1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
  هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
  برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
  رد اعلامیه

عوج بن عنق مخلوق عجيب خدا

شروع موضوع توسط ماتادور در ‏1 فوریه 2015 در انجمن داستان های اهل بیت

 1. ماتادور

  ماتادور یادش بخیر.. زود گذشت.. کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏27 مه 2014
  ارسال ها:
  1,350
  تشکر شده:
  2,003
  جنسیت:
  مرد
  نوشته اند عوج ابن عنق صد سال پيش از رحلت حضرت آدم متولد شد و نام مادرش عناق دختر حضرت آدم است ، حضرت آدم (عليه السلام) در وقت رفتن از دنيا بعد از نهصد و سى سال عمر، چهل هزار از اولاد و نوه ها در روى زمين راه مى رفتند، حدود بيست و يك و بيست دختر از خودش ‍ داشت كه از جمله دختران او عناق مادر عوج بود.
  عوج هر گاه مى نشست يك در يك جريب يعنى هزار متر در هزار متر طولا و عرضا جا مى گرفت ، در هز دستى ده انگشت داشت و در هز انگشتى دو ناخن داشت كه هر ناخنى مثل داس بزرگ بود.
  عمر عوج ابن عنق سه هزار و هشتصد سال بود.
  بلندى قامتش بيست و سه هزار و سيصد ذراع بود كه هر انگشت او سه ذرع بود.
  وقتى كه مى ايستاد و هوا ابر بود، ابر تا جاى كمربند او بود و تمام حيوانات از او ترسان بودند وقتى كه او را مى ديدند فرار مى كردند.
  هر وقت گرسنه مى شد دست به دريا فرو مى برد و از ته دريا ماهى بزرگى را مى گرفت و بلند مى كرد و جلوى خورشيد نگاه مى داشت و چون به حرارت آفتاب بريان مى شد آن ماهى را مى خورد.
  زمانيكه حضرت نوح ماءمور به ساختن كشتى شد او به حضرت نوح در ساختن كشتى كمك مى كرد و چوب هاى سنگين وزن و بزرگ از جنگل براى حضرت نوح مى ساخت و عوض اين خدمت از حضرت نوح نان مى گرفت و مى خورد و از شهر و آبادانى طبعا نفرت دشت و اگر وارد شهرى مى شد بزرگ كوچك از آمدن او ترسناك و هراسان مى شدند.
  و وقتى كه حضرت نوح كشتى ساخت و طوفان آمد عوج خدمت نوح آمد و از او التماس نمود كه او را در كشتى جاى دهد، حضرت قبول نكردند پس ‍ چون آب ، دنيا را گرفت و از سر كوههاى بسيار بلند، آب به اندازه چهل گز بالا آمد از زانوى عوج بالاتر نرفت و عوج تا زمان حضرت موسى زنده ماند.
  ابن عباس مى‏گويد: چون نوح (ع) بر كشتى سوار شد عوج پسر عنق پيش او آمد. عنق يكى از دختران آدم (ع) بود و عوج سرش به ابر مى‏رسيد و چنان بلند بود كه از ابر آب مى‏نوشيد و از دريا ماهى مى‏گرفت و آن را كنار چشمه خورشيد كباب مى‏كرد و به دهان مى‏نهاد و مى‏خورد. او به نوح (ع) گفت: مرا با خود حمل كن.

  فرمود: اى دشمن خدا! بيرون شو كه به من در باره تو دستور داده نشده است و با همه آبها كه در اثر طوفان از كوهها به زمين ريخت آب تا زانوى او رسيد و اين عوج سه هزار سال بزيست. و اردوگاه و لشكر موسى (ع) فرسنگى در فرسنگى بود، عوج آمد و به لشكر موسى نگريست و سپس سنگى از كوه به همان مساحت جدا كرد و با خود آورد تا آن را به اردوگاه و لشكريان موسى (ع) نهد. در اين هنگام خداوند متعال هدهد را برانگيخت و همراه او سوهان تيزى بود و آن سنگ را چنان سوراخ كرد كه بر گردن عوج افتاد و او را بر زمين افكند. موسى (ع) در رسيد بلندى قامت موسى ده ذراع و بلندى چوبدستى او هم ده ذراع بود و موسى (ع) ده ذراع هم برجست، با وجود اين چوبدستى او به پاشنه پاى عوج رسيد و او را كشت. «1» (1) نوف مى‏گويد: چون موسى (ع) عوج را كشت جسدش در نيل افتاد و مدت يك سال لاشه‏اش پلى بود كه از آن عبور مى‏كردند و مساحتى كه به هنگام نشستن عوج زير او قرار مى‏گرفت به طول هشتصد ذراع شاهى در عرض چهار صد ذراع شاهى بود.
   
  Amin*, †シshari.serツ†, مهدیه و 2 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 2. jigili

  jigili jigili کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏7 فوریه 2013
  ارسال ها:
  323
  تشکر شده:
  816
  جنسیت:
  زن
  داستان تخیلی جالبی بود
   
  ماتادور و sy از این پست تشکر کرده اند.
 3. ماتادور

  ماتادور یادش بخیر.. زود گذشت.. کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏27 مه 2014
  ارسال ها:
  1,350
  تشکر شده:
  2,003
  جنسیت:
  مرد
  اشتباه میکنی! واقعیته ولی باورش سخته! اولش خودمم باورم نمیشد ولی همچین چیزی وجود داشت.. دوره حضرت موسی
   
 4. Amin*

  Amin* کاربر تایید شده کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏7 ژوئیه 2014
  ارسال ها:
  728
  تشکر شده:
  973
  جنسیت:
  مرد
  بسم الله الرحمن الرحیم
   
  ماتادور از این پست تشکر کرده است.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.