1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  سکوت
  رد اعلامیه

محرک عجیب سردرد

شروع موضوع توسط farokh در ‏29 مارس 2015 در انجمن کانال بیماری ها و روش درمان تلگرام

 1. farokh

  farokh مدیر ویژه

  تاریخ عضویت:
  ‏11 مارس 2015
  ارسال ها:
  136
  تشکر شده:
  162
  جنسیت:
  مرد
  a7sib.ir_sites_default_files_users_23_article_images_hd4.jpg


  محرک عجیب سردرد


  محرک سردرد: رئیس شما
  بله، رئیس شما واقعا می تواند موجب سردرد شما باشد. هر چیزی که سطح استرس شما را افزایش دهد ،شما را بیشتر در معرض سر دردهای ناشی از تنش یا میگرن قرار می دهد. مکانیزم دقیق این سردرد ها نامشخص است و ممکن است شامل عوامل متعددی شود. شاید حساسیت بالای مسیرهای عصبی در مغز و گیرنده های درد در ایجاد این سردرد ها نقش داشته باشند. تغییرات درونی مغز نیز ممکن است در ایجاد میگرن مقصر باشند.

  محرک سردرد: آب و هوا
  هنگامی که دما تغییر می کند، احتمال ابتلا به میگرن نیز بالا می رود. فارغ از گرما یا سرمای هوا ،به هر حال هر گونه تغییر دمایی موجب سردرد می شود. روزهای آفتابی داغ نیز دیگر مقصر معمول برای این مشکل شناخته شده اند. باران یا تغییر در فشار هوا نیز ممکن است منجر به سردرد شود. درست است که شما نمی توانید آب و هوا را تغییر دهید، اما شما می توانید با استفاده از عینک آفتابی در یک روز روشن ، جلوگیری از کمبود آب بدن، و پرهیز از قرار گرفتن در معرض آفتاب ظهر، از ابتلا به سردرد اجتناب کنید .

  محرک سردرد: عطر های تند
  رایحه های قوی - حتی آنهایی که بسیار خوشبو هستند - در بسیاری از مردم موجب میگرن می شوند. دلیل این اتفاق هنوز نامشخص است، اما بو ممکن است باعث تحریک سیستم عصبی شود. شایع ترین بوهای مقصر درایجاد سردرد عبارتند از: بوی رنگ، عطر، و برخی گلها.

  محرک سردرد: گیره های بستن مو
  نوع جمع کردن موهای شما می تواند دلیل سر درد شما باشد .موی دم اسبی محکم ممکن است موجب وارد شدن فشار به پوست سر شود که در نهایت سردرد ایجاد می کند. هدبند، دستمال سر ،نوارهای بستن مو، و کلاه های تنگ نیز اثر مشابهی ایجاد می کنند. اگر این ها علت سردرد شما باشند ،باز کردن موها و آزاد گذاشتن آنها معمولاً به سرعت درد شما را تسکین می دهد.

  محرک سردرد: ورزش
  گاهی اوقات ورزش شدید ، از جمله سرگرمی، می تواند سردرد ایجاد کند. سردرد های دونده ها و سردرد حاصل از رابطۀ جنسی بسیار شایع اند. بیشتر افرادی که مستعد ابتلا به میگرن هستند دچار این نوع سردردها می شوند.

  محرک سردرد: حالت های نامناسب
  برای وارد کردن فشار زیاد به عضلات سر و گردن ، حتماً لازم نیست زیاد کار کنید و عرق بریزید. نشستن با سر خمیده و قوز کرده پشت میز کار همین کار را انجام خواهد داد. اشکال متداول و نامناسب عبارتند از: قوز کردن، استفاده از صندلی های نامناسب که تکیه گاهی برای پشت ندارند، خیره شدن به مانیتور هایی که بیش از حد بالا یا پایین قرار دارند، و نگه داشتن گوشی تلفن بین گوش و شانه. اگر شما سردرد های مکرر دارید بهتر است به محیط و فضای کار خود بیشتر دقت کنید.

  محرک سردرد: پنیر
  برای برخی مردم خوردن پنیر کهنه یکی از دلایل ایجاد میگرن است. پنیر آبی، چدار، پارمسان و سوئیسی از جمله پنیر هایی هستند که موجب میگرن می شوند. ماده ای به نام تیرامین که در این مواد وجود دارد، ممکن است محرک این سردرد باشد. دیگر مواد غذایی حاوی تیرامین نیز شاید موجب سردرد شوند.

  محرک سردرد: شراب قرمز
  تیرامین در شراب قرمز و سایر نوشیدنی های الکلی نیز یافت می شود. دیگر مواد تشکیل دهندۀ شراب نیز ممکن است موجب سردرد شوند. از آنجا که الکل جریان خون را در مغز افزایش می دهد، اثرات آن ممکن است حتی شدیدتر باشد.

  محرک سردرد: برشهای سرد
  گوشت های فرآوری شده ،مانند: کالباس و اغذیه ی مشابه، دارای دو محرک سردرد اند. آنها اغلب حاوی تیرامین، و همچنین افزودنی های غذایی مانند :نیتریت ها هستند که هر دو از عوامل ایجاد سردرد در بعضی از مردم شناخته شده اند. سردرد ناشی از افزودنی های غذایی معمولاً در هر دو طرف سر احساس می شود، در مقابل آن میگرن کلاسیک است ، که هر بار فقط در یک طرف سر احساس می شود.

  محرک سردرد: جا انداختن وعده های غذایی
  سردرد ناشی از گرسنگی همیشه واضح نیست. اگر شما یک وعدۀ غذایی را نخورید، سر درد شما احتمالاً قبل از اینکه متوجه شوید گرسنه اید ،شروع می شود .این مشکل به دلیل پایین آمدن قند خون به وجود می آید. اما سعی نکنید برای درمان سردرد ناشی از گرسنگی شکلات بخورید . شیرینی باعث می شود قند خون یکباره بالا رود و بعد حتی پایین تر نیز بیاید.

  محرک سردرد: سیگار کشیدن
  سیگار به عنوان عامل سردرد شناخته شده است .این سردرد نه فقط شخص سیگاری را تهدید می کند بلکه اطرافیان را نیز دچار می سازد. دود سیگار حاوی نیکوتین است که باعث می شود رگ های خونی در مغز باریک شوند. ترک سیگار یا کاهش قرار گرفتن در معرض دود سیگار به خصوص در بیماران مبتلا به سر دردهای مداوم مفید است. این سردرد یک طرف سر را هدف قرار می دهد و بسیار دردناک است . این درد گاه به چشم و بینی نیز سرایت می کند.

  محرک سردرد: کافئین
  مصرف متعادل کافئین اغلب سودمند است . در واقع در بسیاری از داروهای سردرد مقداری از آن یافت می شود. اما استفادۀ زیاد از قهوه نیز می تواند علت سردرد باشد. و اگر شما به این میزان بالای کافئین عادت کنید ، ترک ناگهانی آن نیز ممکن است وضع را بدتر کند و خود موجب سردرد شود.

  راه حل سردرد : شناسایی محرک ها
  اگر شما بتوانید شایعترین محرک های سر درد خود را شناسایی کنید، قادر خواهید شد که سردرد را قبل از شروع مهار کنید. بهترین راه برای تحقق این امر یادداشت روزانه است. روزانه از غذاهایی که می خورید، حوادث استرس زا، تغییرات آب و هوا، و فعالیتهای بدنی خود یادداشت بردارید . زمانی که سردرد شما شروع می شود و خاتمه می یابد را به دقت یادداشت و بررسی کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که الگو ها را پیدا کنید. بنابراین شما می توانید از یک دسته محرک های مربوط به زندگی شخصی تان، جلوگیری کنید .

  راه حل سردرد: مدیریت استرس
  بسیاری از مردم با به کار بستن راهکارهای مدیریت اضطراب قادر به کنترل میگرن یا سردردهای ناشی از تنش های عصبی شده اند . هر چند شما نمی توانید حوادث استرس زای ناشی از عوامل محیطی را کنترل کنید، اما حداقل قادر خواهید شد که واکنش خود را نسبت به آن وقایع، تغییر دهید. بنابراین بهتر است تکنیک هایی چون مدیتیشن و ماساژ را آزمایش کنید و راهی را که بیشتر به شما کمک می کند برگزینید.

  راه حل سر درد: نرمش های کششی برای عضلات پا
  ورزش متعادل مسکنی قدرتمند برای استرس است. پیاده روی منظم انتخاب خوبی است ،زیرا از شما در برابر سردرد تنشی محافظت می کند. هنگام راه رفتن، حرکت نوسانی بازوهای شما گرفتگی عضلات گردن و شانه های شما را آزاد می کند. و ریشۀ برخی سردردها در گرفتگی این عضلات نهفته است .

  راه حل سردرد: غذا خوردن به طور منظم
  خوردن وعده های غذایی به طور منظم طی روز کمک خواهد کرد که سطح قند خون شما کنترل شود و ثابت بماند. یعنی دیگر سردرد ی ناشی از گرسنگی نخواهید داشت. از وعده ها و میان وعده های غذایی حاوی پروتئین و کربوهیدرات های مرکب ، مانند: کرۀبادام زمینی با نان سبوس گندم و سینۀ مرغ با برنج قهوه ای استفاده کنید. و مطمئن شوید که به اندازۀ کافی مایعات می نوشید، زیرا از دست دادن آب بدن نیز یکی دیگر از عوامل شایع سردرد است.

  راه حل سردرد: فیزیوتراپی
  فیزیوتراپی ترکیبی از ورزش ، آموزش حرکات فیزیکی و راهکارهایی برای حرکت درست به منظور کاهش درد است. در افراد مبتلا به سردرد های ناشی از گرفتگی عضلات، درمان های فیزیکی به آزاد شدن عضلات گردن کمک می کند و موجب می شود که شما عادات جدید و درست نشستن و ایستادن را بیاموزید .

  راه حل سر درد: دارو
  بسیاری از داروهای مسکن ،مانند: استامینوفن، آسپیرین، ایبوپروفن و ناپروکسن برای انواع درد سر موثر اند. اما از مصرف مداوم این داروها اجتناب کنید، زیرا استفادۀ مداوم از آنها منجر به سردرد های ناشی از اوردز دارو یا سردرد های ارجاعی میشود ؛ یعنی سردردی که پس از اتمام اثر دارو دوباره بر می گردد. برای درمان سردرد های مکرر یا شدید، به پزشک خود مراجعه کنید و دربارۀ تجویز داروهای جلوگیری کننده با وی مشورت کنید.


  چه موقع باید به پزشک مراجعه کنید؟
  هر سردرد جدیدی که به طور غیر معمول شدید یا طولانی باشد؛ یعنی بیش از دو روز طول بکشد ،باید توسط یک پزشک بررسی شود. ضمناً ضروری است که تغییرات در الگوی زندگی خود را به پزشک خود اطلاع دهید. برای مثال وی باید بداند که آیا محرک جدیدی برای سردرد شما وجود دارد یا خیر. اگر سردرد شما با تغییر در بینایی، مشکلات حرکتی، گیجی، تشنج، تب و گرفتگی گردن همراه است، باید به دنبال مراقبت های فوری پزشکی باشید.
   

  موضوعات مشابه

  همینم ک هستم از این پست تشکر کرده است.
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.