1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
    هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
    رد اعلامیه

زندگی مشترک را به جنگ تبدیل نکید

شروع موضوع توسط مریم گلی در ‏17 مارس 2015 در انجمن دانستنیهای جالب

1. مریم گلی

مریم گلی عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

خشم عصبانیت مانند یکبمب درحال انفجارند که گاهی ما به جای پرتاب آن به خارج از زندگی مشترک مان انرا به یک دیگر پاس میدهیم.

یکی از دلایل این که عصبانی میشویم این است که نحوی گفت وگو منطقی را بلدنیستیم . تابحال شده که به محض شنیدن جمله ای بدون این که منظور آن جمله را درست متوجه شویم عصبانی شده باشیم ؟

یکی از دلیل های این رفتارمان پیام هایی است که شامل کلماتی مانند تو نمیتوانی توبدی تونمیدانی تو نمیفهمی و.... است.

بیاید در صحبت هایمان از کلمه ی (تو )استفاده نکیم چون این ضمیر نوعی متهم سازی است .برای داشتن صحبتی که به نتیجه ی خوب برسد به جای ضمیر تو از من استفاده کنیم مثلا به جای این که بگوییم تو چه خود خواه و تنبل هستی بگوییم خوش بحال دوستم که همسرش در کار ها به او کمک میکند .وقتی از ضمیر من استفاده میکنیم مطمئن شویم که احساس میکند انسان قدرت مندی است . همچنین از هرگز هیچ استفاده نکنیم .

از دیگر دلیل عصبانیت هایمان این است که میگوییم همسرمان باید کاملا ایده ال با شد . ونمیتوانیم همسرمان را با نقاط ضعف و کاستی هایش بپذیریم . اما بهترین راه این است او را با کلماتی مانند من خوبم توخوبی اورا تشویق به بهتر شدن کنیم تا جلوی خیلی از عصبانیت هایش گرفته شود و به شریک زندگی خود میفهمانیم که چقدر او را دوست داریم.

برای این که کلامان در همسرمان تاثیر مثبت داشته باشد باید مراقب فن بیان و حالت بدنی خود باشیم