1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  سکوت
  رد اعلامیه

چرا بعضی از مردم همیشه شاد هستند؟!

شروع موضوع توسط rahekhoob در ‏19 ژوئیه 2016 در انجمن دانستنیهای جالب

 1. rahekhoob

  rahekhoob کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏5 مه 2016
  ارسال ها:
  86
  تشکر شده:
  24
  جنسیت:
  مرد

  چرا بعضی از مردم همیشه شاد هستند؟!

  چرا عده ای از آدم ها همیشه در خوشی ها و ناخوشی ها و حتی وقتی لب پرتگاه هستند، اولین چیزی که می بینند و حس می کنند، رایحه گلی خودرو کنار دره است؟

  ماهنامه همشهری تندرستی: بعضی از مردم یاد گرفته اند مثل یک قایق بادبانی میان امواج زندگی بالا و پایین بروند. درست است؛ زندگی پر است از ناملایمات و بی رحمی. پر ا ست از دوری و هجران. پر است از غم از دست دادن عزیزان و شکست مالی و بیماری فرزند و نارفیقی رفیق. زندگی یعنی مجموعه ای به هم پیوسته از خوشی ها و ناخوشی ها که پشت سر هم و بدون هیچ ترتیبی می گردد و می چرخد.

  زندگی یعنی همین؛ اما چرا عده ای از آدم ها همیشه در خوشی ها و ناخوشی ها و حتی وقتی لب پرتگاه هستند، اولین چیزی که می بینند و حس می کنند، رایحه گلی خودرو کنار دره است؟ پس چرا گروهی از آدم ها در خشکی و قحطی محبت از نیمه پر لیوان می نوشند و سیراب می شوند؟ چطور می توانند در ناملایمات زندگی دنبال شادی باشند و لبخند بزنند؟ چطور با آگاهی از وضعیتی که دراند، هوشیارانه جنگ غم و شادی را به نفع خود به پایان می رسانند و پرچم شادی را بالا می برند؟ اگر می خواهید با مردم شاد آشنا شوید، ما برای شما 20 دلیل شادی آن ها را آورده ایم.


  arahe_khoob.ir_wp_content_uploads_2016_06__D8_B4_D8_A7_D8_AF_1.jpg

  1- آن ها توقع و انتظارهایشان را مدیریت می کنند
  آن ها از اینکه به هدف اولیه ای که در ذهن داشته اند، نرسیده اند، خرد نمی شوند یا از موقعیت و مسیر اولیه ای که داشته اند، دور و گمراه نمی شوند. آن ها به خوبی مسیر را تغییر می دهند و دوباره به نقطه شروع بر می گردند و آن اشتباهات گذشته را در مرحله دوم انجام نمی دهند.

  2- آن ها دنبال هدف های خیالی و غیرواقعی نمی روندمانند نکته قبل، آدم های همیشه شاد دنبال هدف و رویاهای غیرواقعی دور از دسترس نمی روند. آن ها فقط دنبال راه های کوتاه و درست و منطقی هستند تا به آن چیزی که می خواهند، برسند. آدم های شاد وقتشان را برای کارهای زمان بر و خیالی که فقط روی کاغذ زیباست، هدر نمی دهند.

  3- آن ها مادی گرا نیستنددرست است پول چیز خوبی است اما برای آدم های شاد پول همه چیز نیست. آن ها معتقدند پول می تواند زندگی شان را بهتر کند اما اگر پول هم نداشتند، همین زندگی شاد را تجربه می کردند. آن ها معتقدند انگیزه و هیجان و میل به زندگی است که می تواند یک زندگی شاد و البته یک آدم شاد بسازد. آدم های شاد معتقدند پولدار بودن هم می تواند آن ها را شاد کند اما همه زندگی شان را بر این عامل بنا نمی گذارند که اگر شرایط برخورداری مهیا نبود، به سوگ بنشینند.

  4-آن ها روی اتفاق های بد خیمه نمی زنندآن ها شیرینی یک روز خوب را به خاطر یک ناراحتی بی ارزش از بین نمی برند. آن ها هم مثل بقیه از اتفاق های ناگوار و خبرهای بد و حتی تصادف ماشینشان در یک سفر یک روزه بیرون از خانه ناراحت می شوند اما همه روزشان را به خاطر این ناراحتی از بین نمی برند. آدم های شاد هم نگران می شوند، دلشان شور می زند، اعصابشان خرد می شود اما برای هر چیز به اندازه نگران می شوند و نمی گذارند آن اتفاق یا نگرانی همه روزشان را خراب کند. آن ها معتقدند زندگی کوتاه تر از آن است که با نگرانی بگذرد.

  5- آن ها خود را دوست می دارند

  آدم های شاد مستقل هستند و به این موضوع رسیده اند که اول باید نیازهای خودشان را برآورده کنند و بعد نیازهای دیگران را. آن ها معتقدند تا خودت را دوست نداشته باشی، نمی توانی به درک دوست داشتن دیگران برسی. آن ها برای خودشان وقتی می گذارند و به این نتیجه رسیده اند که اولین کسی که می تواند آن ها را شاد کند، خودشان هستند. پس هر کاری می کنند تا حس فداکاری و وقت گذاشتن برای دیگران را در خود متعادل و به اندازه سازند. آن ها خودشان را به پارک می برند. با خودشان قدم می زنند. در کافه ای دنج قهوه می نوشند و زیر باران شعر می خوانند. آن ها متکی به نفس هستند، آدم هایی که می توانند برای خودشان شادی بسازند و وابسته به کسی نباشند.

  arahe_khoob.ir_wp_content_uploads_2016_06__D8_B4_D8_A7_D8_AF_2.jpg

  6- آن ها از چیزهای کوچک لذت می برند
  آدم های شاد عاشق جزییات هستند. مثلا وقتی کنار جاده رانندگی می کنند، برای بوییدن گلی از ماشین پیاده می شوند. وقتی از کوه بالا می روند با آدم های غریبه حرف می زنند و هم قدم می شوند. آدم های شاد از جزییات زندگی شان نمی برند تا به کارهای مهم برسند. آن ها مرحله به مرحله از همه چیز لذت می برند. مثلا برای رسیدن به قله گل های ریز و کوچک بهاری را زیر پایشان له نمی کنند. آن ها از هر نکته کوچک و زیبایی لذت می برند. قدم به قدم گل ها را می بینند و بو می کنند و به قله نگاه می کنند و بالا می روند. آن ها به خاطر زودتر رسیدن به قله حاضر نیستند تجربه لمس گل های شبنم خورده را از دست بدهند.

  7- آن ها خودشان را با شرایط وفق می دهندآدم های شاد از تغییر حرفه، کار و ساختن موقعیت های جدید نمی ترسند و می توانند خودشان را با شرایط وفق بدهند. آن ها زیر فشار هم پیروز می شوند. آن ها به راحتی در مشکلات غرق نمی شوند و همیشه می توانند تغییرات را در صلح و با آرامش بپذیرند.

  8- آن ها مدام تجربه می کنندآدم های شاد کارهای جدید تجربه می کنند. آن ها هیچ وقت از اینکه مدام در حال تجربه کردن کارهای جدید هستند، احساس شرمندگی نمی کنند. آن ها هیچ وقت در یک رستوران یک غذا را دو بار سفارش نمی دهند.

  9- آن ها زمان را در دست دارندآدم های شاد دنبال کارهای غیرضروری در زندگی نمی روند. کارهای بیهوده ای که آن ها را از مسیری که از قبل تعیین کرده بودند، دور می کند. آن ها از قبل برنامه ریزی دارند و زندگی شان را روی آن پی می ریزند و جلو می روند.

  10- آن ها کارهای مختلف را تجربه می کنند

  آن ها فقط به یک کار نمی چسبند. آدم های شاد مجبور به کاری نیستند. وقتی می بینند کاری روح و روانشان را آزار می دهد و حالشان خوب نیست، آن کار را رها می کنند و کار جدیدی پیدا می کنند. آدم های شاد شکست نمی خورند. خیلی زود تصمیم می گیرند و معتقدند هر وقت جلوی ضرر را بگیری، منفعت است.

  11- آن ها عاشق آموزش هستند

  آدم های شاد از هر زمانی برای یادگیری استفاده می کند. حتی اگر مدرک پی. اچ. دی هم داشته باشند، باز هم دلشان می خواهد یاد بگیرند. این یاد گرفتن و همیشه در مسیر آموزش بودن، آن ها را از سکون و پسرفت باز می دارد. آدم های شاد حتی با یادگرفتن یک کلمه به زبان دیگر، روزشان را می گذرانند. آن ها معتقدند زندگی بدون آزمودن و یادگیری مثل نشستن کنار یک رودخانه و افسوس خوردن است. عمر می گذرد اما به اعتقاد آن ها باید با یادگیری نکات جدید بگذرد.


  arahe_khoob.ir_wp_content_uploads_2016_06__D8_B4_D8_A7_D8_AF_3.jpg

  12- آن ها همیشه یک نقشه دارندآدم های شاد هیچ وقت خودشان را بدون هدف و برنامه نمی بینند. وقتی بعضی چیزها مطابق نقشه و هدفشان جلو نمی رود، آن ها یک نقشه جایگزین برای جلو بردن کارها و برنامه هایشان دارند. آن ها همیشه از جیبشان یک نقشه دیگر بیرون می آورند اما هرگز یک قدم به عقب نمی نشینند.

  منبع : سایت راه خوب
   

  موضوعات مشابه

 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.