1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

نکات مهم ثبت شرکتها – مقررات مالی در ثبت تعاونی(بخش اول)

شروع موضوع توسط novinmarketing در ‏18 ژوئیه 2016 در انجمن گرايش حقوق

 1. novinmarketing

  novinmarketing کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏23 ژوئن 2016
  ارسال ها:
  163
  تشکر شده:
  11
  جنسیت:
  زن
  ماده ۵۴: ابتدای سال مالی تعاونی اول .................................. ماه و انتهای آن آخر .......................ماه همان سال/ سال بعد/ خواهد بود باستثنای سال اول تاسیس که از تاریخ تشکیل تا پایان ........................ است.
  ماده ۵۵ : هیات مدیره موظف است نسخه ای از گزارشها، صورتهای مالی تا پایان دوره از قبیلی ترازنامه و حسابهای عملکرد و سود و زیان، پیشنهاد نحوه تقسیم سود خالصی و بودجه پیشنهادی سال بعد را پس از آماده شدن حداکثر تا ۳۰ روز قبل از تاریخ تشکیل جلسه مجمع عمومی عادی سالانه برای رسیدگی به بازرس/ بازرسان/ تسلیم نموده و علاوه بر آن هر سه ماه یکبار تراز آزمایشی حسابهای تعاونی را همراه با تجزیه و تحلیل فعالیت سه ماهه تعاونی تهیه و در اختیار بازرس/ بازرسان/ قرار دهد و نسخهای از آنها را نیز به وزارت تعاون ارسال دارد.

  ماده 56: یک از اعضاء در صورت مشاهده نقص یا تخلف در اداره امور تعاونی می تواند گزارش و یا شکایت خود را به بازرس / بازرسان اعلام کند و در صورت عدم اخذ نتیجه و باقی بودن بر شکایت، با وزارت تعاون مکاتبه کند.
  هیات مدیره مکلف به اجرای نظر وزارت تعاون مزبور که به طور کتبی و رسمی ابلاغ می شود خواهدبود.
  مدیران تعاونی موظفند با کارشناسان، حسابرس یا حسابرسان منتخب وزارت تعاون همکاری کنند و کلیه اسناد و مدارک مورد نیاز را در اختیار شان قرار دهند.
  ماده 57: در تهیه و تنظیم اسناد حسابداری و دفاتر قانونی و صورتهای مالی، رعایت اصول و موازین، روشهای متداول و قابل قبول و قوانین و مقررات جاری الزامی است .
  ماده 58: هدایا و کمکهای بلاعوض در صورتی که از طرف اعطاکننده برای مصرف خاصی تعیین نشده باشد اگر نقدی باشد به حساب درآمد و اگر نقدی باشد به حساب درآمد منظور خواهد شد.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت http://samansabt.com/ مراجعه نمایید.
   

  موضوعات مشابه

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.