1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
    هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
    رد اعلامیه

ماجرای تماس تلفنی عبدالمالک ریگی با نماینده زاهدان چه بود؟

شروع موضوع توسط fire boy در ‏13 مارس 2016 در انجمن اخبار سیاسی - اقتصادی

1. fire boy

fire boy کاربر تایید شده

به گزارش ؛ به نقل ،دکتر شهریاری نماینده مردم شهرستان زاهدان در مجلس شورای اسلامی عصر دیروز در اولین یادواره معلمان آسمانی در گلزار شهدای زاهدان به وقایع حوادث تروریستی در استان اشاره نمود و اظهار داشت: در زمان استانداری دکتر دهمرده زمان زیادی نگذ شت که حادثه تاسوکی اتفاق افتاد و ناجوانمردانه عزیزان ما را به شهادت رساندند و در سطح شهر سی دی آن را نیز پخش کردند که عبدالمالک خبیث با من تماس گرفت وپس ازیکساعت صحبت کردن تهدید نمود که زاهدان را به خاک و خون می کشم.
    وی افزود: از آن روز به بعد شاهد حوادث تلخ بسیاری در استان شاهد بودیم که عامل اصلی آنها برنامه ریزی شده از آنطرف مرز بود و یا از سادگی و عافیت طلبی و سیاسی بازی چرا که کسانی که این کار را انجام می دادند تحت تاثیر نیروهای خارجی قرار بودند و تحریک می شدند تمام این عوامل این کارها را سازماندهی می کردند تا به هر قیمتی که شده استاندار را از استان بیرون کنند.
    شهریاری گفت: با وجود این حوادث مردم از من به عنوان یک نماینده انتظار داشتند تا از حقوقشان دفاع کنم ، پی گیری های زیادی شد قرارگاه حضرت رسول (ص) اولین قرارگاه برای امنیت استان برقرار شد ولی آنچنان که انتظار می رفت این امنیت برقرار نشد و شرایط سخت تر می شد و بعد از آن قرارگاه قدس و قرارگاه شهید شوشتری آمدند و برخورد شدیدی با اشرار و گروگان گیران شد بطوری که اشرار احساس نگرانی کردند.
    وی همچنین به حادثه چابهار در تاسوعا و حادثه پیشین اشاره نمود و افزود: همه وقایع دست به دست هم دادند تا تفرقه بین قومی و مذهبی،بلوچ و سیستانی راه بیفتد و عوامل اجرایی برای اینکار تلاش بسیار کردند وحتی بر اینکه در بلوچستان معلم شیعه نباشد نیزتاکید داشتند.
    نماینده مردم زاهدان ادامه داد: بر این عقیده شهیده سرگزی خانم معلمی که بخاطر عفت و شرافت یک شیعه سیستانی به شهادت رسید و شهید جواد نوروزی نیز همان روزی به شهادت رسید که رئیس جمهور به استان آمد که باید بیشترین امنیت در آنروز برقرار می شد.
    شهریاری تصریح کرد: بیشترین وقت من به مسائل امنیتی گذشت قطعا در داخل استان هم مشکلاتی داریم و آدمهایی با تفکر تکفیری که کتابهایی درس میدهند و باعث این همه اتقاقات می افتاد چرا که خیلی از کسانی که کمربند انتحاری می بستند از استان خودمان بودند.
    وی در پایان گفت: تا زمانی که بتوانیم با فتوا قومیت ها و مردم را به جان هم بیاندازیم مشکلات استان ما حل نمی شود و متاسفانه شبکه های اجتماعی که بعضی مواقع می تواند مثمر ثمر باشد نیز به عنوان تشویش اذهان دامن می زند و مشکلاتی را بوجود می آورد.