1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

سحر و جادو چیست و چطور باطل میشود

شروع موضوع توسط baranbahar در ‏1 فوریه 2015 در انجمن دانستنیهای جالب

 1. baranbahar

  baranbahar ♥♥♥♥♥ عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏6 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  18,925
  تشکر شده:
  17,497
  جنسیت:
  زن
  سحر و جادو عملی خارق العاده است که گاهى یک نوع چشم‏بندی و گاه تنها جنبه روانى دارد. و گاه با استفاده از خواص ناشناخته فیزیکى و شیمیایى بعضى از اجسام و عناصر و گاه از طریق کمک گرفتن از شیاطین انجام می گیرد. ساحران، افراد منحرف و دنیاپرستى هستند که اساس کارشان بر تحریف حقایق است.
  در احادیثى که از پیشوایان بزرگ اسلام به ما رسیده است سحر به شدت مذمت و از آن نهی شده است.
  فقهاى اسلام به اتفاق می فرمایند یاد گرفتن و انجام اعمال سحر و جادوگرى حرام است مگر این که برای ابطال سحر ساحران چاره ای از یادگیری آن نباشد
  قرآن و روايات به وسيله فرازهايی به اثبات سحر پرداختند٬ مانند داستان ساحران با موسی عليهالسلام؛ و فرازی از دعا مانند: «ان السحر حق». انجام امور خارقالعاده با توجه به قدرتی که بشر دارد٬ خداوند اين قدرت را در ميان افراد قرار داده٬ توسط علوم غريبه امکانپذير است. علوم غريبه دارای پنج شاخه اصلی میباشد که عبارتند از: علم کيميا٬ علم ليميا٬ علم هيميا٬ علم سيميا و علم ريميا. البته اين علوم دارای شاخههای فرعی نيز میباشند که از جمله آنها میتوان به علم اعداد و اوفاق٬ علم احضار ارواح٬ علم تنويم مغناطيس و خافيه اشاره کرد.

  چه کسانی از ساحران خبره تاريخ بودهاند؟
  شکی نيست که يهوديان و قوم يهود از ماهرترين ساحران در زمانهای قديم بودهاند٬ هميشه در هر قومی پيامبران معجزاتی را نشان میدادند تا مردم سرکش آن قوم را مهار کنند و به زانو درآورند؛ مثلا در عصر پيامبر خاتم با توجه به کثرت ادبا و شعرا٬ کتاب قرآن به عنوان معجزه نازل میشود. کتابی که دست همه اديبان جهان را نه تنها در آن سالها٬ بلکه تا قيامت بسته است. معجزه حضرت موسی (عليه السلام) نيز چيزی فراتر از کار ساحران آن زمان بايد میبود؛ مانند شکافتن دريا٬ و اژدها کردن عصايش. پس در اينکه قوم يهود در هزاران سال پيش قویترين ساحران را داشتند شکی نيست. حتی در زمان معاصر نيز برخی يهوديان و اعراب، حتی در داخل کشورمان٬ به سحر٬ جادو و طلسم مشغولند و اين علم را از نياکان خود به ارث بردهاند
  برای دفع شياطين و جادوگران از حضرت رسول خدا (صلیاللهعليهوآلهوسلم) سفارش شده است که آيات سخره (آيات ۵۴ تا ۵۶ سوره مبارکه اعراف) را بخوانيد.
  در آيات يادشده٬ حرف از تسخير و به خدمت درآمدن آسمان و زمين است؛ به همين جهت اين آيه به اين نام شهرت يافته است. اين آيات چنين است:

  «ِاَّنَرَّبکُمَّاللهُ الَّذىَخَلَق الَّسمواِتَواْلاَْرَض فىِسَّتِة اَياٍمُثَّم اْسَتوىَعَلى اْلَعْرِش يْغِشى اللَّيَل الَّنهاَر يْطلُُبُهَحثيثاًَو الَّشْمَسَواْلَقَمَرَوالُّنُجوَمُمَسَّخراٍتِباَْمِرِه اَلاَلُه اْلَخلُقَواْلاَْمُرَتباَرکاَّ㴅ԅَُرُّب اْلعاَلميَن اُْدُعواَرَّبکْمَتَضُّرعاًَوُخْفيًةِاَّنُه لا يِحُّب اْلُمْعَتديَنَولاُتْفِسُدواِفى اْلاَْرِضَبْعَدِاْصلاِحهاَواْدُعوهَُخْوفاًَوَطَمعاًِاَّنَرْحَمَةَِّالله َقريٌبِمَن اْلُمْحِسنيَن٬
  و در بعضى از روايات آمده تا: «تبارکّالله رّب العالمين بخواند».
  همچنين برای در امان ماندن از چشم زخم آيات ۵۱ و ۵۲ سوره مبارکه قلم که به وان يکاد شهرت دارد اکيدا سفارش شده است.

  آشنایی با چند جادوگر بزرگ :

  جادوگر پولدار

  «آلیس کیتلر» یک ثروتمند ایرلندی بود. این زن با هر مردی که ازدواج می کرد، آن مرد خیلی زود از دنیا می رفت و به این ترتیب ارثیه زیادی به او رسید. وقتی چهارمین همسر آلیس دچار بیماری ناشناخته ای شد، نه تنها فرزندخوانده ها بلکه فرزندان خود آلیس نیز به او مشکوک شدند.

  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1393_11_11_453837_993.jpg
  آلیس متهم به مسموم کردن همسرانش شد، ضمن اینکه شاهدانی ادعا کردند او را بارها در حین قربانی کردن حیوانات برای شیطان دیده اند.

  در آنجا بود که همه متوجه شدند آلیس جادوگر شده و در مراسم های جادوگری شرکت می کند. در بازرسی خانه آلیس، پودرهای عجیب و غریبی پیدا کردند که معلوم نبود از چه چیزهایی ساخته شده است.

  سال 1334 او به جرم جادوگری تحت محاکمه قرار گرفت. آلیس اولین جادوگری بود که در خاک ایرلند محاکمه می شد. نکته عجیب اینجاست که آلیس در شبی که قرار بود کشته شود به طرز اسرارآمیزی ناپدید شد و از آن موقع به بعد هیچ وقت دیده نشد.

  جادوگر کودک ربا

  قرن سیزدهم بود که مردم فرانسه از جادوگری صحبت می کردند که از شیطان صاحب فرزند شده است. جادوگری به نام «آنجل دولابارت». محلی ها ادعا می کردند که فرزند این زن نیمی انسان و نیمی هیولایی است به شکل گرگ و مار که از کودکان تغذیه می کند.

  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1393_11_12_454318_739.jpg
  آنجل دولابارت در جوانیآنجل دولابارت از اعضای یک خانواده اشرافی بود که بین سال های 1230 تا 1275 در تولوس فرانسه زندگی می کرد. ماجرای زندگی این جادوگر مرموز وقتی ورد زبان ها شد که کودکان بسیاری در تولوس فرانسه ناپدید شدند و طولی نکشید که بارت جادوگر را دستگیر کردند.

  او در ابتدا به هیچ عنوان اعتراف نمی کرد اما پس از اینکه به بدترین شکل ممکن مورد شکنجه قرار گرفته به ربودن کودکان و قتل آنها اعتراف کرد. بارت نیز مثل بقیه جادوگرها در آتش سوزانده شد.

  کاترین کف خوان

  «کاترین مونوازین» همسر یک جواهرفروش فرانسوی بود، کاترین ادعا می کرد از کودکی قادر به دیدن آینده بوده و برای همین مشهور شد. وقتی همسر کاترین ورشکست شد، او تصمیم گرفت با استفاده از روش های خاص و جادوگری، مردم را فریب دهد و از آنها پول بگیرد.

  بیشتر مشتریان کاترین افراد ثروتمندی مثل بارون ها، کنت ها و شاهزاده ها بودند و او با ادعای خواندن خطوط کف دست آنها، درباره آینده شان اطلاعاتی می داد و حتی برای این کار مراسم عجیب و غریبی اجرا می کرد تا واقعی تر به نظر برسد.

  کاترین همه این کارها را با کمک دخترش انجام می داد تا اینکه بالاخره به اتهام جادوگری دستگیر شد و سال 1680 در نزدیکی پاریس در آتش سوزانده شد.

  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1393_11_12_454319_552.jpg
  مادر جادوگری مدرن

  «دورین والینت» در قرن بیستم یکی از مشهورترین جادوگران انگلیس بود تا جایی که به او لقب «مادر جادوگری مدرن» را داده اند. او نوشته های زیادی درباره ابزارآلات جادوگری معاصر و فنون جادوگری دارد.

  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1393_11_11_453839_555.jpg
  دورین 19 ساله بود که برای نخستین بار ازدواج کرد و سال 1944 پس از جدایی از همسر اولش با مرد دیگری به نام «کازیمورو والیت» که سرباز فراری جنگ داخلی اسپانیا بود ازدواج کرد. آنها 28 سال با یکدیگر زندگی کردند تا اینکه کازیمورو در آوریل 1972 از دنیا رفت. والینت پس از مرگ همسرش، وقت بیشتری را صرف جادوگری و آموزش آن کرد.

  قابله جادوگر

  «اگنس سامسون» در روستایی در اسکاتلند «قابله» بود. او در قرن شانزدهم زندگی می کرد و در شب هالووین سال 1590، در مراسم جادوگرهایی که قصد داشتند توفانی در دریای شمال بر پا کنند شرکت کرد.

  هدف این جادوگران غرق کردن کشتی «کویین آن» - همسر پادشاه انگلیس «شاه جیمز ششم» - بود که به سمت اسکاتلند حرکت می کرد. مراسم جادوگری آنطور که پیش بینی شده بود پیش نرفت اما شاه انگلیس در همان شب دستور داد ملکه از سفر بازگردد و چند روز بعد خود شاه جیمز ششم راهی اسکاتلند شد.

  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1393_11_11_453840_693.jpg
  این بار توفان سهمگینی در دریای شمال اتفاق افتاد که همه می گفتند اگنس جادوگر این توفان را به راه انداخته است. با شایعاتی که در این زمینه به راه افتاد نام این جادوگر برای همیشه در تاریخ جاودان شد اما در همان سال اگنس دستگیر شده و با دیگر جادوگران شمال برویک اسکاتلند که تعدادشان به 70 نفر می رسید، در آتش سوزانده شدند.

  مسبب مرگ راهبه ها

  «کاتارینا هینوت» زنی اهل آلمان بود که در کلن زندگی می کرد. سال 1627 او را به جرم جادوگری دستگیر کردند، اواسط زمستان همین سال بود که یک راهبه محلی ادعا کرد کاتارینا، راهبه ها را جادو کرده و باعث شده تا همه آنها بیمار شوند.

  با چنین اتهامی، خیلی زود کاتارینا را دستگیر کرده و او را در زندان بسیار شکنجه دادند اما او به جادوگر بودن خود اعتراف نکرد. برادر کاتارینا برای اثبات بیگناهی خواهرش تلاش فراوانی کرد اما فایده ای نداشت و کاتارینا به مرگ محکوم شد و به این ترتیب اعدام شد.

  جالب اینجاست که در 28 ژوئن سال 2012 شورای شهر کلن، نام «کاتارینا هیلوت» را در فهرست افرادی قرار داد که به جرم جادوگری محاکمه شده و به اعدام محکوم شدند اما به نظر شورای شهر، همه این محاکمه ها جنبه سیاسی داشته است.

  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1393_11_12_454320_634.jpg
  جادوگر وحشت آفرین

  «جورج پیکینگلی» مردی بلند قد و نه چندان دلچسب بود که در قرن نوزدهم زندگی می کرد. به گفته جورج، اجداد وی جادوگر بودند و یک شب، روح یکی از جدادش سراغ وی آمده و او را تبدیل به یک جادوگر کرده است.

  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1393_11_11_453841_218.jpg
  او روستاییان را با این حرف هایش می ترساند و از آنها باج می گرفت. گفته می شود او با نیرویی که داشت حال بعضی از بیماران را خوب می کرد و برای همین خیلی ها به جادوگر بودن وی باور داشتند.

  جادوگر قاتل

  «مرگابن» در قرن هفدهم در آلمان زندگی می کرد، به او ارثیه هنگفتی رسید و وی تبدیل به زن ثروتمندی شد.

  وقتی مرگا را دستگیر کردند، در اعترافات خود گفت که دو شوهر خود و فرزندانش را به وسیله جادو کشته است. مرگا تبعید شد اما سال 1602 دوباره به آتلمان بازگشت و مورد محاکمه قرار گرفت.

  او جز اولین جادوگرانی بود که در آلمان دستگیر شده و به زندان انداخته شد. وقتی مارگا را دستگیر کردند باردار بود اما این موضوع باعث نشد تا محاکمه نشود. مارگا را آنقدر سخت شکنجه دادند تا اعتراف کرد فرزند او حاصل ازدواجش با شیطان است. مارگا در پاییز سال 1605 همراه فرزندی که در شکم داشت سوزانده شد و در همان سال نزدیک به 250 جادوگر در آتش انداخته شدند.

  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1393_11_12_454321_288.jpg
   

  موضوعات مشابه

  ♥○•TANIN•○♥ و Amin* از این پست تشکر کرده اند.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.