1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

متن ISI را چگونه ویرایش کنیم؟

شروع موضوع توسط sheyda69 در ‏1 آگوست 2016 در انجمن مقالات عمومي

 1. sheyda69

  sheyda69 کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏26 ژوئیه 2016
  ارسال ها:
  12
  تشکر شده:
  1
  جنسیت:
  زن
  acdn.yjc.ir_files_fa_news_1394_3_25_3278542_471.jpg

  بلند خواندن بخشی از مطلب به شما کمک می نماید که عبارت های نامربوط را که جهت چشم بدون مساله به نظر می رسند شناسایی بکنید * با این کار شما فراموش می بکنید چه عبارت هایی نوشته اید مغزتان انچه که هست می بیند نه آنچه که رفیق دارد ویرایش بهتر به قدرت تاثیرگزاری متن می افزاید در ادامه چند ترفند که در ویرایش انگلیسی مقاله تاثیر گذارند آورده شده است.

  نوشته خود را بلند بخوانید

  اینروش به ویژه جهت افرادی که چشـم خوانی می کنند مناسب است
  بلند خواندن بخشی از متن به شما یاری می نماید که عبارت های نامربوط را که برای چشم بدون مساله به نظر می رسند شناسایی بکنید . اینشیوه به ویژه جهت افرادی که چشم خوانی می کنند مناسب است.

  برعکـس بخوانید

  مغز ما تمایل دارد که عبارت ها را انطور که رفیق دارد ببیند نه انطور که هستند به همین دلیل است که ما بعضی وقتها متنی سرشار از غلط املایی را می خوانیم و اصلا هم متوجه نمی شویم. خواندن برعکس جالب عبارات به صورت کلمه به کلمه به ما یاری می نماید تا غلط های املایی را به راحتی تشخیص دهیم

  چند روز بعد از نوشتن ویرایش را شروع کنید


  حداقل یک شب به مغزتان استآسان دهید و بعد ویراستاری انگلیسی مقاله علمی را شروع کنید. با این کار شما فراموش می بکنید چه عبارت هایی نوشته اید مغزتان انچه که هست می بیند نه آنچه که رفیق دارد.

  از طول عبارت ها کم بکنید

  از عبارات کوتاه که مفهوم را دقیق می رسانند مصرف بکنید . از عبارت های زیاد با لغات سخت و ساختار پیچیده در یک متن علمی نمی بایست استفاده کرد.

  حذف بکنید

  هر کلمه، نقطه، ویرگول … بایستی دلیل ی جهت بودن در متن شما داشته باشد. اگر کلمه یا عبارت ای به نوشته شما ارزشی نمی بخشد از شرش خلاص شوید.

  aelmchi.com_wp_content_uploads_2015_08_writing_interesting_articles.png

  بسیار زیاد از لغات تخصصی عجیب غریب استفاده نکنید

  لغات تخصصی (jargon ) خواننده را خسته می کنند جهت یک متن علمی مصرف بیش از میزان از انها اصلا مناسب نیست

  از دوباره تکرار موضوع در بخشهای مختلف بپرهیزید

  شاید شما موضوع و یا نتیجه گیری را در چند بخش با عبارت بندی های مفرق مصرف کرده باشید.

  قید های نامربوط را حذف بکنید

  خیلی از قیدها برای توصیف فعل ضروری هستند ولی گاهي هم فعل خودش را توصیف می نماید و نیازی به قید ناست . برای مثال” He ran quickly” دویدن مفهوم سرعت را می رساند و نیازی به مصرف از قید اینجا ناست اگر دویدن او اهسته بود می توانیم بنویسیم “He ran slowly” ولی چنانچه مشکلی نداشت خود “He ran” مفهوم را می رساند و بایستی به خواننده اطمینان کنیم که مفهوم دویدن را می داند.

  از عبارت های مجهول بپرهیزید

  مجهول بودن عبارت ، نوشته را ضعیف می نماید مقبولیت آن را كم شدن می دهد. تا جایی که امکان دارد از عبارت های معلوم استفاده بکنید .​
   

  موضوعات مشابه

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.