1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  لایی خوردن ستارگان اسپانیایی از ایرانی ها
  رد اعلامیه

ازدواج دختران بدون داماد - جشن بلوغ ووووووو

شروع موضوع توسط !!!OMID!!! در ‏15 مه 2015 در انجمن کانال عکس های متفرقه تلگرام

 1. !!!OMID!!!

  !!!OMID!!! کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏5 دسامبر 2014
  ارسال ها:
  2,226
  تشکر شده:
  1,386
  جنسیت:
  مرد
  آئین‌های مذهبی عجیب در هند +عکس
  آئین‌های مذهبی و سنتی در هندوستان، گاه جالب، شگفت‌انگیز و باورنکردنی و گاه دردناک است.
  بر اساس منابع هندی، عجیب و غریب‌ترین آئین‌های مذهبی در هندوستان بدین شرح است:

  بکش یا کشته شو - فستیوال بانی - آندرا پرادش

  این مراسم که به گفته کشیش عبادتگاه دواگاراتو بیش از یکصد سال قدمت دارد، هر ساله به مناسبت یادبود کشته شدن یکی از الهه‌های هند باستان برگزار می‌شود که در آن مردم بسیار زیادی از سراسر ایالت‌های آندرا پرادش و کارناتاکا در این عبادتگاه جمع می‌شوند و بوسیله چوب‌دستی‌های خود بر سر یکدیگر ضربه می‌زنند. این مراسم هر ساله تعداد زیادی مجروح یا کشته می‌دهد.
  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_2_23_531942_385.jpg
  رقص ببرها - پالی کولی - کرالا

  این مراسم رنگین و زیبا هر ساله در ایالت کرالا در جنوب هندوستان برگزار می‌شود که در آن هنرمندانی با لباس‌های قرمز، زرد و مشکی و همچنین طراحی صورت و بدن خود به شکل ببر، در خیابان‌ها به رقص و آواز می‌پردازند.
  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_2_23_531944_588.jpg
  فستیوال شترها در پوشکار - راجستان

  این فستیوال بزرگ در نوامبر هر سال به مدت پنج روز برگزار می‌شود، حدود پنجاه هزار شتر به همراه صاحبانشان در آن شرکت می‌کنند؛ شترهایی که همگی تزئین شده‌اند و به فروش می‌رسند. در این میان جشن‌هایی از قبیل رقص، آواز، آکروبات، شعبده بازی و مارگیری نیز برگزار می‌شود.
  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_2_23_531945_582.jpg
  راه رفتن در میان آتش - تامیل نادو

  این مراسم که امروزه به کشورهای سنگاپور، سریلانکا و حتی آفریقای جنوبی نیز اشاعه پیدا کرده، اصالت خود را از یک داستان مذهبی و ایالت تامیل نادو هندوستان وام می‌گیرد که خود متشکل از هجده آئین است که انجام آنها حدود دو ماه و نیم به طول می‌انجامد. در این مراسم مردم با پای برهنه از میان آتش عبور می‌کنند و معتقدند که این کار موجب رضایت و در نتیجه افزایش نعمات آنها به انسان می‌شود.
  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_2_23_531946_951.jpg
  رها کردن کودکان از بالای بام به پایین - ماهاراشترا و کارناتاکا

  این مراسم جهت سنجش بخت و اقبال کودکان انجام می‌شود که در آن، مسلمانان و هندوها فرزندان خود را از بالای بام به پایین پرتاب می‌کنند! در پایین بام نیز چند مرد با پارچه‌ای برای نجات کودک ایستاده‌اند تا او را بگیرند و خوش‌شانسی‌اش ثابت شود! این مراسم که بیشتر در ایالت‌های ماهاراشترا و کارناتاکا انجام می‌شود قدمتی بیش از هفتصد سال داشته و همواره مورد انتقاد نهادهای دفاع از حقوق کودکان هند قرار گرفته است.
  فرو بردن تیر در بدن - تامیل نادو

  این مراسم به جهت یاد واره کارتیکیا، فرزند شیوا، خداوند هندوها برگزار می‌شود. این مراسم 48 روز به طول می‌انجامد و شرکت‌کنندگان در آن تمامی این روزها را روزه می‌گیرند و در این مدت اعمال سختی چون فرو بردن نیزه به عنوان پیرسینگ در بدن، کشیدن تراکتور یا فرو بردن اجسامی در پوست بدن می‌پردازند. بعضی نیز نیزه در لپ، گونه یا زبان خود فرو می‌برند تا قادر به صحبت نباشند و آن را روزه سکوت می‌نامند.
  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_2_23_531947_441.jpg
  مبارزه با گاو وحشی بدون سلاح یا جالیکاتو - تامیا نادو

  اگر فکر می‌کنید مبارزه با گاو وحشی تنها توسط ماتادورهای اسپانیایی صورت می‌گیرد، بیشتر فکر کنید. این آئین در هندوستان بسیار خطرناک‌تر از اسپانیا بوده است و حدود بیش از یک قرن هم قدمت دارد. این گاوها از نژادی بسیار قوی هستند که انحصاراً برای گاو بازی تربیت می‌شوند. تفاوت جالیکاتو با بازی ماتادور اسپانیایی در این است که ماتادورهای هندی بدون سلاح وارد میدان می‌شوند و گاو نیز کشته نمی‌شود. به همین علت نیز تنها در دو سال گذشته، بیش از دویست نفر جان خود را بر اثر همین گاوبازی‌ها از دست داده‌اند. به همین علت نیز دادگاه عالی هند در ماه می 2014 برگزاری جالیکاتو را ممنوع اعلام کرد.
  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_2_23_531948_576.jpg
  غلتیدن روی ته‌مانده غذا - کارناتاکا

  یکی از پدیده‌های اجتماعی زشتی که جامعه هندوستان از آن به شدت رنج می‌برد، کاست سیستم یا همان طبقه‌گرایی است. با اینکه سال‌هاست با مصادیق این پدیده زشت مبارزه می‌شود اما هنوز در نقاط مختلف این کشور خودنمایی می‌کند. در این مراسم، افرادی از اقشار پایین (شودرا) بر روی ته مانده غذای باقی مانده از جشن برهماها می‌غلتند تا بیماری و پلیدی از آنها دور شود. این غذاها بر روی برگ درخت موز ریخته شده‌اند.
  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_2_23_531949_832.jpg
  آدم‌خواری و پیشگویی با استفاده از مردگان - بنارس

  افراد معتقد به این باور را می‌توان در بنارس به آسانی از روی موهای بلند و گوریده‌شان و همچنین لباس‌های آغشته به خاکستر آنها تشخیص داد. این افراد از گوشت مردگان سوزانده شده تغذیه می‌کنند و به گفته خودشان با آنها ارتباط برقرار می‌کنند. آنها معتقدند این کار به دسته از افراد نیروی ماورایی اعطا می‌کنند.
  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_2_23_531950_431.jpg
  ازدواج حیوانات برای آرام کردن خدای باران

  این مراسم در ایالت‌های آسام و ماهاراشترا صورت می‌گیرد که در آن، جمعیت بسیار زیادی جمع می‌شوند تا به پاس بارش باران، از خدای باران خود دو حیوان را به ازدواج با یکدیگر درآورند. نوع این حیوانات بسته به محل رخداد این جشن متفاوت است. در بعضی نقاط سگ، بعضی قورباغه و الاغ! اما تمامی این ازدواج‌ها به دست موبد انجام می‌شود.
  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_2_23_531951_520.jpg
  مراسم مذهبی لگدمال شدن زیر پای گاوها - مادیا پرادش و ماهاراشترا

  گاو برای تمامی هندوها مقدس به شمار می‌آید. این مراسم درست از یک روز پس از جشن دیوالی شروع می‌شود و به‌جای‌آورندگان آن نیز باید پنج روز روزه بگیرند. سپس گاوهای خود را تزئین می‌کنند و خود بر روی زمین می‌خوابند تا گاوها از روی آنها رد شوند. آنها معتقدند که با این کار، خداوند به نیایش‌های آنها پاسخ مثبت خواهد داد.
  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_2_23_531952_379.jpg
  آویزان شدن از قلاب - کرالا

  به گزارش پایتخت این مراسم مذهبی در روزهای مقدسی به نام کومبها بهارانی و ماکارا بهارانی در ایالت کرالا انجام می‌شود که شرکت‌کنندگان در این مراسم پشت خود را با نیزه‌های کوچکی سوراخ می‌کنند و سپس خود را با اتصال نیزه‌ها به داربست‌هایی از جنس بامبو آویزان می‌کنند.
  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_2_23_531953_603.jpg
  کندن موی سر با دست

  در آئین بوداییان، موی سر یکی از ابزار غرور و خودبینی تلقی شده و از موانع بر سر راه رسیدن به رستگاری تلقی می‌سود. به همین علت نیز روحانیون و راهبان این مذهب هر ساله در مراسمی موی سر خود را با دست می‌کنند و سپس برای التیام یافتن زخم ناشی از کنده شدن مو، پوست سر را با کود گاو می‌پوشانند تا شفا یابد!
  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_2_23_531954_984.jpg
  شکستن نارگیل به روی سر - تامیل نادو

  ماجرای این مراسم به دوران حکومت بریتانیا در هندوستان بازمی‌گردد. نقل است که در آن زمان، کمپانی هند شرقی می‌خواست راه آهنی تأسیس کند که می‌بایست از میان معبد ماها لاکشمی عبور می‌کرد. در نتیجه مردم محلی با تخریب این معبد مخالفت کردند و مقامات کمپانی هند شرقی با آنها وارد معامله شدند. 187 سنگ نارگیل شکل در حیاط معبد وجود داشتند که قرار شد اگر مردم محلی بتوانند آنها را بر روی سر خود بشکنند، کمپانی هند شرقی در عوض مسیر راه آهن را عوض می‌کند. مردم نیز قبول می‌کنند و موفق به انجام این کار می‌شوند. از آن سال به بعد مراسمی در همین معبد که در ایالت تامیل نالدو واقع شده است برپا می‌شود که در آن، موبد معبد نارگیل‌هایی را بر سر عبادت‌کنندگان این معبد می‌شکند تا یاد آن واقعه زنده نگه داشته شود.
  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_2_23_531955_726.jpg
  جن‌گیری از طریق ازدواج با حیوانات

  جن‌گیری در هندوستان با دیگر مناطق جهان متفاوت است. در هندوستان هرگاه دختری با دندان یا صورت معیوب به دنیا آید، اعتقاد بسیاری از مردم بر این است که ارواح یا جن آنها را تسخیر کرده‌اند. برای رهایی آن دختر و خانواده‌اش از این موجودات، او را مجبور به ازدواج با حیواناتی همچون سگ یا بز می‌کنند!
  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_2_23_531956_157.jpg
  ازدواج دختران بدون داماد - جشن بلوغ

  این مراسم در حقیقت جشنی است برای دخترانی که به تازگی به سن بلوغ رسیده‌اند و به اعتقاد خانواده‌شان آماده ازدواج هستند. در این مراسم لباس عروس بر تن دختر کرده و آو را آرایش می‌کنند، سپس برایش مراسم رقص و پایکوبی بر پا می‌کنند. این مراسم چند روز به طول می‌انجامد و در طول این روزها دخترک باید در اتاق دیگری جدا از مردان بماند و نباید هیچ مردی را ملاقات کند؛ حتی پدر و برادرانش!
  acdn.bartarinha.ir_files_fa_news_1394_2_23_531957_501.jpg
   

  موضوعات مشابه

  حوری پری از این پست تشکر کرده است.
 2. roxanna alp

  roxanna alp کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏18 ژانویه 2016
  ارسال ها:
  387
  تشکر شده:
  16
  جنسیت:
  مرد
  عالی بود.
   
  Last edited by a moderator: ‏25 آگوست 2016
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.