1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چیست ؟

شروع موضوع توسط sheyda69 در ‏7 آگوست 2016 در انجمن کانال بیماری ها و روش درمان تلگرام

 1. sheyda69

  sheyda69 کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏26 ژوئیه 2016
  ارسال ها:
  12
  تشکر شده:
  1
  جنسیت:
  زن
  [​IMG]
  لابیاپلاستی، جراحی پلاستیک بر روی لابیا (لبهای اطراف واژن) است


  جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چیست؟

  واژینوپلاستی عمل جراحی است که برای سفت کردن واژن هایی که بخاطر زایمان یا بالا رفتن سن گشاد شده اند انجام می گیرد. بعضی جراحان ادعا دارند که این عمل حتی حساسیت این ناحیه را نیز بالا میبرد، ادعایی که دانش کده امریکایی زنان زایمان به شدت با آن وارد چالش شده اند.

  با اینکه حقیقت دارد که بافتهای واژن می توانند کشیده شوند، اما جمع کردن بافت واژن از طریق عمل جراحی بالا بردن واکنش جنسی را تضمین نمی نماید زیرا میل، تحریک و ارضای جنسی بسیار زیاد پیچیده و مسئله ای شخصی است که وابسته به عوامل حس ی، معنوی بین فردی است. همچنین این، حساسیت جنسی به طور اتوماتیک منجر به لذت جنسی نمی شود ، بلکه به درد منجر می شود.

  لابیاپلاستی که جراحی پلاستیک بر روی لابیا (لبهای اطراف واژن) است میتواند به تنهایی یا همراه با واژینوپلاستی انجام شود. این جراحی میتواند بر روی لب بزرگ یا لب کوچک اعضا تولید مثل زن انجام گیرد. لابیاپلاستی اندازه و شکل لابیا را تغییر داده و میتواند آنها را کوچکتر کرده یا تقارن بین آنها را اصلاح نماید .

  جراحی ترمیمی درمقابل جراحی پلاستیک

  جهت تصمیم گیری در مورد اینکه واژینوپلاستی انجام دهید یا لابیاپلاستی،با اهمیت است که فرق بین جراحیهای ترمیمی و پلاستیک را بدانید .
  جراحی ترمیمی عملکرد عضو از بدن را تقویت کرده درحالیکه جراحی پلاستیک زیبایی یک آناتومی طبیعی را ویرایش می بخشد. بعنوان مثال بینی را در نظر بگیرید: جراح میتواند حفره های داخلی بینی را برای ویرایش وضعیت تنفس شخص مرمت کرده و یا جهت اصلاح ظاهر شکل آن را تغییر دهد.

  این تمایز مهمی است زیرا دانشگاه امریکایی زنان و زایمان، جراحیها و نتایج را جهت رفع موارد عملکردی مثل بی اختیاری ادرار بررسی می کنند. اما این دانش کده درمورد جراحی زیبایی واژن بخاطر خطرات فقدان اطلاعات پزشکی کافی محتاط تر برخورد می نماید . بعنوان مثال بعضی عمل های واژینوپلاستی ابتدا بعنوان جراحی ترمیمی برای ترمیم نواقص مادرزادی درصورت بدشکلی واژن ایجاد شد تا دختر بتواند به طور طبیعی ادرار، عادت ماهیانه عمل جنسی داشته باشد.

  جراحی های مربوط به واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

  اخیرا ً واژینوپلاستی جزئی از جراحیهای زیبا یی بعنوان «جوانسازی واژن» شده است. جراحان پلاستیک متخصصین زنان زایمان، جراحیهای زیبا یی خود را با شعارهایی مثل بالا بردن زیبا یی اعتمادبه نفس تبلیغ می کنند. در واقع ، اعضا تولید مثل بانوان به طور طبیعی ظاهرهای طبیعی مفرقی میتواند داشته باشد که از نظر آناتومی بی اشکال می باشند . هیچ شکل معین ی برای واژن و لبهای آن وجود ندارد.

  واژن,سفت کردن واژن بعد از زایمان,عمل واژینوپلاستی


  اخیرا ً تکنولوژی لیزر نیز توسط گاهي جراحان برای جوانسازی واژن وبقیه عمل های جراحی مربوط به اعضا تولید مثل استفاده می شود.
  برخي پزشکان وابسته به انجمن جراحان پلاستیک امریکا خود به طور مستقل عملهای جوانسازی واژن مختلف ی را پیشنهاد میدهند ولی این انجمن هیچ عمل خاصی را در این زمینه پیشنهاد نکرده و اعتقاد دارد که در این زمینه نیاز به مطالعات پزشکی بیشتر است. هیچیک از عملهای زیبایی واژینوپلاستی قابل قبول معرفی نشده اند.

  در زیر به چند نمونه از عملهای جوانسازی واژن اشاره میکنیم:


  - تجدید پرده بکارت یا ریویرجیناسیون: پرده بکارت، بافت نازکی که در ورودی واژن قرار دارد و اکثرا ٌ ً در اولین دخول و عمل جنسی پاره می شود. عمل جراحی که هایمنوپلاستی نام دارد، پرده بکارت را جهت تقلید از کارایی ابتدایی آن برگرداندن وضعیت واژن به قبل از شروع رابطه جنسی عمل می کنند. بخاطر ارزش زیاد بالای باکرگی در بعضی فرهنگ ها، این یکی از متداولترین عملهای جراحی واژن در جهان به شمار میرود.

  نهان سازی کلیتورال: برخي جراحان نوعی جراحی با نام نهان سازی کلیتورال را تبلیغ میکنند. که در آن بافتی که به طور طبیعی کلیتوریس را میپوشاند برداشته می شود .

  تقویت نقطه G: گاهي متخصصین معتقد هستند که دیواره جلوی واژن ناحیه فوق العاده حساس و تحریک کنندهای به نام نقطه G دارد که نقطه ای خیلی حساس در مساوی تحریک جنسی ارگاسم است. عمل افزایش نقطه G حاوی تزریق کلاژن به دیواره جلوی واژن جهت بالا بردن لذت جنسی است.

  [​IMG]

  جراحی زیبایی یی واژینوپلاستی لابیاپلاستی چه خطراتی دارد ؟

  گزارشی از ارضای جنسی زیاد مدت خانم ها موارد در مورد واژینوپلاستی و لابیاپلاستی وجود ندارد. علاوه بـر این، ازآنجا که این جراحی ها هم مثلبقیه جراحی ها در مجلات پزشکی مورد بررسی قرار نگرفته اند، دانشکده امریکایی زنان و زایمان آنها را «اثبات نشده» میداند.

  خطرات جراحی های قشنگ یی واژن عبارتند از:

  - عفو نت
  - تغییرات دائمی در حس ات
  - درد مستمر
  - زخم
  برترین پیشنهاد برای زنانی که قصد دارند جراحی های رفع تیرگی واژن انجام دهند: درمورد احساس ات استرس های در مورد اعضا تناسلیتان همين طور انتظاراتی که از جراحی دارید یا هر مورد غیرجراحی دیگر، با پزشک خود با صآسان حرف بکنید . بعنوان مثال تست اتی مثل آزمایش ات کگل میتواند ضعف شلی عضلات واژن را بازبینی بخشد و تحریک جنسی را بیشتر نماید . مشاوره نیز میتواند مشکلات مربوط به اعتمادبه نفس جنسی را برطرف نماید .

  نمونه موارد ی که میتوانید از جراحتان پرسش بکنید :

  - این جراحی ها چه خطرات کوتاه مدت یا درازمدتی دارند؟
  - این جراحی ها چه خاصیتهای ی دارند؟
  - آیا این جراحی بر بارداری یا زایمان در آینده اثر خواهد داشت؟
  - انتظارات من از این جراحی واقع بینانه هستند ؟
  - چه گزینش های غیرجراحی دیگری برای اصلاح وضعیتم دارم؟
  - حس ناحیه واژنم بعد از جراحی کمتر خواهد شد؟
  - آیا جراحی بر توانایی ارگاسم من اثر خواهد گذاشت؟
  - آیا بعد از جراحی محدودیت هایی جهت استفاده از کالاها بهداشتی زنانه مثل تامپون وجود دارد؟
  - آیا بیمه نرخ این عمل ها را پوشش میدهد؟


  بیشتر بیمه ها عملهای واژینوپلاستی و لابیناپلاستی وبقیه عملهای زیبا یی و پلاستیک که بیشتر انتخابی هستند تا ضروری را پوشش نمیدهند. تنها در موارد محدودی این عملها ضروری شمرده می شود ، مثل بزرگ کردن لابیا ایجادشده از مصرف زیاد تست وسترون، موارد مادرزادی یا ناراحتی های مزمن.
   

  موضوعات مشابه

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.