1. بالاخره صندلی داغ برای کاربران ، این ماه برگذار شد!
    صندلی داغ آبان ماه ۹۵ رو هلیا با نام کاربری ( haleya ) مهمان این برنامس!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به صندلی داغ در موضوعات آزاد سر بزنید.
    رد اعلامیه

مناظره انتخاباتی رییس جمهور آمریکا ۲۰۱۶ / Presidential Debate

شروع موضوع توسط hami07 در ‏13 اکتبر 2016 در انجمن اخبار جهان

1. hami07

hami07 عضو تیم مدیریت

مناظره انتخاباتی رییس جمهور آمریکا ۲۰۱۶

Presidential Debate 2016.png

هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ که الان جزو شخصیت های مساله ساز و صدر تمامی خبر های امروز هستند در دومین مناظره انتخاباتی خود در Presidential Debate که در روز جمعه بینشان رخ داد بعد از افشا کردن افتضاح های رخ داده هر دو طرف در مقابل همدیگر ایستادند.

دومین مناظره انتخاباتی Presidential Debate آنها در دانشگاه واشنگتن ایالت میزوری برپا شد. این دو نامزد انتخابی که از دو حزب اصلی دموکرات و جمهوری خواه آمریکا به رده بالا راه پیدا کرده اند تا بحال دو مناظره انتخاباتی Presidential Debate داشته اند و در این مناظرات به سوالات طرفداران و مخالفین خود تحت مواردی مثل تغییرات آب و هوایی و اقلیمی ، کنترل کردن سلاح ها و همچنین تامین اجتماعی جواب ها و ایده های خود را داده اند.

کلینتون در جواب به این پرسش که نظرش را در مورد اینکه مدلی خوب برای یک جوان بوده یا نه جواب داد:

اکثر معلم ها و پدر و مادر ها در این استرس و نگرانی رفتار و گفتارهای رخ داده در این کمپین انتخاباتی هستند، اما من به همه این جوان ها میگویم که کشور ما خیلی خوب است و ما وظیفه داریم روحیه همدیگر را تقویت کرده و با همکاری کردن به هم به یکدیگر احترام گذاشته و به کسی اعم از دختر یا پسر فرصت دهیم وارد کارزار شده تا به نفع کشورمان فعالیت داشته باشیم.

کلینتون در ادامه صحبت هایش گفت شعار کمپین تبلیغاتی من این است که زمانی که با هم کار کنیم قوی تر میشویم. یک از اصلی ترین هدف های من فعالیت اقتصادی به نفع همه و نه تنها به نفع طبقه بالای جامعه و همچنین بهبود یافتن آموزش و افزایش توانمندی پرداخت شهریه ها است. به نظر من تنها با همکاری کردن با همدیگر به این اهداف دست خواهیم یافت و قول خواهم داد که علی رغم حزب سیاسی،‌ باور ها و مذهب و رنگ پوست با همه افراد جامعه کار و فعالیت خواهیم داشت.

و اما ترامپ بیان کرد که من با صحبت های کلینتون موافقم اما علت راه انداختن کمپین تبلیغاتی من این موضوع است که من از یه سری اتفاقات رخ داده در آمریکا خسته شده ام، اتفاقاتی مثل طرح درمانی اوباما که به اوباماکر یا توافق هسته ای با ایران مشهور است. من برای نخستین مرتبه است که تحت سمت عنوان سیاست مدار در فعالیت آمده ام و از اهداف اصلی من بازگرداندن عظمت به آمریکا است.

ترامپ از این مساله که بعد از برجام با توافق هسته ای ایران رخ داد ۱۵۰ میلیارد دلار به ایران پرداخت شده و این موضوع میتواند باعث قدرت گرفتن ایران شود اظهار ناراحتی کرد.

او در ادامه گفت که من به توانمندی بالقوه آمریکا برای کسب و کار نگاه ویژه ای خواهم داشت و اینکه ما هم اکنون ۸۰۰ میلیارد دلار کسری بودجه داشته ایم، ‌من در نظر دارم که مرز هایمان قدرتمند و معاملات تجاریمان پر قدرت تر شوند و نظم و قانون مستحکمی برقرار شده و از هرج و مرج جلوگیری کنم. وظیفه ما چنین است که به نیروی انتظامی احترام گذارده و همچنین وضعیت ایالت ها را برای سیاهپوست ها و لاتین ها خوبتر بسازیم، و با ترویست مقابله کنیم. ما باید باید باید عظمت را به آمریکا برگردانیم.

ترامپ در مورد فیلمی که از او در مورد تعرض جنسی انتشار یافته در باره اینکه او برای جوانان میتواند الگو باشد، بیاد کرد: من از صحبت های گفته شده خجالت میکشم ولی تمامی صحبت های من به صورت خصوصی و مردانه رخ داده شده است. و در شرایطی که هم اکنون در سراسر دنیا هرج و مرج رخ می دهد مردم مشغول بررسی صحبت های صورت گرفته در داخل آمریکا آن هم به صورت خصوصی شده اند. من شرمسارم و در عوض داعش را نابود میکنم ، همان داعش که به علت یک خلا در عراق رخ داده است.

ترامپ در مورد اینکه آیا تعرض جنسی داشته پاسخش منفی بود.

بعد از آن کلینتون در دومین مناظره انتخاباتی Presidential Debate در ادامه گفت من با بقیه نامزد های حزب جمهوری خواه هم موافق نبودم ولی هرگز منکر شایستگی های آنها نمیشوم. ولی در باره ترامپ باید ذکر کنم که به هیچ وجه نمیتوانم بپذیرم که فرماندهی تمام قوای آمریکا به دستش باشد. خصوصا پس از دیدن فیلم که در موردش منتشر شد که چگونه به زنان توهین میکرد.

همچنین این مساله که ترامپ مهاجرین،‌ سیاه پوست ها، لاتین ها، معلول ها، اسیران جنگ و مسلمان ها را مورد توهین قرار داده است. و این سوال مطرح میشود اگر ترامپ رییس جمهور ماست، پس آمریکایی ها چی افرادی هستند؟

ترامپ در مورد فیلم منتشر شده هم گفت که حرف های من در مقابل عمل بیل کلینتون که از زن ها سو استفاده جنسی میکرده است و در نهایت هم بعد از تعرضات جنسی با کمک هیلاری کلینتون تبرئه شد و فقط جریمه نقدی پرداخت کرد، اما من فقط حرف زدم و عذر خواهی کرده ام اما بیل کلینتون در برابر عملش باید شرمنده باشد. و همچنین کمک به سیاه پوستان حرف های تکراری است که هیلاری کلینتون بیان میکند زمانی هم که میخواست به عنوان سناتور انتخاب شود هم همین حرفها را بیان کرد ولی هیچ کاری برایشان انجام نداده است.

کلینتون در مقابل گفت که ترامپ هرگز از اشتباهاتش عذر خواهی نکرده، او از سروان خان که یکی قهرمان ملی است فقط به دلیل عقاید مذهبیش به او توهین کرده عذر خواهی نکرده همچنین اینکه مدعی شده اوباما آمریکایی نیست هم عذر خواهی صورت نداده است.

ترامپ هم در جواب گفت که خود شما هم باید از رییس جمهور آمریکا عذرخواهی کنید به دلیل تبلیغات علیه او و همچنین در مورد برنی سندرز و علاوه بر همه اینها از تمام ۳۳ هزار ایمیلی که پاک کرده اید و تلاش کردید که موضوع را منحرف کنید.

کلینتون در مورد ایمیل ها گفت که فقط ۸ تا از آن ایمیل ها محرمانه بوده که من میدانم که اشتباه کرده ام و مسئولیتش را هم به عهده میگیرم ولی به هیچ وجه ایمیل من هک نشده و در دست فرد ناشایستی قرار نگرفته است.

ترامپ هم بیان کرد که احتمالا هیلاری کلینتون متوجه حرف c بر روی اسناد نبوده است.

بعد از این کلینتون در پاسخ به یکی از سوال ها در مورد اینکه چه طرحی برای کاهش هزینه های درمانی دارد گف که من بر خلاف ترامپ که میخواهد از شر اوباماکر خلاص شود من طرح دیگری دارم که نه تنها ۲۰ میلیون فرد درگیر را زیر پوشش قرار خواهند گرفت بلکه ۱۷۰ میلیون دیگر هم میتوانند از آن استفاده کنند. این طرح بدون محدودیت زمان است و اگر فرد ۲۶ ساله باشد و پدر و مادرش بیمه داشته باشند او هم میتواند از خدمات بیمه استفاده کند. هم اکنون ۹۰ درصد آمریکا زیر پوشش بیمه است و مین میخوام آن را به ۱۰۰ درصد برسانم.

ترامپ در پاسخ به سوال کاهش هزینه های درمانی گفت: طرح اوباماکر یک فاجعه است که فقط با افزایش هزینه ها مواجه است. و هدف من یک طرح کم هزینه تر است و نه مثل اوباما انحصاری کردن این موضوع، میخواهم بین شرکت های بیمه ایجاد رقابت کنم.

ترامپ در مورد سه میلیون مسلمانی که در آمریکا زندگی میکنند گفت که چه بخواهیم چه نخواهیم با این موضوع رو برو هستیم ولی باید اگر در جایی انزجار یا نفرت مشاهده شد و در آنجا مسلمانان بودند باید حتما گزارش دهند تا اتفاق بدی نیفتد. زیرا تروریست های اسلامگرای رادیکال علت اصلی واقعه یازده سپتامبر،‌پاریس و اورلاندو بوده اند.

کلینتون در دومین مناظره انتخاباتی Presidential Debate بیان کرد که به نظر من آمریکا کشوری است که که همه میتوانند از فرصت هایشان استفاده کنند آمریکا برا همه شعار من است. مسلمان ها هم میتوانند در خط اول فعالیت ها باشند چرا که ما در ائتلافی برای نابود کردن داعش هستیم که اکثر آنها کشور های مسلمان هستند.

ترامپ در مورد مساله بستن مرز ها به روی مسلمان ها که قبلا بیان کرده بود گفت که من این موضوع را رد میکنم قصد من بستن مرز ها نیست هدف من گزیینش سختگیرانه تر است چرا که هم اکننون با سیاست های اوباما شمار زیادی مهاجر سوری به آمریکا آمده اند بدون اینکه طرز فکر آنها را بدانیم. ما به جای مشکلات خودمان باید به آنها هم برسیم.

کلینتون در مورد اینکه چرا اجازه میدهد سوری های مهاجر وارد آمریکا شود؟ خاطر نشان کرد آمریکا کشوری آزاد است، ولی من هم دلم نمیخواد افراط گرایان تندرو وارد آمریکا شوند اما در مورد کودکان سوری که مورد خشونت روسیه هستند باید مسئول باشیم. نیرو های اطلاعاتی ما فعالیتشان را به نحوه احسن انجام میدهند اما نباید مثل ترامپ به هر شخص بر اساس مذهبش اجازه ورود داده شود. اما با صحبت های ترامپ تروریست ها هم افراد استخدام میکنند تا بین ما جنگ ایجاد کنند.

ترامپ بیان کرد که کلینتون اجازه ورود افراد خطرناک مثل قاتلین و قاچاقچیان را به کشور داده ولی من تمامی خلافکاران را از این کشور بیرون میکنم.

ترامپ در جواب به سوال چگونگی تغییر قوانین مالیاتی بیان کرد: هیلاری میگوید من هنگامی که سناتور بوده ام از قوانین مالیاتی سو استفاده میکرده ام، پس چرا این قوانین را عوض نکردند؟

من اگر رییس جمهور آمریکا شدم به اقتصاد رونق خواهم داد. هم اکنون چین از ما پیشی گرفته چون رشد چین ۷ درصد است و رشد ما ۱ درصد بوده است.

اما کلینتون هم جواب ترامپ را به این شکل داد که دونالد ترامپ بیست سال مالیات پرداخت نکرده و مطمئنا فقط به فکر خودش و افرادی همچون خود است. او مالیات طبقه متوسط را افزایش میدهد اما در طرح من برای کسانی که تا دویستو پنجاه هزار دلار هم درآمد داشته باشند مالیات بیشتر نمیشود. و مطمئنا من راه های گریز مالیات را میبندم افرادی هم مثل ترامپ که در حد پنج میلیون دلار درآمد دارند مالیات برای آنها را افزایش خواهیم داد. این افراد برای خدمات درمانی و ارتش آمریکا هیچ مالیاتی نداده اند.

ترامپ افزود که کلینتون قوه تشخیص ندارد و این موضوع را میتوانیم از خروج در عراق بفهمیم چرا که با خروج ما خلایی ایجاد شد که داعش از پس آن سر در آورد. هیلاری کلینتون در سمت سناتوری خود ناتوان نبود و تاثیر چندانی نداشته است.

کلینتون در دومین مناظره تبلیغاتی خود Presidential Debate در مورد روسیه بیان کرد که من در زمان وزیر خارجه بودنم مقابل روس ها ایستادگی کردم و به این معتقدم که همکاری با روسیه میتواند جنبه های خوبی داشته باشد. و در موضوع توافق با هسته ای ایران هم با روسیه همکاری داشتیم و بدون جنگ توافق هسته ای با ایران را عملی کردیم.

در ادامه گفت که من با شصت و هفت درصد آرای مردم به سناتوری نیویورک رسیدم و همه عمرم هم در تلاش برای این بودم که از خانواده ها سیاهپوستان و لاتین ها حمایت کنم، من وظیفه دارم که هر آمریکایی حس کند در اینجا صاحب حق و حقوقی است.

اما همین اینک خیلی ها از اینکه ترامپ با زورگویی بخواهد رییس جمهور آینده آمریکا شود می ترسند که نکند دیگر در آمریکا جایگاهی نداشته باشند.