1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

نامه آبراهام لینکلن به معلم پسرش...

شروع موضوع توسط آرمان ک در ‏7 مارس 2015 در انجمن بزرگان و مشاهیر تاریخی

 1. آرمان ک

  آرمان ک کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏5 ژانویه 2015
  ارسال ها:
  114
  تشکر شده:
  211
  جنسیت:
  مرد
  به پسرم درس بدهید. او باید بداند که همه مردم عادل و همه آنها صادق نیستند، اما به پسرم بیاموزید که به ازای هر شیاد، انسان صدیقی هم وجود دارد. به او بگویید، به ازای هر سیاستمدار خودخواه، رهبر جوانمردی هم یافت می شود. به او بیاموزید، که در ازای هر دشمن، دوستی هم هست.
  میدانم که وقت میگیرد، اما به او بیاموزید اگر با زحمت خویش، یک دلار کاسبی کند بهتر از آن است که روی زمین پنج دلار بیابد. به او بیاموزید که از باختن پند بگیرد و از پیروز شدن لذت ببرد. او را از غبطه خوردن بر حذر دارید. به او نقش و تاثیر مهم خندیدن را یادآور شوید.
  اگر می توانید، به او نقش موثر کتاب در زندگی را آموزش دهید. به او بگویید تعمق کند، به پرندگان در حال پرواز آسمان دقیق شود.
  به گلهای درون باغچه و به زنبورها که در هوا پرواز میکنند، دقیق شود. به پسرم بیاموزید که در مدرسه مردود شود بهتر است تا با تقلب به قبولی برسد.
  به پسرم یاد بدهید با ملایم ها، ملایم و با گردن کشان، گردن کش باشد. به پسرم یاد بدهید که همه حرف ها را بشنود و سخنی را که به نظرش درست می رسد انتخاب کند . اگر میتوانید به پسرم یاد بدهید که در اوج اندوه تبسم کند. به او بیاموزید که از اشک ریختن خجالت نکشد. به او بیاموزید که می تواند برای فکر و شعورش مبلغی تعیین کند، اما قیمت گذاری برای دل بی معناست.
  به او بگویید که تسلیم هیاهو نشود و اگر خود را بر حق می داند پای سخنش بایستد و با تمام قوا بجنگد.
  در کار تدریس به پسرم ملایمت به خرج دهید، اما از او یک ناز پرورده نسازید. بگذارید که او شجاع باشد، به او بیاموزید که به مردم اعتقاد داشته باشد. توقع زیادی است اما ببینید که چه می توانید بکنید، پسرم کودک کم سال بسیار خوبی است...
   

  موضوعات مشابه

  rahaie و deniz از این پست تشکر کرده اند.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.