1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

تقویت مهارت گوش دادن در کودکان و دانش آموزان

شروع موضوع توسط *somayhe* در ‏29 آگوست 2016 در انجمن كودكان

 1. *somayhe*

  *somayhe* $ فارس پاتوقی برنزی

  تاریخ عضویت:
  ‏25 نوامبر 2014
  ارسال ها:
  450
  تشکر شده:
  940
  جنسیت:
  زن
  مهارت گوش دادن کودکان به گفته ها و خواسته های والدین و مربیان، عامل مهمی در یادگیری آنان می باشد و پیشرفت در امور آموزشگاهی و زندگی اجتماعی و رابطه ی عاطفی مناسب را به همراه دارد اما متاسفانه برخی کودکان در محیط آموزشگاه و منزل، از این مهارت برخوردار نیستند و در پی آن، با گذشت زمان، دچار آسیب های فراوانی می گردند که جبران و رفع آن ها، وقت و هزینه ی زیادی می طلبد. در این نوشته چند راهکار که منجر به آموزش و مهارت گوش دادن کودکان می شود، توصیه می گردد.

  به مربیان و پدر و مادران توصیه می شود که به منظور تقویت مهارت گوش دادن، هنگام صحبت کردن، تن و ریتم صدای شان را یکنواخت نکنند، بلکه آهنگ صدای شان را کم و زیاد کنند تا خستگی شنیداری کودکان، رفع شود.
  بهتر است ابتدا خواسته ها و پیام های خویش را ساده و کوتاه بیان نموده و سعی می کنیم در یک زمان، فقط یک یا دو درخواست از کودک مان داشته باشیم.
  سعی کنیم خواسته های مان را به صورت رسا و همراه با احترام و محبت بیان کنیم تا نفوذ معنوی خویش را بر کودکان اعمال نماییم، برای نمونه بگوییم: «پسر عزیزم! بیا کمکت کنم تا با هم میز شام را تمیز کنیم.»
  کودکان را عادت دهیم که از رادیو، بیش از تلویزیون استفاده کنند چرا که رادیو در تحریک شنیداری و تقویت مهارت گوش دادن، تاثیر به سزایی دارد؛ به خصوص گوش دادن کودکان به داستان ها و برنامه های کودکانه می تواند در مهارت شنیداری شان موثر باشد.
  خواندن یک کتاب داستان کوتاه، تاثیر زیادی در تقویت مهارت گوش دادن کودکان دارد.
  اگر کودک تان بیش فعال است، آموزش مهارت گوش دادن به او، بسیار سخت و طاقت فرساست، بنابراین هیچ گاه صبر و حوصله را از یاد نبرید.
  اگر کودک تان را برای خرید به فروشگاه می فرستید، فهرست خرید را به دستش ندهید، بلکه ارقام خرید را در یک یا دو مورد محدود کنید و بگذارید در حافظه اش بسپارد، بدین طریق به مرور می توان به تقویت مهارت گوش دادن او پرداخت.
   

  موضوعات مشابه

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.