1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

ثبت علائم تجاری و موارد قانونی مربوط به ثبت علامت قسمت دوم

شروع موضوع توسط novinmarketing در ‏2 آگوست 2016 در انجمن گرايش حقوق

 1. novinmarketing

  novinmarketing کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏23 ژوئن 2016
  ارسال ها:
  163
  تشکر شده:
  11
  جنسیت:
  زن
  1ـ وکالتنامه در صورتیکه این کار توسط نماینده قانونی شخص انجام پذیرد .
  2ـ تعداد 10 نمونه از برند تجاری به شکل گرافیکی که با علامت الصاق شده روی اظهارنامه
  یکسان بوده و ابعاد آن‌ حداکثر 6*6 ‌سانتی‌متر باشد. در صورتیکه ارائه علامت به صورت
  گرافیکی نباشد 10 عدد از کپی یا تصویر علامت در همین ابعاد ارائه خواهد شد
  در صورتیکه اداره ثبت علائم تجاری و مالکیتهای صنعتی نمونه علامت را مناسب تشخیص ندهد، ارائه نمونه دیگری الزامی میباشد. در هر حال، برند یا علامت تجاری باید به همان شکلی که درخواست و ثبت می‌شوداستفاده گردد .
  3ـ در حالتیکه علامت یا برند تجاری سه بعدی باشد ، ارائه برند به شکل نمونه گرافیکی یا تصویردوبعدی برگه به شکلی که از 6 جهت متفاوت تنظیم و در کل یک عددنمونه واحد کههمان علامت سه بعدی را تشکیل دهند، اجباری میباشد .
  4 ـ مدارکی که مربوط به حق تقدم علامت تجاری میباشد میبایست همزمان با ارائه اظهارنامه ثبت یا نهایتا ظرف مدت زمان 15روز از آن تاریخ ارائه گردد .
  5 ـ تسلیم مدارک مرتبط با فعالیت در حوزه ذی‌ربط مانند جواز کسب یا جواز تاسیس که مورد تایید اداره ثبت علامت و مالکیتهای صنعتی باشد .
  6 ـ مدارک شناسایی نماینده قانونی معرفی شده از طرف ذینفع
  7 ـ مدارک شناسایی ذینفعان .
  8 ـ رسید پرداخت هزینه های واریزی.
  9ـ. نسخه‌ای از قوانین و موارد استفاده از علامت‌جمعی و ارائه تصدیق و مجوز مقامذیصلاح ، صنف اتحادیه وزارتخانه یا ارگان مرتبط، در حالتیکه که ثبت برند جمعی مورد درخواستباشد.

  ماده112 ـ در حالتیکه ذینفع درخواست حق تقدم نماید ، زمانتقاضای برند یا علامت باید درخواست مورد نظر خود را به همراه مدارک مورد نیاز که دال بر این حق باشد، بهاداره ثبت علائم و مالکیتهای صنعتی ارائه نماید. این درخواست باید شامل منضمات زیر باشد:
  1ـ شماره و تاریخ اظهارنامه اصلی.
  2ـ محلی که اظهارنامه اصلی در آن کشور تنظیم و ارائه گردیده و یا در حالیتکه اظهارنامه بین‌المللی یا منطقه‌ای ، سازمانی که اظهارنامه در آن محل ارائه گردیده است.
  درخواست حق تقدم میبایست به طور همزمان با تاریخ تسلیم اظهارنامه تسلیم گردد .هرگاه حق تقدم دو یا چند اظهارنامه اصلی ادعا شود، ولی می‌توانا طلاعات هر دو یا هر چند را در یک درخواست قید و ارائه کرد. در اینحالت مرجع احتساب حق تقدم تاریخ تسلیم نخستین اظهارنامه میباشد.
  در حالیتکه حق تقدم ادعایی متشکل از کلیه کالاها و خدمات مندرج در اظهارنامه
  قبلی نبوده باشد ، اشاره به کالاها یا خدماتی که مورد نظر و ادعا باشدالزامیست.
  ماده113 ـ میزان زمان حق تقدم در ثبت برند تجاری ، 6 ماه از زمان تنظیم اظهارنامه اصلی
  میباشد . در این مورد روز تسلیم جزء مدت زمان محاسبه نمیگرد و در صورتیکه آخرین روز با روز تعطیل مصادف گردد ، این زمان تا آخرین ساعت اولین روز اداری پس از تعطیلات تلقی میگردد.
  ماده 114 ـ منظور از تاریخ اظهارنامه تاریخ ارائه آن میباشد،
  به شرط آنکه در زمان ارائه شامل موارد زیر باشد:
  1ـ نام متقاضی
  2ـ آدرسی که ابلاغ میبایست در آنجا انجام گیرد .
  3ـ نمونه برند
  4ـ طبقات علامت یا برند
  5 ـ فیشهای واریزی
  ماده 115 ـ متقاضی می‌تواند تا قبل از انتشار آگهی نسبت به اصلاح آدرس، تغییر نماینده قانونی و کاهشطبقات موضوع برند اقدام نماید. البته پس از پرداخت هزینه های دولتی ماده116 ـ ذینفع یا وکیل وی در هر زمان پیش از ثبت برند که صلاح بداند میتوانداز اداره ثبت علامت و مالکیتهای صنعتی اظهارنامه خود را استرداد نماید. البته در صورت استرداد
  اظهارنامه، هزینه‌های پرداختی استرداد نمیگردد .
  ماده 117 ـ اداره ثبت علامت و مالکیتهای صنعتی بعد از دریافت اظهارنامه و ضمائم و احراز شرایط مقرر درآن را در دفتر ثبت وارد و برروی هریک از نسخ اظهارنامه،تاریخ و شماره اظهارنامه آنرا قید نماید و نسخه 2 آنرا که دارای همانموارد نسخه اصلی است، پس از امضا و مهر و ارائه تاریخ وصولآن با کلیه حروف، بعنوان رسید به ذینفع استرداد خواهد کرد.درخصوص اظهارنامه‌هایی که از طریق پست سفارشی ارسال میگردند، در صورت تنظیماظهارنامه ، نسخه دوم آن‌ها با ضمائم توسط و با پرداخت هزینه توسط اداره ثبت علائم و مالکیتهای صنعتی با پستسفارشی به عنوان رسید به متقاضیان مسترد خواهد شد. در صورت عدم ثبت نیز مراتب بههمین ترتیب به اطلاع متقاضیان خواهد رسید. پاسخ اظهارنامه‌های واصله به صورت الکترونیکی خواهد بود.
  جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت ثبت شرکت مراجعه نمایید.
   

  موضوعات مشابه

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.