1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  اوضاع کار کردن توی ژاپن و ایران
  رد اعلامیه

پیداکردن خانه برای دانشجوها

شروع موضوع توسط farokh در ‏17 مارس 2015 در انجمن مقالات عمومي

 1. farokh

  farokh مدیر ویژه

  تاریخ عضویت:
  ‏11 مارس 2015
  ارسال ها:
  136
  تشکر شده:
  162
  جنسیت:
  مرد
  aforum.moshaver.co_imported_2015_03_n00076526b_1.jpg

  پیداکردن خانه برای دانشجوها


  هم‌اتاقی با کسانی که زندگی کردن با آنها خودش هنری است، پناه ببرند به خانه‌ای با مشکلاتی که کم هم نیست. کافی است پای صحبت چندتایشان بنشینی تا چند و چون کار دستت بیاید. بعضي از آن‌ها مي‌گويند كه به منزل اقوامشان مي‌روند و مشكلي از اين اين لحاظ ندارند، ولي عده زيادي از آن‌ها از كمبود خانه با قيمت مناسب گلايه دارند و مي‌گويند خيلي به دنبال خانه مي‌گردند و سعي مي‌كنند تا چند نفري هم كه شده جايي را تهيه كنند، ولي قيمت‌ها خيلي بالاست و نمي‌شود با اين پول‌ها جاي مناسبي را پيدا كرد.


  ناصر دانشجوی عمران، قزویندانشجوبودن توی شهرستان و شرایط سخت خوابگاه‌ها، دنبال خانه مجردی بودن را حتما می‌طلبد. اما پیدا کردن خانه مجردی بی‌دردسر هم خودش دردسری است. خود من در قزوین درس می‌خوانم. تازه زمانی که من و دوستانم دنبال خانه می‌گشتیم، خانواده همراهمان بود. برایمان کلی شرط و شروط گذاشته بودند. کی می‌رویم؟ کی می‌آییم؟ چند نفره رفتی؟ چند نفره برگشتی؟ حتی تا صدای ضبط را هم باید حواسمان باشد که آن‌قدر بلند نشود که صاحب‌خانه دردش نگیرد و مدام با پشت دست به در نکوبد که صدایش را بیاورید پایین ما اینجا آبرو داریم.

  انگار خدای نکرده خانه مجردی گرفته‌ایم که درس نخوانیم و برویم دنبال عشق و حالمان، به خدا ما دانشجوییم و فقط برای کمی آسایش بیشتر تن به خانه مجردی و شام و ناهار حاضری داده‌ایم.حالا خودتان بگیرید که پدر و مادری همراهتان نباشد و خودتان چند نفری افتاده‌اید دنبال خانه‌ای، اتاقی، که بشود حداقل یک ترم را سرکرد. چه پوستی ازتان کنده است. خیلی از بنگاهی‌ها که از اساس منکرش می‌شوند که: «خانه مجردی؟ نه! بروید خدا روزی‌تان را جای دیگری بدهد.» بعضی‌هاشان که شرایط شهر و دانشجوهای سرگردان را بهتر می‌فهمند، راهنمایی‌هایی می‌کنند، البته آن هم نه هر محلی و نه هر آپارتمانی. اگر جایی خانوادگی باشد و دانشجو و البته مجرد در آن زندگی نکند، باید دورش را خط بکشید و دنبال آپارتمانی بگردید که اهالی‌اش از دانشگاه باشند و دانشجو. آن‌وقت کمی خیال آدم راحت می‌شود. تازه اینها همه شروط قبل از عقد است، بعدش هم باید مطیع صاحب‌خانه بود و گوش به فرمان دستورهایش. که اگر لحظه‌ای سر بجنبانی که بی‌خیال و بگذار کمی راحت باشیم، برای ترم بعد باید دنبال جای دیگری باشی. البته همه شرط و شروط‌ها یا حداقل بیشترشان برای آقا پسرهای گل گلاب بود و دخترهایی که به دنبال خانه مجردی هستند. اصلا غمی ندارند، تازه خیلی از صاحب خانه‌ها شرطشان دختربودن است، اگر دختر باشی برگت برده و گزینه‌هایت برای انتخاب بالا می‌رود.


  الميرا دانشجوی دانشگاه تهرانامکانات کم خوابگاه از یک طرف، اینترنت وایرلس و این چیزها هم که قبلا داشتیم دیگر در حد حرف بود. به مرور زمان دیگر فضای خوابگاه داشت خیلی بسته می‌شد. احساس می‌کردم حریم شخصی که در خانه دارم نمی‌توانم در خوابگاه داشته باشم. مثلا این‌که دخترها بعد از ساعت 9 شب اجازه نداشتند بیرون باشند و یک سری از این سخت‌گیری‌ها باعث شده بود فضا بسته و خسته‌کننده باشد.

  یک سری آزادی‌هایی هم که قبلا بود داشت گرفته می‌شد.پيداكردن خانه دانشجوها

  اما علت اصلی رفتنم از خوابگاه به خانه مجردی این بود که خودم احساس می‌کردم به یک فضای شخصی احتیاج دارم. زمانم خیلی هرز می‌رفت، چون دائم عده‌ای دور هم بودیم و نمی‌توانستیم به مطالعه و کارهای دیگر برسیم. الان هم احساس تنهایی نمی‌کنم، چون به این تنهایی و آرامش احتیاج دارم و هر وقت بخواهم، آدم‌هایی هستند که بتوانم دعوتشان کنم و دور هم باشیم. صاحب‌خانه هم فعلا با من مشکلی نداشته، چون رفت و آمدهایم مشخص است و با ‌هم به تعامل رسیده‌ایم.


  از دلم برايت مي‌گويممن نه متفاوتم، نه ادعای متفاوت‌بودن دارم. این را هم می‌دانم که من هم یک دخترم با همان طبیعت دخترهای دیگر دور و برم. اما گاهی که این طبیعت به حالت اغراق شده درمی‌آید و یا این‌که شرایط اکتسابی به شدت و بدون کنترل بر آن سایه می‌اندازد، جوش می‌آورم. این گاهی‌ها آن‌قدر زیاد اتفاق افتاده که به عنوان یک دختر هیچ‌گونه تعصبی روی جماعت نسوان ندارم که هیچ، منتقدشان هم هستم و هرجا هم به قول خودمان کسی مشغول تفت‌دادن (منظور همان انداختن موضوعی در وسط قابلمه و تفت دادن آن است!) این اخلاق‌های رو مخ آنها باشد، شدیدا حمایت می‌کنم.

  فکر می‌کنم این ماجراها آن‌قدر زیاد است که باعث می‌شود خیلی‌های دیگر هم عقربه آمپرشان بچسبد به ته‌اش. ولی برای شروع از همین شروع یک رابطه یا دیدار دخترانه شروع می‌کنم.تا به حال دقت کردین که وقتی چند تا دختر یا اصلا چند تا هم نه، یک دونه دختر جایی باشه و دختر جدیدی وارد بشه، چه جور عکس العملی به همدیگر نشان می‌دهند؟ اولین عکس‌العمل این است که به طرز ظریفی سراپای دختر جدید ورانداز می‌شود، اطلاعات به مغز فرستاده می‌شود و بر حسب نسبت آشنایی و دوستی با آن دختر و میزان دوست داشتن یا تنفر از او، عکس‌العمل‌ها طبقه‌بندی می‌شود:دسته اول؛ بار اول است که همدیگر را می‌بینند – در حال حاضر دوستی یا دشمنی خاصی گزارش نشده:

  بعد از نگاه سر تا پا، اگر احساس شود که شخص تازه‌وارد برتری‌های ظاهری نسبت به آنها دارد و این برتری‌ها احیانا ممکن است برای آنها مسئله‌ساز شود! اولین عکس‌العمل این است که ایرادی در او به سرعت پیدا می‌کنند و بعد این اطلاعات را با هم تقسیم می‌کنند و اکثر جملات هم با فعل «دیدیش؟» و با یک لحن خاص شبیه استفهام انکاری گفته می‌شوند و طبیعی است که با تکان دادن سر و حرکات چشم و ابرو همدیگر را تایید می‌کنند. البته این وسط‌ها برای تعدیل جو، پنهان‌کردن خصومت بی‌مورد و یا همان حسادت خودمان، جمله‌ای با بار مثبت (البته خیلی هم بار سنگینی ندارد) هم گفته می‌شود که تعریفی باشد از شخص تازه‌وارد از همه جا بی‌خبر توی این مایه‌ها که مثلا «‌ای کفشش بدک نیست! اما فکر کنم قلابیه، اصل نیست!» به هر حال ترجیحا نکته ذکر شده باید کوچک باشد و بی‌اهمیت!

  اگر هم استثنائا شخص تازه وارد برتری‌های زیادی داشته باشد و قابل نابودکردن نباشد، ممکن است سکوت کنند، اما در پس ذهن، در حال برنامه‌ریزی برای تقلید و الگوبرداری بدون رعایت حق کپی‌رایت هستند. پيداكردن خانه

  لازم به ذکر است که چون تمام این اتفاقات و تجزیه و تحلیل‌ها در کسری از ثانیه روی می‌دهد، دیگر مسائل غیرظاهری، محلی از اعراب ندارند. آنها را هم به وقت خودش می‌گویم!

  دسته دوم؛ بیشتر از یک بار همدیگر را دیده‌اند- فعلا قصد آزار هم را ندارند:سعی بر آن می‌شود که با لبخندی همدیگر را در آغوش بگیرند، احتمال شنیدن عباراتی از قبیل وای چقدر خوشگل شدی! چقدر این لباست بهت میاد! دستبندش رو! می‌خواستم بهت مسیج بدما! اگه بدونی چقدر میست کرده بودم! چقدر خوشحالم که می‌بینمت! و عبارات مشابه بسیار زیاد است و همچنین احتمال این‌که تمامی این عبارات کاملا سطحی باشد و اثرشان با یک کلمه حرف یا نگاه پس و پیش یا به خطر افتادن منافع یا... از بین برود!

  دسته سوم؛ اینها هم زیاد همدیگر را دیده‌اند - وضعیت قرمز:در عین دیده‌شدن و حتی چشم تو چشم شدن و حتی ورانداز کردن سراپا، هیچ‌گونه عکس‌العملی به هم نشان نمی‌دهند و گاهی ممکن است بی‌دلیل با تلفن یا اطرافیان صحبت کنند و بلند بخندند، یعنی که نمی‌بینمت! (البته این حالت خوش‌بینانه‌ای است که هنوز احترام هم را نگه می‌دارند، مثلا شاید به خاطر شرایط و محیط، وگرنه ممکن است کلامی از خجالت هم با گفتن تیکه و کنایه و ایش و این عبارات در بیایند! )بعد به محض این‌که طرف جایی برود و جلوی دید نباشد، عملیات زیرآب‌زنی (یا به صورت عمقی یا سطحی) انجام می‌شود. به این صورت که در حالت سطحی‌اش، به سرعت، چند چشمه از کارهای شخص تازه‌وارد را به صورت فشرده و با اغماض برای شخص دیگری که آنجا باشد و او را نشناسد می‌گویند.

  در اکثر موارد عکس‌العمل شنونده هم با عباراتی نظیر: «دروغ می‌گی! بگو جون من؟ مگه می‌شه آدم این‌جوری باشه؟ آخه نه که من خیلی ساده‌ام، اصلا متوجه این حالت‌هایش نشدم!» و بعد هر دو سر تکان می‌دهند و با حرکت چشم تازه‌وارد را که احتمالا از دور دارد به سمت آنها می‌آید، ورانداز می‌کنند و بعد عملیات پشت چشم نازک کنی!اگر هم مسئله حاد باشد و به صورت عمقی قرار باشد که زیر آب زده شود که شما می‌توانید قوه تخیل خود را کاملا رها سازید، تا هر جا که می‌خواهد پیش برود. از اشکال ایجادکردن در سیستم کاری و دوستی و گاهی دست به تلفن شدن و گفتن حرف‌هایی برای اعصاب خُردکردن و... وای، دیگه بقیه‌شو خودتان فکر کنین!

  دسته چهارم: زیاد همدیگر را دیده‌اند - زیاد به هم ابراز علاقه کرده‌اند: خانه دانشجوییوای عجیجم، جوجو، عچقم، هانی، عروسک من، خوچگل، ملوسی، ناناسی... لاغر شدیا! رژیم گرفتی؟ پیش کدوم دکتر رفتی؟ خیلی ماه شدی! استخر بودی؟ وای این کدوم لباسته؟ چقدر بهت میاد! از کجا خریدی؟بعد در حالی که دست در دست هم دارند، ریز ریز با هم صحبت می‌کنند و می‌خندند و بعد هم شروع می‌کنند اتفاقات هفته را با تمامی جزئیات ضروری و غیر ضروری برای هم تعریف می‌کنند و آخر حرف‌ها هم گفتن این جمله که: «ببین اینا رو فقط برای تو می‌گم، چون دوست صمیمی‌ام هستی. به کسی نگی‌ها» جزو واجبات هست و بدیهی است که هم گوینده این حرف‌ها را به افراد دیگری می‌زند و هم شنونده و این داستان ادامه دارد و این گونه است که دختر‌ها با هم صمیمی می‌شوند. البته هیچ بعید نیست که دوامی نداشته باشد.این تمام ماجرا نیست، تازه اولش است. هنوز که خیلی جوش نیاورده‌ام. این جماعت نسوان مورد نظر، اکثرا حاشیه‌شان بر اصلشان ارجحیت دارد. شما هم رفتارهایی از این جماعت را که باعث جوش‌آوردنتان می‌شود بگویید تا داغ دلتان تازه شود!
   

  موضوعات مشابه

  mania&mina از این پست تشکر کرده است.
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.