1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  بدترین ضربه های دنیا
  رد اعلامیه

اس 300 در حال انتقال به ایران است/ حضور دوباره ایران در بازار نفت

شروع موضوع توسط mehmet در ‏15 فوریه 2016 در انجمن کانال اخبار سیاسی - اقتصادی تلگرام

 1. mehmet

  mehmet فارس پاتوقی طلایی

  تاریخ عضویت:
  ‏3 فوریه 2016
  ارسال ها:
  80
  تشکر شده:
  40
  جنسیت:
  مرد
  جابری انصاری در نشست مطبوعاتی:
  نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه با اصحاب رسانه برگزار شد.
  acdn.yjc.ir_files_fa_news_1394_11_26_4145360_634.jpg
  به گزارش خبرنگار سیاست خارجی نشست خبری این هفته (26 بهمن) "صادق حسین جابری انصاری" سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اصحاب رسانه برگزار شد.

  ورود نظامی ترکیه و عربستان به سوریه و تشدید بحران منطقه

  سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در پاسخ به سوالی پیرامون ورود نظامی ترکیه و عربستان به سوریه گفت: سفر معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه در جار چوب روابط دوجانبه به ترکیه بود. موضوع اشاره شده از موارد اختلافی میان دو کشور است. ایران معتقد است بحران سوریه به بحرانی پیچیده تبدیل شده است.

  وی ادامه داد: ما معتقدیم ادامه سیاست های تنش آفرین منجر به تشدید این بحران می شود و صلح و ثبات منطقه را تحت الشعاع قرار می دهد .

  انصاری پیرامون اظهارات نخست وزیر روسیه و مورد اوضاع منطقه گفت: اظهارت وی اظهارات روشنی است و نیاز به تفسیر ندارد. پیچیده بودن بحران سوریه به نحوی است که هرگونه اقدام جدید میتواند تبعات غیر قابل کنترلی را خلق کند.عربستان متاسفانه سیاست مبتنی بر تنش آفرینی را دنبال کرده است .

  سخنگوی وزارتخارجه تاکید کرد: موضوع بحران سوریه به موضوعی پیچیده تبدیل شده و سازو کار خاتمه دادن به این بحران به یکباره انجام نخواهد شد .بحران سوریه راه حل نظامی ندارد یکی از اقدامات در این مسیر آتش بس است و در عین حال تکلیف گروه های تروریستی باید روشن شود و این روند قطعا روندی زمان بر خواهد بود

  مسئله حج و صدور روادیدوجود حافظ منافع در ریاض را ضروری می‌کند

  انصاری پیرامون انتخاب سوییس به عنوان حافظ منافع ایران در عربستات اظهار داشت: وقتی قطع روابط رسمی بین کشورها رخ میدهد اگر منافع مشترکی بین دو کشور وجود داشته باشه مطابق توافق از ساز و کار حافظ منافع استفاده می شود، از جمله مسئله حج و صدور روادید وجود حافظ منافع را ضروری می کند.

  سخنگوی وزارتخارجه تصریح کرد: ایران قبلا از سوییس درخواست کرده بود و با درخواست عربستان نیز سوییس، پس از اقدامات اجرایی دولت حفاظت از منافع دو کشور را در اختیار خواهد داشت.

  اس 300 در حال انتقال به ایران است

  انصاری پیرامون سفر وزیر دفاع به مسکو گفت: روابط ایران و روسیه روابط گسترده ای بوده و در زمینه سیاسی در عالی ترین سطح قرار دارد ، تلاش هایی برای گسترش روابط اقتصادی صورت گرفته و در پسابرجام زمینه این مهم محقق شده است به همین منظور سفر وزیر دفاع در چارچوب گسترش همکاری هاست همچنین موضوع اس 300 مسیر اجرای خود را طی کرده و نهایی شده و در حال انتقال به ایران هست.

  سخنگوی وزارتخارجه درباره شناسایی گروه های تروریستی در مونیخ اظهار داشت: یکی از مسایل اساسی در مسیر نشست وین مسئله گروهای تروریستی است. تعیین گروه ها محوری ترین موضوع نشست های وین است. از ابتدا بر سر برخی گروه های تروریستی اجماع وجود داشته اما در ارتباط با گروهای تروریستی اختلاف نظر وجود داشته که رایزنی ها ادامه دارد.

  وی تاکید کرد: سرنوشت گفتگوها به حصول توافق بر سر همین موضوع هاست.

  تلاش نمایندگی ایران برای تسهیل بازگشت پناهجویان

  جابری انصاری با اشاره به پناهجویانی که به بلژیک وارد شدند گفت: نمایندگی ایران بررسی موضوع را دستور کار قرار داده است و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد. اگر به هر دلیلی اتباعی از ایران در مسیر پناهندگی قرار گیرند نمایندگان ایران زمینه هایی را فراهم خواهند کرد تا بازگشت این افراد تسهیل شود.

  سخنگوی وزارتخارجه پیرامون مسئله لبنان و سوریه اضهار داشت : متاسفانه تعداد و عمق درگیری ها در منطقه مسئله فلسطین را تحت الشعاع قرار داده است و ایران همیشه به این مسئله تاکید کرده که ضروری است کشورهای مسلمان بر مسئله فلسطین تمرکز کرده و سیاست مبتنی بر اشغال را مدنظر قرار دهند و اجازه اینکه رژیم صهیونیستی از وضعیت جاری در منطقه سو استفاده کند را ندهند.

  وی با اشاره به اینکه موضوع ریاست جمهوری لبنان موضوعی داخلی است افزود: ابتدا باید توافقی داخلی فراهم شود و ایران هرگونه توافق ملی را تایید خواهد کرد اما تصمیم گیری با گروه های داخلی لبنان است.

  برگزاری جلسات مرتب هیات ملی نظارت بر برجام

  انصاری در رابطه با جلسات هیت نظارت بر برجام گفت: هیات ملی نظارت بر برجام جلسات مرتب خود را خواهد داشت و تمامی تصمیمات اتخاذ خواهد شد. نشست هیات برگزار شده و سازو کار اطلاع رسانی توسط خود هیات و شورای امنیت ملی اتخاذ خواهد شد.

  سخنگوی وزارتخارجه با اشاره به روند آزادی زندانیان امریکا افزود: گفتگوهای مربوط به مبادله به لحاظ اجرایی توسط نهاد مشخص شده انجام و توسط شورای امنیت ملی نظارت می شد.

  وی ادامه داد: مسئله سوئیفت و همه تعهدات برخی جنبه هایش سیاسی است و برخی اجرایی ، موضوع سوییفت حل شده و برخی از اجراییات آن زمان بر است و امیدواریم برخی از مشکلات فنی حل شود و شاهد بازگشت به قبل از تحریم باشیم.

  بحثی در رابطه با دفتر حافظ منافع بحرین و سودان مطرح نشده است

  وی اضافه کرد: با توجه به سفر وزیر خارجه ترکیه به ایرانباید توجه داشت اراده مشترکی از سوی دو کشور برای منافع گسترده دو ملت وجود دارد و سفر معاون وزیر خارجه ایران در همین راستا انجام شد .امیدواریم مسایل اختلافی با سیاست هوشمندانه دو کشور فراهم شود .

  انصاری پیرامون دفتر حافظ منافع بحرین و سودان گفت: تا این لحظه بحثی نبوده اگر این نیاز بین دو کشور به نیازی مشترک تبدیل شود این ساز و کار مطلوب مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

  تسهیل صدور ویزا برای همه اتباع جهان

  سخنگوی وزارتخارجه پیرامون صدور ویزا 30 روزه اظهار داشت: ایران بر اساس منافع خود و تسهیل مسایل توریسم تصمیمی اتخاذ کرده به همه اتباع جهان به جز 9 کشور روادید صادر کند و امیدواریم مورد استقبال قرار گیرد.

  وی افرزود: برخی از کشورها از این صدور فوری استثنا هستند و روال های مخصوص خود را دارند از جمله آمریکا و انگلیس و در اطلاعیه کاملی اعلام خواهد شد.


  انصاری تصریح کرد: روابط ما با کشورها و حوزه خلیج فارس مبتنی بر دوستی است، گسترش روابط و همکاری با همسایگان در دستور کار بوده و هست و این سیاست ادامه پیدا خواهد کرد.

  عربستان آنچه به زبان می‌آورد را به مرحله عمل برساند

  سخنگوی وزارتخارجه پیرامون اظهارت وزیر خارجه عربستان گفت : آنچه که در زبان گفته می شود در عمل نیز باید به منصه ظهور برسد و این عربستان است که روابط را قطع کرده و امیدوارم آنچه در زبان آنها می آید در عمل رخ دهد .همسایگان همسایه هستند و ژئوپلوتیک را نمي توانند تغییر دهند به همین جهت ادامه تنش آفرینی ضررهایش بیشتر از منافعش است .

  سازو کاری برای برگزاری انتخابات آتی در دفاتر خارج از کشور وجود ندارد

  انصاری پیرامون انتخابات آتی و دفاتر خارج از کشور گفت: همواره در انتخابات ریاست جمهوری زمینه گرفتن رای فراهم شده و براساس تعداد قابل توجه اتباع کشورها اعلام می شود و در نهایت رای گیری صوزت می گیرد اما در انتخابات آتی چون در هر استانی انتخابات صورت میگیرد چنین سازو کاری وجود ندارد.

  بر اساس توافق برآده اورانیوم غنی شده از کشور خارج کردیم
  وی پیرامون خبرهایی در مورد ذخیره اورانیوم و انتقال به مسکو اظهار داشت: مطابق توافق؛ ده تن اورانیوم غنی شده سه و نیم درصد از ایران خارج و 140 تن کیک زرد از روسیه گرفتیم. این مطلب در زمان خود به دقت انجام شده و هیچگونه تردیدی در این خصوص وجود ندارد.

  تصمیمی برای سفر دکتر روحانی به ترکیه اتخاذ نشده است
  انصاری اضافه کرد: در چارچوب جشن های پیروزی انقلاب هیات های مختلف مردمی از سراسر جهان به ایران سفر می کنند هنچنین هیات های از جنبش های فلسطینی سفر کردند و دیدارهای دیگری هم دارند این دیدارها هم در سطح مردمی و هم سطح رسمی انجام میشود.

  وی پیرامون سفر روحانی به ترکیه گفت: دعوتی از سوی ترکیه برای شرکت روحانی در احلاس کشورهای اسلامی در فروردین وجود دارد. این سفر در حال بررسی است.هنوز اتخاذ تصمیم برای تاریخ رسمی نشده است.

  به دنبال بازگشت سهم ایران در بازار نفت جهان هستیم

  سخنگوی وزارتخارجه در پایان با شاره به توقیف یک کشتی ایرانی در عربستان خاطرنشان کرد: ما سیاستمان کاهش تنش است اما موفقیت این سیاست یک طرفه نمیتواند باشد در رابطه با بازار نفت جهان باید اشاره شود سهم عادی ایران به دلیل تحریم بین کشورهای دیگر توزیع شد.اما در پسابرجام به دنبال عادی کردن و زمینه بازگشت به شرایط قبل هستیم.​
   

  موضوعات مشابه

 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.