1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

تبعیض نژادی در آمریکا اتفاقی نیست/برخورد با سیاهان نمونه سیاست خارجی آمریکاست+فیلم

شروع موضوع توسط !!!OMID!!! در ‏8 مه 2015 در انجمن اخبار و مطالب گوناگون خبری تلگرام

 1. !!!OMID!!!

  !!!OMID!!! کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏5 دسامبر 2014
  ارسال ها:
  2,227
  تشکر شده:
  1,384
  جنسیت:
  مرد
  زمان انتشار خبر: پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۵
  اواومالی یشیتلا، در برنامه «پیشخوان خبر»:


  awww.irinn.ir_sitefiles_13940217__D8_B3_DB_8C_D8_A7_D8_B3_DB_8c22f1660a70c487e36c7729c5521b818.jpg
  رئیس حزب سوسیالیست سیاهان آمریکا (اوهورا)، درباره ریشه ها و عوامل نژادپرستی و تبعیض نژادی در این کشور گفت: سرکوب سیاهان در آمریکا نمونه ای از رویکردی است که آمریکا علیه مردم در سراسر جهان از جمله افغانستان در پیش گرفته و همان نظام تروریستی و ظلم است.
  مقدمه: ریشه ها و عوامل نژادپرستی و تبعیض نژادی در آمریکا... . اعتراض های مردمی در بالتیمورِ آمریکا بار دیگر نگاه محافل خبری و رسانه ای را به چرایی رشد نژادپرستی در آمریکا جلب کرده است.


  سوال جدی این است که آیا رفتارهای ضد بشری علیه رنگین پوستان آمریکا از سر اتفاق است، یا نژادپرستی به رویه ای در پلیس آمریکا تبدیل شده است؟ چنانکه وکیل خانواده فِرِدی گِرِی، جوان سیاهپوستی که به تازگی به دست پلیس آمریکا کشته شده، از آن خبر داده است.
  دانلود

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، برنامه «پیشخوان خبر» به این بهانه گفتگوی اینترنتی داشت با اومالی یشیتلا، رهبر حزب سوسیالیست سیاه پوستان آمریکا موسوم به «اوهورا» در فلوریدا که مشروح آن را می خوانید:


  1- در حالی که مقامات آمریکا مدعی ریشه کنی نژادپرستی هستند، همچنان شاهد رفتارهای نژادپرستانه در این کشور هستیم؟ علت تداوم نژادپرستی در آمریکا چیست؟  آنچه درباره تاریخ این کشور می بایست در نظر داشته یاشیم این است که بنیان های این کشور بر کشتار یومیان و غیر سفیدپوستان آمریکایی استوار شده است؛ افرادی که پیش از این در اردوگاه های کار اجباری بودند و از آنها بهره کشی می شد، اکنون همچنان وجود دارند. آفریقایی ها به عنوان اسیر و برده به آمریکا آورده شدند و در واقع آفریقایی ها و مکزیکی ها برای زندگی بهتر به اینجا نیامدند، و در واقع زندگی بهترشان را با انتقال به آمریکا و حضورشان در این کشور از دست داده اند. در نتیجه وقتی می خواهیم درباره نژادپرستی در آمریکا صحبت کنیم، باید توجه کنیم که نژادپرستی در ایدئولوژی و بطن جامعه آمریکا وجود دارد. نژادپرستی در آمریکا پدیده ای نیست که بتوان آن را ریشه کن کرد و هیچ یک از مقامات آمریکایی نیز تمایلی برای چنین کاری ندارند و این تغییر یعنی انقلاب. من حدود 50 سال است که در این زمینه فعالیت می کنم و از مدت ها پیش برای من روشن شده است که اگر امکان رهایی آمریکا از بند نژادپرستی وجود داشت، تا کنون اتفاق افتاده بود.  مجری: به نظر شما نقض حقوق رنگین پوستان در آمریکا رفتاری اتفاقی هست یا به رویه ای در ساختار اجتماعی و حکومتی تبدیل شده؟  گمان نمی کنم نقض حقوق بشر و سیاهان امری اتفاقی باشد؛ اگر تاریخ آمریکا را نگاه کنیم، این نخستین بار نیست که چنین اتفاقی برای سیاهان رخ می دهد. تاریخ آمریکا درباره سیاهان این بوده است که همیشه آنان را سرکوب کرده اند و برای کنترل جمعیت آنها خشونت لازم بوده است؛ در مقاطع مختلف این خشونت ها را سفیدپوستان علیه سیاهان اعمال می شده ، اما در برخی مقاطع بر اساس میزان آگاهی جامعه و تمایل سیاه پوستان برای مبارزه با آن، دولت آمریکا خود نقش اصلی را در سرکوب سیاهان ایفا می کرده است. بنابراین اقدام دولت و پلیس در بالتیمور همان است که در سراسر کشور وجود دارد. بنابراین نمی توانیم آن را اتفاقی بدانیم.  وقتی شورش فرگوسن رخ داد و مدت ها هم به طول انجامید، چهره واقعی آمریکا برای جهانیان روشن شد. در واقع چهره واقعی آنها، چرا که مردم در رسانه ها و شبکه های اجتماعی توانستند بفهند که چه رویکرد و رفتاری با آنان در آمریکا صورت می گیرد. سیاهان به ستوه آمده بودند و در سراسر کشور تجمعاتی تشکیل می دادند. و این اهمیت بسیاری دارد. در واقع همه سیاهیان به پا خاسته بودند. ادامه این اعتراض ها پدیده دامنه داری است که وجود دارد. بسیاری از مردم از این مسئله آگاه اند، چرا که دولت همیشه جنبش های سیاه را سرکوب کردند؛ مالکوم اکس را کشتند، حزب و سران جنبش های سیاه پوست را کشتند یا زندانی کردند یا آنان را محاکمه کردند و با آنان رفتارهای بدی صورت گرفت.  آنچه در بالتیمور رخ داد، چیز جدیدی نیست و ادامه فرایندی است که تاکنون وجود داشته است. حرکت هایی که سرکوب گرانه بوده است؛ در کشوری که می خواهند آن را نماینده دموکراسی نشان دهند. آن اتفاقی که در بالتیمور و فرگوسن رخ داد، در سراسر کشور رخ خواهد داد.

  مجری: چرا دستگاه مقننه و اجرایی آمریکا اقدامی موثر برای پایان دادن به رفتارهای نژادپرستانه انجام نمی دهد؟  علت اصلی این است که نهاد دولت آمریکا خود بخشی از این مشکل است. باید به قانون اساسی آمریکا نگاهی کنیم. آنها تلاش فراوان دارند خود را نمونه دموکراسی در جهان معرفی کنند. وقتی قانون اساسی آمریکا تدوین می شد، آنها فرد سیاه پوست را سه پنجم یک فرد عادی محاسبه کردند؛ به یاد بیاوریم برده داری در جامعه آمریکا امری قانونی بوده و اگر کسی تلاش می کرد سیاهپوستی را آزاد کند، در برابر قانون قرار می گرفت و ممکن بود چنانچه گناهکار شناخته شود، با حکم اعدام رو به رو شود. در این میان خود دستگاه قضایی آمریکا نیز اثرگذار است.  awww.irinn.ir_sitefiles_13940217__d8_b3_db_8c_d8_a7_d8_b3_db_8ec92f861d87f2c08850def91fa871410.jpg

  آنها همان رویه را در ایران و در زمان حکومت مصدق در پیش گرفتند، زمانی که مصدق تلاش داشت به عنوان نماینده مشروع و قانونی ایران، دست بیگانگان را از نفت ایران کوتاه کند، او را از حکومت ساقط کردند و شاه را به عنوان نماینده مردم بر سر کار آوردند که مدافع منافع آمریکا بود. در حال حاضر شاهد هستیم که سیاهان در دولت، دستگاه قضایی حضور یافته اند، اما تفاوت خاصر ایجاد نشده است  همین شرایط در آمریکا نیز وجود دارد؛ از آنجا که سیاهان آگاهی بیشتری درباره اوضاع کشورشان پیدا کرده اند، دولت آمریکا برای اینکه خودش را پشت سیاهان مخفی کند، خواستند از یک چهره سیاهپوست استفاده کنند و اوباما را بر روی کار آوردند. در حال حاضر شاهد هستیم که سیاهان در دولت، کنگره و پلیس فعالیت می کنند، اما هیچ تفاوتی ایجاد نشده است. چرا که آنها تلاش دارند همان روند را ادامه دهند.  این روش نمونه ای از رویکردی است که آمریکا علیه مردم در سراسر جهان از جمله افغانستان در پیش گرفته و اجرا کرده است؛ این همان نظام تروریستی و ظلم است و آنها تلاش می کنند آن را در سراسر جهان حفظ کنند.
   

  موضوعات مشابه

  دل آرا از این پست تشکر کرده است.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.