1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  بدترین ضربه های دنیا
  رد اعلامیه

کاندوم

شروع موضوع توسط hami07 در ‏8 آگوست 2016 در انجمن کانال راهنمایی علمی جنسی

 1. hami07

  hami07 عضو تیم مدیریت

  تاریخ عضویت:
  ‏23 ژوئن 2016
  ارسال ها:
  1,110
  تشکر شده:
  668
  جنسیت:
  مرد
  کاندوم چیست

  دانستنی هایی در مورد کاندوم
  1.png

  تعریف کاندوم :

  کاندوم یک نوع پوشش از جنس پلاستیک می باشد که به هنگام مقاربت بر روی آلت در حال نعوض مرد قرار میگیرد تا در هنگام انزال مرد مایع منی در رحم زن نریزد و از باردار شدن زن جلوگیری شود.


  سوال اول اینکه بنظر شما کاندوم توانایی جنسی برای افراد را از بین میبرد ؟

  در بعضی مواقع شاید اینگونه باشد ولی اما برای اینکه بتوانیم به جواب درستی در این زمینه برسیم باید رجوع کنیم به تحقیقاتی که محققین آمریکایی و محققین کانادایی در این زمینه بر روی ۴۷۹ مورد مرد که سن شان بیت ۱۸ الی ۲۴ ساله بود انجام دادند و پی بردند که ۳۸ درصد از مرد ها با استفاده کردن از کاندوم هیچگونه مشکلی نداشته اند و دچار مشکلات جنسی نمیشوند ولی ۱۳ درصد توان نعوض خود را از دست خواهند داد و همچنین ۱۵ درصد از آنها در زمان رابطه جنسی خود با نارضایتی مواجه میشوند.

  موضوع از این قرار است که همه مردانی که فکر میکردند مصرف کاندوم موجب کاهش یافتن میل جنسی آنها یا ایجاد مشکل در آنها می شود بدون استفاده از کاندوم هم درگیر مشکلات جنسی بوده اند. بر طبق پژوهشی که در ژورنال Journal of Sexual Medicine به چاپ رسیده حدود ۳۰ در۲د از آقایان به طور صحیحی از کاندوم استفاده نمیکنند و این موضوع است که باعث می شده نعوظ کاملی در آنها رخ ندهد. به تمامی آقایانی که با این اختلال مواجه هستند پیشنهاد می کنم قطعا به یک مشاور جنسی مراجعه کنند.


  انواع مختلف کاندوم و همچنین روش های صحیح مصرف کاندوم

  استفاده از کاندوم یکی از مهمترین راه حل های جلوگیری از باردار شدن که مانع ورود اسپرم به داخل رحم زن می شود و همچنین از انتقال عفونت ها در هنگام مقاربت هم می تواند جلوگیری کند.

  کاندوم به صورت یک روکش پلاستیکی نرم است که حالت ارتجاعی بالایی داشته که مرد قبل از شروع مقاربت آن را بر روی آلت در حال نعوظ Erectionخود می کشد و با اینکار از ریخته شدن مایع منی خود در رحم زن جلوگیری کرده و از حاملگی جلوگیری میکند.

  کاندوم ها انواع مختلفی دارند که همه آنها از لحاظ شکل، اندازه، رنگ و جنس با یکدیگر اختلاف هایی دارند که در زمان خرید کاندوم باید حتما به اینکه کدام نوع مناسب تر است دقت کرد.

  انواع مختلف کاندوم: دو نوع کاندوم وجود دارد یکی کاندوم زنانه و دیگری کاندوم مردانه. کاندوم هم از لحاظ اندازه و جنس یکسان نبوده و در داشتن ماده اسپرم کش و ماده نرم کننده به نام لوبریکانت متفاوت از همدیگر هستند و همچنین بعضی از انواع آنها ماده اسپرم کش ندارند.

  2 copy.png 3.png


  کاندوم هایی که ماده اسپرم کش دارند تاثیر بیشتری نسبت به کاندوم های فاقد اسپرم کش دارند. لوبریکنت ها مورد استفاده در کاندوم باید حتما پایه آنها آب باشد نه اینکه پایه آنها روغنی باشد چون اگر پایه آنها روغن باشد احتمال اینکه لاتکس کاندوم را از بین ببرد وجود دارد و باعث سوراخ شدنش شود.

  کاندوم در بسته بندی های کوچکی عرضه میشود. ۵۰ درصد از آقایان در سراسر جهان از کاندوم استفاده میکنند که در بین کشورها ژاپن بیشترین درصد را در استفاده از کاندوم برای پیشگیری از حاملگی به خود اختصاص داده است.

  کاندوم اگر به شکل صحیحی به کار برود ۳ درصد احتمال دارد با شکست مواجه شود و در صورت استفاده نادرست این احتمال شکست آن به ۱۴ درصد افزایش میابد. اما کلا کاندوم ها به طور میانگین ۱۰ درصد با شکست مواجه میشوند.

  نکته مهم: باید در نظر داشت که تمامی روش های جلوگیری از حاملگی در سال اول درصد خطای بیشتری دارند.


  آموزش مصرف صحیح کاندوم:

  بسته کاندوم را حتما باید همان موقعی که قرار بر نزدیکی است باز کرد و قبل از مصرف کردن آن از پاره و سوراخ نبودن آن اطمینان حاصل کرد. هنگام باز کردن استفاده کردن هم باید حواسمان جمع باشد که کاندوم با ناخن سوراخ و پاره نشود.

  4.png

  به دلیل اینکه در ترشحاتی که از بدن مرد قبل از انزال خارج میشود هم کمی اسپرم موجود است باید کاندوم را قبل از شروع نزدیکی به روی آلت در حال نعوظ بکشیم و اگر فقط در زمان انزال کاندوم را بروی آلت بکشیم درصد بارداری بیشتر میشود.

  زمان مصرف کاندوم باید حتما فضای انتهایی آن را برای تخلیه شدن هوای آن فشار داد و کاندوم را به شکلی روی آلت بکشیم که فضای خالی کوچکی در انتهای آن بماند تا مایع منی در زمان وقوع انزال در آن قسمت جمع شود و منی به درون رحم زن نریزد و از بارداری پیشگیری کنیم. پس نباید انتهای کاندوم را تا ته بکشیم.
  5.png
  درست ترین حالت کشیدن کاندوم به روی آلت مرد به این شکل است که کل طول آلت تا قسمت قاعده آن را بپوشاند که این کار باعث می شود منی به درون واژن زن نریزد. اگر در هنگام نزدیکی حس کردید که کاندوم سوراخ یا پاره شده است باید فورا آلت و کاندوم از واژن زن بیرون کشیده و از یک کاندوم سالم استفاده کنید.

  پس از انزال وقتی هنوز آلت مرد در حالت نعوظ است آن را با کاندومی که به روی آن کشیده شده از واژن زن خارج کنید. برای اینکه کاندوم سر نخورد باید با دست کاندوم را روی آلت گرفته و از واژن خارج نمایید.

  بعد از نزدیکی و خارج کردن کاندوم باید داخل آن آب بریزیم تا از سوراخ نبودن آن اطمینان حاصل نماییم. و اگر کاندوم پاره یا سوراخ بود باید به روش اورژانسی جلوگیری از حاملگی رجوع کنیم.

  حساسیت داشتن به لاتکس کاندوم:

  برای افرادی که که این ماده حساس هستند یک کاندوم هیپوآلرژنیک که از الاستومر ترموپلاستیک و یک نوع دیگر که آن از پلی اورتان است ساخته شده که دو نوع در برابر STDمحافظ هستند. کاندوم نوع دوم از این دسته درصد پاره شدن بالاتری نسبت به نوع لاتکسی داشته است (۳/۲ در برابر ۸/۴) . کاندوم هایی هم که از غشای طبیعی مانند روده گاو و گوساله ساخته میشوند در برابر STDمحافظ نبوده اند.

  نکته های پر اهمیتی که در زمان مصرف کاندوم باید در به آنها دقت کنیم:

  * کاندوم را نباید در مقابل نور، جای مرطوب و جای گرم نگهداری کنیم زیرا لاتکس آن آسیب دیده و با مقاربت سوراخ میشود.

  * از هر عدد کاندوم حتما باید فقط یک مرتبه استفاده نمایید و از مصرف مجدد جدا بپرهیزید به دلیل اینکه درصد بارداری را بیشتر میکند.

  * قبل از اینکه از کاندوم استفاده به عمل آوریم باید از تاریخ انقضای آن اطمینان داشته باشیم، و جدا از استفاده کردن کاندوم های تاریخ مصرف گذشته و همچنین کاندوم هایی که حالتی چسبنده یا شکننده دارند اجتناب کنید.

  * بعد از رابطه جنسی و اتمام کار کاندوم مورد مصرف را در کاغذ بلا استفاده ای پیچیده و در کیسه زباله ای بیندازید.

  * برای نرم و روان کردن کاندوم به هیچ وجه نباید از مواد روغنی، مثل وازلین و ماده های مشابه استفاده کرد، به دلیل اینکه لاتکس کاندوم به ماده های روغنی حساس است و این مواد باعث آسیب رسیدن به کاندوم میشوند که در این حالت درصد بارداری بوسیله کاندوم بالا میرود.

  * با اینکه استفاده از کاندوم یکی از مهم ترین و موثرترین روش های جلوگیری از حاملگی است اما درصد بارداری با آن از قرص بالاتر است.
   

  موضوعات مشابه

  Last edited: ‏14 آگوست 2016
  دل آرا, نینجا و Ali-68 از این پست تشکر کرده اند.
 2. milijj

  milijj کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏9 آگوست 2016
  ارسال ها:
  2
  تشکر شده:
  0
  جنسیت:
  مرد
  ممنون بابت اطلاع رسانی در این مورد . بسیار خوب توضیح دادین دوست عزیز  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  تور بدروم , تور کوش آداسی , تور پاتایا , تور مالزی , تور قبرس , تور اروپا ,تور اسپانیا ,تور ایتالیا , تور کیش , تور دبی ,تور تایلند ,تور گرجستان , تور فرانسه, تور ارمنستان ,تور استانبول,تور آنتالیا ,تور ایتالیا ,تور لحظه آخری
   
  Last edited by a moderator: ‏9 آگوست 2016
 3. عرشیا23

  عرشیا23 کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏25 مه 2015
  ارسال ها:
  4
  تشکر شده:
  35
  جنسیت:
  مرد
  دقیق بود خخخخخ
   
 4. sonam

  sonam کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏7 آگوست 2016
  ارسال ها:
  66
  تشکر شده:
  152
  جنسیت:
  زن
  خخخ كاندوم اسمش چ باحاله خخخخخخ
   
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.