات: 7 [​IMG] ناشر: hoo.com [​IMG] حجم کتاب: 684 کیلوبایت توضیحات ادراکهای فراحسی یا Extra Sensory Perceptions به دریافتهایی اطلاق میشود که توسط حواسهای معمولی انسانی امکانپذیر نیست. چیزهایی مثل ذهنخوانی (تلهپاتی)، روشنبینی(دیدن اشیائی که از طریق معمولی نمیتوان آنها را دید مثلا شیئی که در فاصلهای دور یا پشت یک مانع قرار گرفته)، روشنشنوایی، دورجنبانی (حرکت اشیاء با نیروی ذهن و بدون دخالت فیزیکی) و پیشآگاهی که به معنای آگاهی از وقوع یک حادثه پیش از رخ دادن آن میباشد.
  این بحث که آیا چنین تواناییهایی وجود دارد و شیوهی سنجش آنها چگونه است همیشه در محافل متافیزیکی و علمی در جریان بوده و این دو محفل معمولا دو سوی انتهایی پیوستار را گرفتهاند. به این معنا که متافیزیک چنین اعمالی را نشات گرفته از روح میداند و آنها را بی برو برگرد تائید میکند، در عوض روانشناسی چون آنها را خارج از حیطه علم یعنی غیر آزمونپذیر و تکرارناپذیر میداند چنین تواناییهایی را رد می کند یا به عبارت بهتر از تائید آنها سر باز میزند.
  حالا سوالی که معمولا دوستان از من میپرسند این است که آیا این تواناییها واقعیاند؟ آیا تستی برای سنجش چنین تواناییهایی و همچنین تمریناتی برای تقویت این نیروها وجود دارد؟
  [​IMG]
   

  موضوعات مشابه

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.