1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  سکوت
  رد اعلامیه

نکات با اهمیتی که پس از عمل لیپوماتیک باید انجام دهیم

شروع موضوع توسط sheyda69 در ‏2 آگوست 2016 در انجمن کانال بیماری ها و روش درمان تلگرام

 1. sheyda69

  sheyda69 کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏26 ژوئیه 2016
  ارسال ها:
  12
  تشکر شده:
  1
  جنسیت:
  زن

  aatiehbeautyclinic.com_wp_content_uploads_2014_09_top_7_nutrition_tips_weight_loss.jpg

  نکات خیلی مهم بعد از لیپوماتیک که باید رعایت کنیم :

  1- بعد از لیپوماتیک برخي از بیماران شاید دچار استرس ناشی از ترشح خونابه از محل سوراخهای ایجاد شده در سطح پوست خود شوند که این مساله جای استرس ندارد و امری طبیعی است و این ترشحات با روندی کاهشی طی چندین روز ادامه یافته و در نهایت به انتها می رسد.نکته قابل توجه اینست که این ترشحات خون نهستند در واقع همان محلول بهبود ی ای است که پزشک شما وقت لیپوماتیک در چربی زیر پوستی تزریق کرده که آن ناحیه جهت انجام لیپوماتیک آماده شود .این محول در مجاورت با مویرگهای ناحیه عمل شده به خون آغشته شده رنگ قرمز به خود می گیرد.

  2- درد اکثر بیماران بعد از عمل لیپوماتیک با داروهایی همچون استامینوفن کدئین ( 500 میلی گرم استامینوفن + 30 میلی گرم کدئین ) به خوب ی کنترل می شود .

  3- پوشیدن گن لیپوساکشن توسط گروه پزشکی بعد از لیپوماتیک در حالت خوابیده برای بیمار انجام می شود و این گن فشاری باعث خروج سریع تر خونابه ها می شود و در نتیجه درد بیمار بخاطر تجمع مایع کمتر می نماید در نهایت با اثر فشاری گن باعث می شود نتیجه عمل لیپوماتیک خوب شود.

  4- در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول تخلیه مایعات از محل بیشتر است هر چه تخلیه مایعات بیشتر باشد تورم و کبودی کمتری خواهید داشت.بنا جهت ن می بایست با ماساژ محل عمل به سمت پایین به تخلیه هرچه بیشتر مایع از محل عمل کمک کرد زیرا مایع باقیمانده بعد از بسته شدن منافذ باعث درد بزرگی سایز شده و به نماید ی توسط بدن دفع میگردد.

  5- میزان تنگی گشادی گن می بایست به گونه ای باشد که بر بدن فشاری معادل 17 الی 21 میلیمتر جیوه ایجاد نماید (نه زیاد تنگ باشد که خونرسانی پوستی را مختل نماید نه چنان گشاد باشد که اثرفشاری گن برای فشردن پوست غیر ملموس باشد) لذا میزان فشاری که می بایست گن ایجاد نماید می بایست بگونه ای باشد که نفس کشیدن بیمار سخت نباشد ، بیمار به راحتی غذا بخورد برای دستشویی رفتن نشستن بر روی توالت فرنگی مساله نداشته باشد

  6- بیمار بعد از لیپوماتیک می بایست از توالت فرنگی مصرف نماید چرا که نشستن برخواستن در توالت ایرانی می تواند سبب تغییر فشار خون و بعضا افت فشارخون گردد که می تواند منتج به غش کردن بیمار شود.برای رفتن به دستشویی می توان بطور مزمان گن را بیرون آورد.

  7- ۳ تا ۵ روز از نشستن ۹۰ درجه (مستقیم ) اجتناب کرده و بیشتر دراز بکشید یا لم بدهید.

  8- از روز بعد از عمل کار فیزیکی روزانه را شروع کنید.

  9- گن در 24 ساعت اول بعد از لیپوماتیک نـبـایــد توسط بیمار بیرون آورده شود

  10- استآسان مطلق تنها برای چند ساعت اول توصیه می شود وبعد از چند ساعت پیاده روی کوتاهی داشته باشید پیاده روی را در روزهای بعد نیز ادامه دهید.

  11- 24 ساعت بعد از عمل برای اولین بار می بایست گن بیمار توسط تیم پزشکی و درحالت خوابیده بیرون آورده شود دراین حالت باید مراقب افت فشار خون ابه احتمال زیاد لی بیمار بعد از خروج گن فشاری بود.

  12- تعویض اولیه پانسمان بهتر است 24 ساعت بعد از لیپوماتیک بوسیله تیم پزشکی صورت بپذیرد.

  13- سوراخ های کوچک ایجاد شده در سطح پوست بدنبال لیپوماتیک بخیه نمی شوند چرا که می بایست از این طریق خونابه دفع گردد.

  14- در انتها لیپوماتیک قبل از پوشاندن گن بوسیله گروه پزشکی بر روی سوراخ ها از پدهای جاذب مانند نواربهداشتی ،پوشک بچه و یا ایزی لایف مصرف می شود پس بر روی آن گن پوشانده می شود.با توجه به اینکه در 24 ساعت اول گن نمی بایست از بدن بیرون آورده شود لذا می توان روی سطح گن هم از پد های جاذب استفاده کرد که در آن صورت در 24 ساعت اول پدهای روی گن می تواند بوسیله بیمار تعویض گردد ولی پدهای جاذب زیر گن را تا 24 ساعت بهتر است برداشته نشود.

  15- تا 48 ساعت بعد از عمل لیپوماتیک پیشنهاد می شود در وقت خوابیدن بیمار در زیر بدنشان مسافرت ه پلاستیکی و یا خوب از آن از دراشیت Draw sheet استفاده نمود که در صورت خروج مایعات از بدن بیمار طشک بیمار یا زیر انداز بیمار خونابه ای نگردد.( اکثرا ٌ دراشیت را می توان از داروخانه ها تولید و ساخت کرد).

  16-تا 7 روز بعد از عمل می بایست روزانه 23 الی 24 ساعت گن را پوشید می توان در این وقت برای حمام رفتن موقتا گن فشاری را بیرون آورد .

  17- از هفته اول به بعد بیمار می تواند هـر روز 8-10 ساعت گن را در طول روز بپوشد و خوابیدن آنرا بیرون بیاورد.

  18- اصولا پوشیدن گن برای 4 هفته الی ماه توصیه می گردد.

  19- پزشک شما بعد از لیپوماتیک برای 7 الی 10روز به شما آنتی بیوتیک خواهد داد که می بایست بطور کامل و سر زمان مقرر خورده شود.

  20- توصیه می شود 24 الی 48ساعت بعد از عمل لیپوماتیک در تهران به حمام نروید چونکه ورود مایعات ازطریق سوراخهای موجود می تواند ریسک عفو نت را بالا ببرد.از بعد از 48 ساعت ترجیحا با بستن پانسمان ضد آب بر روی سوراخها می توان به حمام رفت ( این قبیل پانسمانهای ضد آب را می توان از دارو خانه تولید و ساخت نمود ).

  21- تا زمانی که سوراخهای ایجاد شده در سطح بدن بطور کامل بسته نشده رفتن به جکوزی استخر و خوابیدن در وان وشنا در دریا نباید انجام شود

  18- در صورت ایجاد تب لرز درد شدید قرمزی سطح پوست به احتمال زیاد با پزشک ارتباط بگیرید

  19-در ترخیص بیمار بعد از لیپوماتیک اکثرا ٌ سطح خونی داروی لیدوکائین تزریق شده حین لیپوماتیک به حداکثر رسیده است لذا بیمار می بایست از علائم مربوط به آن آگاه باشد.این علایم حاوی مساله در تکلم ، شنیدن صوت زنگ و یا وزوز در گوش ، لرزش بدن و یا اندامها همين طور مور مور شدن سوزن سوزن شدن دور لبها حالت منگ و گیچی است که در این صورت می بایست با پزشکتان ارتباط بگیرید.

  awww.transforminglives.co.uk_media_951964_Capture.PNG

  20- پیشنهاد اکید بر این است که از بعد عمل تا بیست چهار ساعت بیمار به تنهایی در منزل نباشد همـواره فردی در کنار و مراقب او باشد.

  21-بیمار تا سه روز نبایستی آشامیدن ی های الکلی مصرف نماید استفاده سیگار هم حداقل جهت هفته بعد از عمل می بایست متوقف گردد.

  22-کار های شدید بدنی مانند بلند کردن اشیا ،دراز و نشست می بایست تا هفته انجام نشود

  23-مصرف مایعات بعد از لیپوماتیک توصیخ می شود علی الخصوص طی بیست و چهار ساعت اول بعد عمل .در این بین آب مرکبات تازه مانند پرتقال نارنگی توصیه می شود همچنین مصرف آناناس تازه نیز توصیه می گردد.

  24-بیمار بعد از لیپوماتیک در تهران تا بیست چهار ساعت از غذاهای نرم مانند سوپ غیره مصرف نماید ونبایستی غذاهایی که ایجاد یبوست می نماید میل نماید .از بعد از بیست چهار ساعت عمل می توان غذای عادی دائمی را مصرف نماید هرچند از میل کردن غذاهای نفاخ باز باید پرهیز کرد و ترجیحا مواد پروتئینی مانند کباب جوجه توصیه می شود.

  25-ورم ، کبودی پوست ، خستگی احساس سستی بعد از لیپوماتیک امری طبیعی است که با گذشت زمان بازبینی می یابد.پوشیدن گن فشاری روند اصلاح این علایم را تسریع می نماید

  26-اکثرا ٌ 2 الی 4 هفته بعد از لیپوماتیک زیر پوست نواحی سفتی ایجاد می شود که این مساله را با ماساژ نواحی به مدت 15 دقیقه و دو بار در روز می توان خوبتر کرد هرچند پیشنهاد می شود جهت انجام خوب اینکار از دستگاه LPG و RF رادیوفریکوئنسی مصرف نمود که تاثیر بسیار زیاد بهتری بر ویرایش روند آن همين طور كم شدن تورم و جمع شدگی خوب پوست دارد .این دستگاهها در ویتا کلینیک موجود است با همموسیقی ی قبلی می تواند جهت انجام این کار با مرکز ما در رابطه باشید.

  27-درصد بسياري از بیماران بعد از عمل دچار Dysesthesia یا بیحسی و یا کم حسی نواحی سطح پوست می شوند که الی سه ماه این مساله باقی می ماند.در گاهي افراد این مساله خود را بصورت حس خارش را نشان می دهد که توصیه می شود در این صورت با پزسک خود در رابطه باشید تا راهنمای ی لازم را جهت ویرایش آن به شما بدهد هرچند این پدیده ، کاملا طبیعی می تواند باشد.

  28-درصورت ایجاد هماتون یا تجمع موضعی خون در ناحیه از بدن پزشک شما با درناژ و گاها با اکسپلور کردن آن ناحیه هماتوم ایجاد شده را بهبود می نماید

  29-در صورت ایجاد سروما پزشک با آسپیراسیونهای داستانی ی طی چند روز سرومای ایجاد شده را بهبود می نماید ولی باید توجه داشت که گن فشاری شل و نبستن آن طی دوره مقرر می تواند فرد را به این مساله مستعد سازد بعد از بهبود آن پزشک می بایست از مناسب بودن فشار گن شما اطمینان حاصل نماید .

  30-مکان سوراخ های ایجاد شده بعد از لیپوماتیک در پوستهای روشن طی یک الی دو هفته اول به رنگ قرمز می شود طی 3 الی شش ماه از بهینه می شود و در نهایت جای آن به اندازه 2 الی 4 میلیمتر بصورت سفید گچی باقی می ماند ولیکن در پوستهای زیتونی و یا تیره رنگ گاها کمی جای آن تغییر رنگ داده طی 6 الی 12 ماه بهتر می گردد.

  نکته قابل تامل این است که در صورتیکه جای سوراخهای ایجاد شده بخیه شود اسکار ناشی از بخیه نسبت به حالتی که بخیه نشده بیشتر بر جای می ماند و تغییرات رنگ پوست آن نواحی بیشتر است .

  31-برای بهبود جای سوراخها داروهای تجاری متععدی مانند کرم REVITOL , و یا cicalfate استفاده نمود

  awww.aveneusa.com_media_catalog_product_cache_4_image_300x300_034c154532a84d2a21bd4502e1986865.jpg

  32-ورو بدنبال لیپوساکشن پشت ساق پا امری خیلی شایع است که با بالا نگه داشتن پا قراردادن بالش زیر ساق پا همچنین پوشیدن گن با پوشش ساق و ران ویرایش ی سریعتری را ایجاد می نماید .

  33-اگر بیمار دچار تورم ناگهانی پا شد می بایست سریعا به پزشک اطلاع دهد تا از لحاظ پدیده ای بنام DVT تحلیل شود هرچند این پدیده بعد از لیپوساکشن نادر است .این پدیده بیشتر در خانهایی اتفاق می افتد که از داروهای ضد باردادری استفاده می کنند و سابقه ایجاد لخته خونی در سیاهرگهای پاهایشان دارند احتمال دارد اتفاق بیفتد.

  34-ورم دستها بدنبال لیپوساکشن بازو ها اکثرا ٌ اتفاق می افتد که علت آن می تواند زیاد محکم بسته شدن یا تنگ بودن گن باشد که در ان صورت با تعویض گن بالانگهداشتن دستها اصلاح می یابد.

  34-ویزیت های بعد از عمل لیپوماتیک حاوی روز بعد از عمل برای تعویض پانسمان اولیه است و در وهله بعد یک هفته بعد است که روند ترمیم و تاثیر گن می بایست نقد گردد.برای تعویض پدهای جاذب و انجام ماساژ های تخلیه لفناوری خروج مایعات همچنین استفاده از دستگاههی LPG و RF شما می توانید در صورت تمایل با مسولین این امر در ویتاکلینیک ارتباط حاصل بفرمایید .ویزیت سوم یک ماه بعد از عمل

  35-در گاهي از بیماران بدنبال ایجاد ورم بعد از عمل درجاتی نا همسطحی پوست را تجربه می کنند که بدنبال رفع تورم این قضیه ویرایش می یابد.

  36-بیماران می بایست این نکته را مد نظر قرار دهند که نتیجه نهایی عمل لیپوماتیک سه ماه بعد از عمل معین می شود لذا تا این مدت بیماران می بایست صبر حوصله پیشه کنند تا تورم بصورت کامل از بین برود همچنین جمع شدگی پوست حاصل گردد

  37-بر طبـق مشاهدات انجام شده در آمریکا 5 الی 10 درصد بیماران شاید بعد از عمل لیپوساکشن نیاز به Touch-Up یا به عبارتی رتوش داشته باشند که عموما این بر اساس درخواست بیماران صورت می گیرد تا به نتیجه مطلوبشان برسند.این کار حتی المقدور تا چندین ماه نبایستی انجام شود چرا که برای بازبینی افتادگی پوست رفع ورم نواحی ماهها وقت ضروری است عملا نتیجه عمل بیمار یک ماه بعد از لیپوساکشن 6 ماه بعد از لیپوساکشن مفرق است .احیانا چنانچه پزشک بعد از شش ماه تصمیم گرفت که رتوش را جهت بیمار انجام دهد این به دو راه میسر است 1- برداشت چربی بیشتر 2- برداشت چربی از نواحی دیگر و تزریق آن در نواحی گود افتاده .این نکته را هم باید مد نظر قرار داد که چربی تزریقی در بدن بخصوص در نواحی ای که حرکت خیلی دارد مانند سری خارجی ران دائمی ناست لذا می بایست وقت برداشت چربی میزان زیادتری را استخراج کرد که مابقی آن جهت نیاز احتمـا لی در آینده فریز کرد.این نکته هم می بایست مد نظر قرار داد که میزان ی از چربی تزریق شده در فرایند ترمیم نواحی جذب می گردد.

  38 - در صورتیکه قبل از اتمام مایعات سوراخها بسته شود مایع در محل تجمع می یابد که به صورت بزرگ شدن تدریجی ناحیه عمل تشدید درد گاها قرمزی پوست می شود که باید محل برش را مجددا باز کرد . در صورتیکه خود قادر به باز کردن آن نبودید به پزشکتان اطلاع دهید.

  39 - وقت ی که ترشح مایع تمام شود به مدت ۲۴ ساعت از محل برش مایعی خارج نشود نیازی به پانسمان مجدد نیست.

  -40 - از پدهای گرمایی یا آیس بگ استفاده نکنید.

  41-هر چه اندازه چربی تخلیه شده بیشتر باشد ابه احتمال زیاد ل کبود شدگی بیشتر است ولی بعد از ۲ هفته بتدریج رفع می شود .

  42- خارش احتمالا چند روز بعد از لیپوماتیک جهت بیمار ایجاد شود که جهت رفع آن می توان از قرص هیدروکسی زینک مصرف بکنید .

  43-اختلالات قاعدگی بعد از لیپوماتیک تا مدتی ممکن است دیده شود.

  44 -حالت تهوع و بی اشتهایی تا چند روز شایع است در صورت تهوع شدید از قرص متوکلوپرامید مصرف بکنید .
   

  موضوعات مشابه

 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.