1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  اوضاع کار کردن توی ژاپن و ایران
  رد اعلامیه

عكس پروفايل در مورد آدم‌ها چه مي‌گويد؟

شروع موضوع توسط !!!OMID!!! در ‏24 آوریل 2015 در انجمن دانستنیهای جالب

 1. !!!OMID!!!

  !!!OMID!!! کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏5 دسامبر 2014
  ارسال ها:
  2,226
  تشکر شده:
  1,386
  جنسیت:
  مرد
  اين تنها يك عكس نيست! شما با قرار دادن يك تصوير در صفحه پروفايل‌تان مي‌خواهيد حرف‌هاي زيادي را به‌دوستانتان بزنيد.

  براي بعضي‌ها فرقي نمي‌كند كه در اينستاگرام حاضر باشند يا در فيس‌بوك. از نظر آنها شبكه‌هاي اجتماعي مجازي، تنها فضايي براي انتشار عكس يا به اشتراك گذاشتن رويدادهاي زندگي‌شان به روايت تصوير با ديگران است. اين دسته از كاربران، از هر فرصتي براي گرفتن يك تصوير خاص يا دلنشين استفاده مي‌كنند و كمتر پيش مي‌آيد كه يك عكس را بيشتر از چند ماه روي پروفايل‌شان قرار دهند.
  اما چه شما در گروه اين كاربران عكس‌دوست قرار داشته باشيد و چه ميانه‌اي با تغيير دادن عكس‌تان نداشته باشيد، با قرار دادن يك تصوير در پروفايل‌تان حرف‌هاي زيادي به مخاطبان‌تان مي‌زنيد؛ حرف‌هايي كه شايد ناخودآگاه آنها را به زبان تصوير درآورده و روي پروفايل‌تان گذاشته باشيد. ما در اين صفحه، عكس پروفايل شما را رمزگشايي مي‌كنيم و مي‌گوييم پشت تصويري كه براي معرفي خودتان انتخاب كرده‌ايد، چه پيام ناخودآگاهي وجود دارد.
  حسابي به خودتان رسيده‌ايد؟
  چهره‌اي با آرايش كامل؛ انگار اين عكس پيش از رفتن به يك ‌مهماني مجلل گرفته شده و براي آراستن موها و صورت حسابي وقت صرف شده است.
  مي‌خواهيد چه بگوييد؟
  به نظر افرادي كه اين تصوير را مي‌بينند، شما براي آراستگي‌تان ارزش زيادي قائل هستيد و دوست داريد ديگران شما را نه به عنوان يك فرد فعال يا حتي باهوش بلكه به عنوان فردي زيبا بشناسند و توصيف كنند. چنين تصويري از يك خانم، دقيقا همان چيزي را به ذهن مي‌آورد كه ديدن تصوير يك مرد بدنساز كه در عكس پروفايلش تي‌شرت تنگي پوشيده تا عضلات دستش را به خوبي به نمايش بگذارد.

  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_1_30_509593_243.jpg
  عكس كارتوني گذاشته‌ايد؟
  براي صفحه پروفايل‌تان تصوير كارتون مورد علاقه‌تان را گذاشته‌ايد يا كاريكاتوري از چهره خودتان را در بخش عكس پروفايل‌تان قرار داده‌ايد؟
  مي‌خواهيد چه بگوييد؟
  شما با انتخاب چنين عكسي هم از شوخ‌طبع بودن‌تان ديگران را باخبر خواهيد كرد و هم از شباهتي كه به يك شخصيت كارتوني خاص داريد، خواهيد گفت. براي مثال اگر تصوير همسر ملوان زبل را به جاي عكس خودتان بگذاريد، احتمالا مي‌خواهيد بگوييد كه شما هم لاغر و بلندقد هستيد و اگر باب‌اسفنجي را انتخاب كرده باشيد، ممكن است بخواهيد ساده‌دلي و كمي گيج‌بودن‌تان را به ديگران تفهيم كنيد اما در مورد عكس‌هاي كارتوني، چندان مهم نيست كه از شباهت‌تان به چه كسي حرف مي‌زنيد؛ چراكه بيشتر از هر چيز شوخ‌طبع بودن شما، كمي كودكانگي‌تان و مجوزي كه براي شوخي كردن در صفحه‌تان صادر مي‌كنيد مورد توجه قرار خواهد گرفت.
  پشت ميز كار نشسته‌ايد؟
  شايد ترجيح دهيد به جاي يك عكس در محيط خصوصي‌تر، خودتان را در فضاي اجتماعي و با لباس رسمي به ديگران نشان دهيد و عكس پروفايل‌تان را پشت ميز كار يا در فضاي اداره‌تان بيندازيد.
  مي‌خواهيد چه بگوييد؟
  اين عكس‌ها معمولا در شبكه اجتماعي «لينكداين» بيشتر مورد استفاده قرار مي‌گيرند؛ چراكه اين شبكه اجتماعي معمولا فضايي براي تبادل نظر ميان همكاران را ايجاد مي‌كند و صاحبان عكس مي‌خواهند به كساني كه در اين شبكه رزومه كاري‌شان را مي‌بينند بگويند حسابي اهل كار هستند. گذشته از اين، كساني كه اين عكس را انتخاب مي‌كنند مي‌خواهند رسمي‌تر به نظر برسند و از نظر آنها دوستان‌شان در شبكه‌هاي اجتماعي مثل كساني كه در كافه، رستوران يا پارك‌ها مي‌بينند هستند، نه مثل كساني كه اجازه دارند به خانه‌شان سر بزنند و به بخش خصوصي‌تر زندگي‌شان وارد شوند.
  ‌مهماني برو هستيد؟
  يك عكس دسته‌جمعي خندان در كنار دوستان و در ‌مهماني هم مي‌تواند انتخاب ديگري براي عكس پروفايل شما باشد. اما تصوير پروفايل، مي‌تواند گاهي بيشتر از آنچه گفتيم معنا داشته باشد و حتي گوياي شخصيت شما باشد.

  مي‌خواهيد چه بگوييد؟
  آدم‌هاي برون‌گرا، معمولا يك تصوير دسته‌جمعي در كنار دوستان يا اعضاي خانواده‌شان را به عنوان عكس پروفايل انتخاب مي‌كنند. آنها با اين كار با يك تير دونشان مي‌زنند؛ هم تصويري آراسته از خودشان كه براي ‌مهماني رفتن حاضر شده‌اند را به نمايش مي‌گذارند و هم با حضور ديگران در تصوير مي‌گويند كه به بودن در جمع علاقه دارند و اهل معاشرت هستند.

  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_1_30_509594_599.jpg منظره‌ها را ترجيح مي‌دهيد؟
  كم نيستند كساني كه عكس طبيعت، حيوانات يا حتي يك تابلوي نقاشي را به جاي عكس پروفايل خود انتخاب مي‌كنند. چنين عكسي هم مي‌تواند نشانه علاقه آنها به يك موضوع خاص باشد و هم حرف‌هاي ديگري براي گفتن داشته باشد.مي‌خواهيد چه بگوييد؟
  انتخاب عكس طبيعت به جاي عكس خودتان، نه‌تنها مي‌تواند از طبيعت‌دوستي شما حكايت كند بلكه گاهي راز‌هاي شخصيتي‌تان را هم فاش مي‌كند. چنين عكسي به ديگران مي‌فهماند كه شما فردي برون‌گرا هستيد كه نمي‌خواهيد با صراحت اين واقعيت را به ديگران گوشزد كنيد. شما احتمالا مايل هستيد فاصله‌تان را با ديگران حفظ كنيد اما در عين درونگرايي به حضور در كنار ديگران هم نيازمنديد و مي‌خواهيد با آمدن به شبكه‌هاي اجتماعي، حصاري كه دور خودتان كشيده‌ايد را كمرنگ‌تر كنيد.
  دست‌تان به كار خير است؟
  تصويري از شما كه در بازارچه خيريه حضور داريد يا مشغول گل خريدن از يك كودك دستفروش هستيد، مي‌تواند حرف‌هاي زيادي با آمدن روي صفحه پروفايل شما به ديگران بگويد.
  مي‌خواهيد چه بگوييد؟
  شما مي‌خواهيد با انتخاب اين عكس به ديگران بگوييد كه اهل فعاليت‌هاي بشردوستانه هستيد يا ساده‌تر بگوييم، آدمی روشنفكر و خاص هستيد. براي شما نه مثل گروه‌هاي قبلي به نمايش گذاشتن زيبايي‌تان اهميتي دارد و نه برونگرايي‌تان را با حضور در يك ‌مهماني پرزرق و برق مي‌خواهيد ثابت كنيد. حرف شما تنها اين است که «من به موضوعات مهم‌تري فكر مي‌كنم؛ به چيزهايي كه شايد شما فكرش را هم نكنيد! پس با احترام بيشتري به صفحه من بياييد و هر كامنتي را زير پست‌هاي من نگذاريد!»
  نمي‌خواهيد عكس بگذاريد؟
  خيلي‌ها تمايلي به اضافه كردن عكس به پروفايل‌شان ندارند. آنها همان تصوير پيشنهادي كه از ابتدا روي صفحه بوده را مي‌پذيرند و هرگز عكس خود را جايگزين آن نمي‌كنند.
  مي‌خواهيد چه بگوييد؟
  اگر شما هم جزو اين گروه افراد باشيد، بعيد است كه تنها به‌خاطر بي‌حوصلگي يا در دسترس نبودن عكس‌هاي‌تان اين تصوير را تغيير ندهيد. احتمالا شما مي‌خواهيد به ديگران با قاطعيت بيشتري بگوييد كه بايد از شما فاصله بگيرند و چندان به حريم خصوصي‌تان نزديك نشوند. شمايي كه عكسي براي پروفايل‌تان انتخاب نمي‌كنيد، احتمالا پست‌هاي زيادي را هم روي صفحه‌تان نمي‌گذاريد يا اگر اهل پست گذاشتن باشيد، بعيد است رد پاي دل‌نوشته‌ها يا عكس‌هايي كه يك روز از زندگي‌تان را به تصوير كشيده‌اند در صفحه شما پيدا شود. شما معتقديد بايد استفاده جدي‌تر و هدفمندتري از حضورتان در شبكه‌هاي اجتماعي كنيد و با نمايش ندادن زندگي خصوصي‌تان روي اين صفحه، راه را براي حرف و حديث‌هاي ديگران ببنديد.

  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_1_30_509595_958.jpg عشق‌تان را به رخ مي‌كشيد؟
  يك عكس دونفره عاشقانه را مي‌توانيد روي بسياري از حساب‌هاي كاربري ببينيد. درحالي كه حساب كاربري تنها متعلق به يك نفر است، اين افراد دوست دارند عكس خود و همسر يا نامزدشان را در يك قاب به جاي عكس تكي‌شان به نمايش بگذارند.
  مي‌خواهيد چه بگوييد؟
  براي دوستان مجردتان، اين تصوير كمي متظاهرانه به نظر خواهد رسيد. آنها تصور خواهند كرد شمايي كه تازه مهر عاشق شدن را در شناسنامه‌تان وارد كرده‌ايد، مي‌خواهيد توانايي‌تان در به دست آوردن دل يك مرد و ازدواج با او را به رخ بكشيد. دوستان متاهل‌تان هم ممكن است گاهي به‌خاطر عشقي كه در اين عكس به نمايش گذاشته‌ايد به شما حسودي كنند و گاهي به اين دليل تحسين‌تان كنند.
  اما گذشته از نمايش عشق، احتمالا دليل ديگري پشت انتخاب اين تصوير در ذهن شما وجود داشته است. بعيد نيست شما با قرار دادن خود در كنار همسرتان بخواهيد حاشيه امني را براي خودتان فراهم كنيد و به مردهايي كه در ليست‌تان هستند بگوييد كه در كنار كسي هستيد كه او را عاشقانه دوست داريد. گذشته از اين، اگر همسري حساس داشته باشيد كه از حضور شما در شبكه‌هاي اجتماعي مجازي راضي نيست، احتمالا با انتخاب اين عكس مي‌خواهيد به او اطمينان دهيد كه جايي براي نگراني وجود ندارد و شما او را از هيچ‌كس پنهان نخواهيد كرد.
   

  موضوعات مشابه

  ily, manijeh30, دل آرا و 3 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.