1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

در راه پیشرفت ایمیل مارکتینگ…

شروع موضوع توسط rahekhoob در ‏8 اکتبر 2016 در انجمن مقالات كار آفريني و طرح كسب و كار

 1. rahekhoob

  rahekhoob کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏5 مه 2016
  ارسال ها:
  86
  تشکر شده:
  23
  جنسیت:
  مرد

  در راه پیشرفت ایمیل مارکتینگ…

  ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی هنوز هم که هنوز است طرفداران زیادی دارد که اعتقاد دارند این نوع بازاریابی نه تنها منسوخ نشده، بلکه در میان انواع بازاریابی، هنوز یکی از بالاترین نرخ های مشارکت مخاطب و بازگشت سرمایه گذاری را داراست…

  وب‌سایت دیجیاتو – پیام ادیب: ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی هنوز هم که هنوز است طرفداران زیادی دارد که اعتقاد دارند این نوع بازاریابی نه تنها منسوخ نشده، بلکه در میان انواع بازاریابی، هنوز یکی از بالاترین نرخ های مشارکت مخاطب و بازگشت سرمایه گذاری را داراست. مسأله ی مهم در این بین برای هر شرکتی این است که خودش را از بقیه متمایز کند.

  یکی از راه هایی که به واسه ی آنها می توانید اثربخش بودن یا نبودن بازاریابی ایمیلی خود را بسنجید، بررسی نرخ خوانده شدن ایمیل هایتان است. اشتباهات متعددی وجود دارد که شرکت ها هنگام ارسال پیام های دیجیتالی خود ممکن است مرتکب شوند؛ اشتباهاتی که می توانند این نرخ را تا حد قابل توجهی کاهش دهند. همین امر باعث می شود نرخ خوانده شدن ایمیل، به معیار فوق العاده ای برای سنجش سلامت کلی کمپین های بازاریابی ایمیلی بدل شود. در ادامه ۱۰ راهی را از نظر خواهید گذراند که باعث می شوند مخاطبان شما ایمیل های بازاریابی ایمیلی تان را بخوانند:

  arahe_khoob.ir_wp_content_uploads_2016_07__D8_A7_DB_8C_D9_85_D41fde645a0c9103c47c06eab78c00a02.jpg
  ۱– عنوان جذابی برای ایمیل خود در نظر بگیرید
  عنوان ایمیل اولین چیزی است که مشتری در هر ایمیل چشمش به آن می افتد. اگر عنوان خود را نسنجیده انتخاب کرده یا آن را بهینه نکرده اید، پول خود را در معرض خطر قرار داده اید. آزمون های معروف به A/B فقط به درد وبسایت و لندینگ پیج نمی خورد؛ بلکه برای بازاریابی ایمیلی نیز ضروری محسوب می شوند. شروعی غیر رسمی و شخصی برای متن ایمیل خود در نظر بگیرید و نسخه های مختلف آن را بارها و بارها به آزمایش بگذارید.

  ۲– ایمیل خود را خطاب به «یک» نفر بنویسید
  همان گونه که می توان حدس زد، اگر ایمیل مستقیماً خطاب به گیرنده نوشته شود احتمال آنکه باز و خوانده شود به مراتب بیشتر خواهد بود. از نام کوچک گیرنده در آغاز متن استفاده کنید و سپس متن نامه ی خود را به گونه ای به رشته ی تحریر در بیاورید که گویی نامه را صرفاً خطاب به همان یک نفر نوشته اید. این سطح از تمرکز و صمیمیت باعث جلب مشارکت مخاطبان شما خواهد شد و باعث می شود در آینده نیز ایمیل های دریافتی از سوی شما را باز کنند.

  ۳– از محتوای با کیفیت استفاده کنید
  اگر مشتریانتان به این نتیجه برسند که کسب و کار شما ایمیل های جالب، جذاب و آگاهی بخشی برایشان ارسال می کند، نرخ باز شدن ایمیل هایتان سر به فلک خواهد کشید. اما از طرف دیگر اگر اطلاعاتی که از این طریق در اختیارشان قرار می دهید را بتوانند به راحتی از جاهای دیگر نیز پیدا کنند و به دست بیاورند (و یا بدتر از آن، فقط تبلیغ برایشان بفرستید) پیام هایتان سر از زباله دان اینباکس مخاطب در خواهد آورد. ارسال ایمیل هایی با کیفیت فوق العاده بالا اما با بسامد کمتر، یکی از بهترین راه های بالا بردن نرخ باز شدن ایمیل محسوب می شود.

  ۴– ایمیل های خود را از سوی یک شخص ارسال کنید، نه شرکت
  دریافت کنندگان ایمیل وقتی ایمیل تازه ای دریافت می کنند اول از همه نگاه می کنند ببینند فرستنده ی آن را می شناسند یا خیر. اگر ایمیل شما از سوی شرکت ارسال شده باشد بلافاصله به عنوان تبلیغات نشانگذاری می شود که این می تواند در نهایت به پاک شدن آن بیانجامد. ایمیلی که از سوی یک فرد حقیقی در شرکت شما ارسال شود شخصی تر محسوب شده و احتمال باز شدنش بسیار بیشتر است.

  ۵– زمان مناسبی را برای ارسال ایمیل های خود در نظر بگیرید
  زمان مناسب در بازاریابی حرف اول را می زند، به ویژه بازاریابی ایمیلی. اطمینان حاصل کنید ایمیل های خود را با توجه به محتوا، مخاطب و نیت خود، در بهترین زمان ممکن ارسال می کنید. این را نیز می توانید از طریق آزمایش، یا بررسی نمونه های مشابه صنعت خود متوجه شوید.

  ۶– مراقب فیلتر های اسپم باشید
  فیلتر های ایمیل روز به روز پیچیده تر می شوند و اگر پیام های شما از فولدر اسپم سر در بیاورند نرخ باز شدن ایمیل هایتان به شدت افت خواهد کرد. واضح است برای آنکه ایمیل های شما سر از فولدر اسپم در نیاورند باید از ارسال ایمیل هایی که ظاهری شبیه به اسپم دارند اجتناب کنید. برای مثال وجود کلمات «فروش»، «رایگان»، «ثروتمند»، یا «قرارداد» در عنوان ایمیل، احتمال اسپم شناخته شدن آن را بیشتر می کند. اطمینان حاصل کنید ظاهر ایمیل شما به بروشور شباهت پیدا نمی کند. محض احتیاط، تعداد لینک هایی که در ایمیل خود به کار می برید را نیز محدود کنید.

  ۷– فهرست گیرندگان خود را با دقت بخش بندی کنید
  یکی از راه های بالا بردن تناسب ایمیل های ارسالی با گیرنده این است که فهرست دریافت کنندگان ایمیل خود را با دقت بخش بندی کنید. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد، از جمله تقسیم بندی بر اساس حوزه ی فعالیت، فروش، یا زمان آخرین تعامل. با تقسیم کردن این فهرست به چند گروه مجزا از دریافت کنندگان مشابه، قادر خواهید بود ایمیل های مناسب تر و متمرکز تری برای هر گروه تنظیم کنید که این، نرخ باز شدن ایمیل های شما را بالا خواهد برد.

  منبع : سایت راه خوب
   
  Last edited by a moderator: ‏8 اکتبر 2016
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.