1. بالاخره صندلی داغ برای کاربران ، این ماه برگذار شد!
    صندلی داغ آبان ماه ۹۵ رو هلیا با نام کاربری ( haleya ) مهمان این برنامس!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به صندلی داغ در موضوعات آزاد سر بزنید.
    رد اعلامیه

آموزش عکس گرفتن از نوزادان با تجهیزات ساده و کم هزینه

شروع موضوع توسط sheyda69 در ‏30 ژوئیه 2016 در انجمن تصاویر کودکان

1. sheyda69

sheyda69 کاربر تایید شده

aa.dilcdn.com_bl_wp_content_uploads_sites_8_2014_09_babygirlnames.jpg

ی من برای اولین بار شروع به پیدا کردن مشتری کردم، به عنوان عکاس تازه کار فکر کردم نوزادان سوژه مورد علاقه من خواهند بود. کار با آنها بسیار زیاد آسان به نظر می رسید، یک گوشه آتلیه می خوابیدند، آماده بودند تا آنها را به ژست مورد نظر خودم شکل دهم، اصلا سخت نبود. با وجود گذشت پنج سال و هزینه هزاران دلار، آنها هنوز هم سوژه مورد علاقه من در آتلیه کودک هستند ، ولی من پول خیلی ی هدر دآدم و در تلاش برای فهمیدن این که چطور این کار را به درستی انجام دهم، عرق اشک زیاد ی ریختم. اگر شما تازه این کار را شروع کرده اید، یا با مشتریان جدید ، یا با کوچولو خودتان،یا آتلیه بارداری و یا آتلیه نوزاد باز کرده اید قبل از صرف هزینه های خیلی این مطلب را بررسي نمایید.

چگونه عکاسی از نوزاد را شروع کنیم

لوازم عکاسی خود را آسان نگه دارید

من فکر می کردم که برای گرفتن زیبا ترین پرتره های نوزاد به تعداد خیلی ی کلاه، تل سر، پتو، و سبد نیاز دارم. بعد از آن، به رنگ هایی نیاز داشتم که جهت پسرها مناسب باشند، رنگ هایی که برای یک دختر ها مناسب باشند. من تختخواب های نوزاد کوچک، و حروف چوبی بزرگ که مطابق با حرف اول اسم نوزاد بودند خریدم. خانه من آنقدر با لوازم عکاسی به هم ریخته بود که ما نمی توانستیم از میهمانان در اتاق مهمان پذیرایی کنیم، حتی به این قدر وسایل نیز کفایت نکردم…

من کفپوش کاغذی طرح چوب داشتم که آن را روی جعبه ای بزرگ پهن می کردم و روی فرش می گذاشتم. من بخاری دو پایه برای پس زمینه داشتم، تعداد بسیار زیاد ی پتو و پرده تولید و ساخت کرده بودم. هر بار که من یک متن در مورد عکاس این که از چه لوازمی جهت گرفتن «یک» عکس زیبا ویِژگزینشه استفاده کرده است میخواند م، آن موارد را برای خودم می خریدم. آنها اشاره می کردند که از پتوهای نرم و سبک پیچیده شده زیر سر بچه مصرف می کردند؟ فورا به سایت آمازون میرفت م، من بایستی چند تا از آنها جهت خودم می خریدم. من چه موقع راضی می شدم؟ من دلم می خواست جهت لنز، کلاس های عکاسی پول خرج کنم، ولی کاملا مطمئن بودم که خرید وسائل دیگر شگفت انگیزترین پرتره بچه را ایجاد خواهد کرد، پس اینجا بود که تمام پول من به باد رفت.

سال قدیم من متن عکاسی به نام «کمتر بیشتر است – Less is more» خواندم. آن مطلب چشم های مرا باز کرد. به من فهماند که هنر کوچولو است، نه لوازم عکاسی. لوازم ابه احتمال زیاد لا برای عکس جالب شما تاریخ تعیین می کنند (تاکنون عکس زیبا هایی را که سیاه و سفید هستند جز یک رز قرمز که رنگی است دیده اید؟). ولی یک کودک، مقابل پس زمینه ساده، تنها با آسان ترین لوازم جانبی، به خاطر همان کودک خیره کننده خواهد بود. به همین دلیل است که من اینجا هستم تا به شما بگویم، پول خود را هدر ندهید، به خصوص اگر تازه کار هستید. شما می توانید فقط با لوازم بسیار زیاد اولیه پایه عکس جالب های فوق العاده ای از نوزادان بگیرید، این کار زیاد آسان تر از تلاش جهت جا دادن او در سبد است، در حالی که سعی دارید او را خواب نگه دارید!

چیدمان

اول از همه، شما به چیزی نیاز دارید تا بچه را روی آن قرار دهید. چنانچه بر روی ژست دادن به بچه کار می بکنید (بر خلاف عکاسی سبک زندگی که نیازی به ژست گیری ندارد)، شما به چیزی نیاز دارید که کمی نرم و قابل اتعطاف باشد. بسياري از عکاسان پیشرفته صندلی های کیسه ای گـران قیمت می خرند، ولی شما به آن نیازی ندارید. من در واقع از یک صندلی چرمی (قد کوتاه) که در خانه داشتیم استفاده می کنم، وقت ی جلسات عکاسی در خانه مشتریان دارم آن را با خودم می برم.

اما ، هفته پیش برای یک جلسه عکاسی نوزاد فراموش کردم آن را در اتومبیل م بگذارم. وقتی رسیدم تازه متوجه شدم که آن را با نیاورده ام. آنها خودشان چنین چیزی نداشتند، پس من به جای آن دو بالشتک بزرگ را از کف مبل های آنها بیرون کشیدم و آنها را روی نیز گذاشتم. جهت بالشتک و هم صندلی چرمی من چند پتو را به صورت لایه لایه بر روی هر از آنها قرار می دهم. در بین پتوها چند لایه ورقه ضد آب که از بچه خودم باقی مانده، و یک تشک گرم کن قرار می دهم. لایه های زیاد پتوها آن را نرم قابل انعطاف می کنند، چند لایه بالایی، پس زمینه های مختلف ی هستند که من برای عکاسی از نوزادان از آن ها مصرف می کنم، پس جهت داشتن پس زمینه های مختلف، فقط لایه ها را یکی یکی برمیدارم (شکل زیر را ببینید).

as.marketwatch.com_public_resources_MWimages_MW_BZ111_cute_b_MG_20140411074006.jpg

من فقط با رنگ های سیاه، سفید، و کرم عکس جالب می گیرم. من اکثرا از پتوهای رنگی دوری کرده ام، اما این انتخاب من بوده و شما می توانید به سلیقه عمل بکنید . من رنگ های خنثی را توصیه می کنم چون قرمز، صورتی، سبز روشن می توانند باعث ایجاد ته رنگ بر روی پوست نوزاد شوند.
    ژست دادن به نوزاد

پتوهای روی هم قرار گرفته به بچه یاری می کنند تا کمی در آنها فرو برود، من تعدادی حوله حمام سفید نیز از Costco خریدم، که با خودم می آورم تا آنها را بپیچانم بین پتوها نوزاد جا دهم تا او را دقیقا آنطور که می خواهم تکیه و قوس بدهم. بالش بادی در زیر پتو احتمالا راه بهتر ی جهت به دست آوردن بعضی از ژست هایی که می خواهید باشد، من متذکر شده ام که چنانچه نمی توانید از بالش بادی مصرف بکنید ، مورد بهتر دیگر بالش گردنی مثل آنهایی که در هواپیما استفاده می بکنید است. من در واقع این مورد را به بالشت بادی ترجیح می دهم چون کوچک بوده و جهت بدن یک نوزاد کاملا اندازه است، پس به تکیه دادن کوچولو در محل مورد نظر یاری می نماید (برای مثال حالتی که او را روی شکم بخوابانید دست ها سرش روی بالش قرار بگیرند).

پس زمینه

من یک ظاهر پیوسته یکپارچه را برای پس زمینه ام رفیق دارم، پس از همان شیء زیر کوچولو مصرف می کنم آن را بالا می کشم تا پس زمینه پشت نوزاد را ایجاد کنم. من یک پایه دارم که با هدف نگه داشتن پس زمینه ها آن را خریدم (یا می توانید خودتان یکی تهیه کنید )، ولی شما به آن نیازی ندارید. چنانچه چند گیره محکم خریداری بکنید ، می توانید پرده یا پتو را به هر چیزی بالای سر نوزاد وصل بکنید . من از پشت تخت، پشتی صندلی، نردبان، میز، غیره مصرف کرده ام، فقط به دور و بر خود نگاه بکنید تا ببینید چه چیزی خوب جواب می دهد. وقتی من در خانه یک مشتری هستم، وسایل همه خانه را به دنبال خودم می کشم تا در طول جلسه عکاسی از آنها مصرف کنم. اما همـواره آنها را سر جایشان برمی گردانم، و هیچ * تاکنون با این کار مشکلی نداشته است.

acdn.skim.gs_image_upload_v1456340041_msi_lovely_baby_qryf91.jpg

عکاسی سبک زندگی یا بدون ژست گیری؟

من در یکی از پاراگراف های بالا به عکاسی سبک زندگی (lifestyle photography) اشاره کردم. این نوع عکاسی دارد حتی محبوب تر از قبل می شود. اساسا، این نوع عکاسی، گرفتن عکس جالب های بدون ژست گیری بیش از میزان از خانواده است. اما شما صحنه را تنظیم خواهید کرد. احتمال دارد چند مورد از اثاثیه اطراف را جا به جا بکنید ، یک پتو روی زمین بیندازید، و به اعضای خانواده بگویید کجا بنشینند یا بایستند. ولی از اینها قدیم ، شما به نوعی به آنها مجوز می دهید خودشان کارهایشان را انجام دهند تعبیری دیگر خودشان باشند. اینجور عکس جالب ها طبیعی، واقع گرایانه ، رفیق داشتنی می باشند . ولی من فکر می کنم وقت ی ما درباره عکـس های نوزاد حرف می کنیم، سبک زندگی به تنهایی کافی نیست. اما آنها آسان تر هستند ، و نسبتا به هیچ گونه لوازم اضافه ای نیاز ندارند، ولی اکثر مردم حداقل دو یا سه عکس جالب ژست گرفته از نوزاد می خواهند.

تجهیزات جانبی

هم اکنون به سراغ لوازم جانبی می رویم. باز هم، نیازی نیست که کلی پول صرف این وسایل بکنید ، و باور بکنید ، وقتی شروع به خرید می بکنید بسیار زیاد آسان می توانید یک صورت حساب سنگین بتراشید. پس زمینه مورد علاقه من پارچه کشباف نرم است که وقتی بر روی پتوهای من صاف می شود، هیچ چین چروکی ندارد (من عاشق ظاهر یکپارچه ام). یک قطعه اضافی کوچک تر از همان پارچه هم خریدم تا بچه ها را در آن بپیچم. ولی چنانچه اصلا نمی خواهید چیزی بخرید، به اطراف خود نگاه بکنید – ابه احتمال زیاد لا چند روسری، شال، یا پتوی قنداق بچه کوچک دارید که می توانید از آن استفاده بکنید . من زیاد طرفدار تل های بزرگ نیستم، بلکه نوارهای باریک را رفیق دارم. شما می توانید یکی از این دو تا را بخرید، یا خودتان با چند روبان و مهره زیبا یکی درست بکنید .

من شرط می بندم وقت ی که شروع به نگاه کردن به اطراف به چیزهایی که در حال حاضر دارید می بکنید ، می توانید مورد های مختلف بسياري را برای پس زمینه و پوشش دور بچه پیدا بکنید . جهت تنوع بخشیدن می توانید چند روسری، روبان سر، یا تکه های کوچک پارچه را از پارچه فروشی ها بخرید که به پول خیلی ی نیاز ندارند، اما تنوع مورد نیاز را به عکـس های شما می بخشند.

موفق باشید، به یاد داشته باشید این نوزاد است که شما سعی دارید از آن عکس جالب بگیرید، نه لوازم آتلیه عکاسی . آن مژه های بلند، آن انگشتان کوچک، و آن لب های غنچه شده بی نقص را فراموش نکنید.

نویسنده: کیم کلی (Kim Kelley)

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.