1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  اوضاع کار کردن توی ژاپن و ایران
  رد اعلامیه

بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال

شروع موضوع توسط salavati1 در ‏17 اکتبر 2016 در انجمن مقالات عمومي

 1. salavati1

  salavati1 کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏15 آگوست 2016
  ارسال ها:
  2,017
  تشکر شده:
  232
  جنسیت:
  زن
  هارد دیسک های اکسترنال نسبت به هارد دیسک های اینترنال مشکلات بیشتری دارند که این امری طبیعی است چون همیشه در حال جابجایی , در معرض ضربه یا به زبان ساده تکان خوردن هستند و این مورد مشکلات بسیاری برای هارد بوجود می آورد . از بزرگترین اشکالات هارد اکسترنال ضربه خوردن هارد اکسترنال است که در اینصورت باید از تعمیر هارد اکسترنال صرفه نظر کنید مگر اینکه اطلاعات حائز اهمیتی داشته باشید .
  از رایج ترین هارد های اکسترنال در ایران می توان به هارد دیسک های وسترن و سیگیت اشاره نمود که در مورد هر یک در ذیل توضیح مختصری ارائه خواهم کرد.
  لازم به ذکر است که هارد های اکسترنال دیگر مثل Buffalo یا ADATA بعنوان برند باکس هستند نه اینکه هارد تولید می کنند اما بدون شک تبدیل های با کیفیت و زیبایی دارند.
  به سراغ آموزش تعمیر هارد اکسترنال WD می رویم که نسبت به سیگیت در ایران رایج تر است و طرفداران بسیاری دارد.
  ۱- تعمیر هارد اکسترنال WD:
  هارد دیسک های WD وسترن هرچنداز نظر سرعت و کیفیت فوق العاده هستند اما مشکلاتی هم دارند که به شرح آنها خواهیم پرداخت :
  ۱- تعمیر باز نشدن هارد اکسترنال WD
  در این مورد هارد اکسترنال WD در Device Maneger شناسایی می شود اما پارتیشن مورد نظر در My computer یا Disk Management شناسایی نمیشود که تا بصورت کامل شناسایی نشود اطلاعات قابل دسترس نخواهد بود. بازنشدن پارتیشن یا درایو هارد اکسترنال WD بسیار رایح است که هارد دیسک شما روشن می شود و بدون صدای غیر عادی کار میکند ولی درایو شما را باز نمی کند که ما با روش ابتکاری خود تعمیر هارد اکسترنال و یا بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال را به خوبی انجام می دهیم.. لطفا توجه کنید که در بعضی از مواقع هارد دیسک شما خراب می شود و شناسایی کامل صورت نمی گیرد که ممکن است شما با پیغام فرمت کردن مواجه شوید اگر اطلاعاتتان مهم است از شما می خواهم از فرمت کردن هارد به امید ریکاوری مجدد خودداری نمایید چون این کار باعث خراب شدن و در بعضی مواقع(پسورد داشتن هارد) باعث نابودی اطلاعات شما میشود.
  ۲- تعمیر شناسایی نشدن هارد اکسترنال WD
  اگر هارد دیسک شما روشن می شود و صدای غیر متعارفی از خود بروز نمی دهد اما در سیستم یا disk management سیستم یا لپ تاپ شما شناسایی نمی شود نگران نباشید ما این مشکل را نیز به راحتی حل می کنیم تعمیر هارد اکسترنال و یا بازیابی اطلاعات آنجام میشود البته اگر شما هم از دستکاری ها خود یا افراد دیگر اجتناب کنید . دستکاری ها نفرات غیر متخصص می تواند تعمیر هارد اکسترنال را با دشواری های بسیاری رو به رو کند و همچنین باعث افزایش هزینه تعمیر هارد اکسترنال می شود.
  ۳- صدای تق تق هارد اکسترنال WD
  اگر هارد دیسک شما روشن می شود و صدای تق تق یا غیر متعارفی دارد بهترین کار این است که سریعا از سیستم جدا کنید . تو جه داشته باشید هر چه هارد دیسک شما بیشتر کار کند خرابی بیشتری بوجو خواهد آورد. تعمیر این مشکل عملا ارزشی ندارد اما اگر اطلاعات هارد برایتان مهم است با استفاده از کلین روم و تعویض هد هارد ، اطلاعات شما بازیابی می شود.
  ۴- تعمیر کند شدن هارد اکسترنال WD
  اگر هارد دیسک شما اطلاعات و درایو مورد نظر را با کندی باز می کند و اطلاعات شما را بسیار کند می خواند نگران نباشید ما مشکل هارد دیسک شما در کمتر از ۵ دقیقه حل می کنیم و هارد دیسک را تقدیمتان می کنیم اما توجه کنید که هنگامی که به این مشکل برمیخورید دقت کنید از تلاش و سعی برای دستیابی و کپی اطلاعات اجتناب کنید چون بعد از مدت کمی هارد دیسک شما دیگر شناسایی نمی شود و مشکلات پیچیده تری بوجود می آید.
  ۵- تعمیر برد هارد اکسترنال WD :
  اگر هارد دیسک اکسترنال شما بر اثر نوسان برق دچار مشکل شده که این مشکل اغلب در برد هارد است ما برد هارد شما را تعمیر می کنیم یا اگر این امکان وجود نداشته باشد آن را تعویض می کنیم. در بعضی از مواقع مشاهده می شود که هارد دیسک را به تلویزیون های نسل LED و LCD وصل می کنند و بعد از آن دیگر اطلاعات قابل مشاهده نیست . این مشکل بسیار رایج است اما اگر دستکاری نشود ریکاوری و بازیابی هارد انجام میشود حتی در ۹۰ درصد اگر مشکل فقط همین باشد هارد دیسک شما تعمیر هم می شود و شما می توانید باز هم از هارد اکسترنال خود مانند سابق استفاده کنید.
  ۲- تعمیر هارد اکسترنال سیگیت Seagate
  آموزش تعمیر هارد
  به نظر من هارد های اکسترنال سیگیت نسبت به وسترن از نظر کیفیت و ماندگاری بهتر هستند . اما این هارد ها هم دچار مشکلاتی می شوند که می توان به :
  ۱- تعمیر عدم شناسایی هارد اکسترنال سیگیت
  اگر هارد دیسک اکسترنال سیگیت شما دیتکت نمی شود و صدای غیر متعارفی ندارد این مشکل برآمده از سیستم فایل ها و ماژول های هارد دیسک شما است که با اصلاح فریمور هارد شما تعمیر می شود. سیگیت های اکسترنال چند مدل دارند اما رایج ترین مدل های آن مدل های : Expensian , Seagate Backup plus است که هرکدام خرابی های خاص خودشان را دارند که رایج ترین مشکلات آنها دیتکت نشدن و شناسایی نشدن هارد است.
  ۲- تعمیر بدسکتور هارد اکسترنال سیگیت:
  هارد های اکسترنال سیگیت دچار مشکل بدسکتور می شوند که در صورتی که بدسکتور فیزیکالی نباشد این مشکل حل شده و هارد شما تعمیر خواهد شد.
  ۳- تعمیر برد هارد اکسترنال سیگیت:
  هارد های اکسترنال سیگیت معمولا متشکل از دو برد است یکی برد خود هارد و دیگری برد تبدیل usb . بیشتر اوقات در اثر نوسانات برق برد تبدیل دچار سوختگی یا خرابی می شود که بهترین کار تعویض آن است . در صورتی که برد هارد بسوزد یا خراب شود اگر برد غیر قابل تعمیر باشد آن را تعویض می کنیم. در بعضی مواقع نوسانات برق باعث خرابی در مدیا هارد می شود که در ۹۰ درصد هد هارد دیسک را دچار مشکل میکند. توجه کنید که تعمیر هارد اکسترنال انواع برند ها باهم فرق می کند و برای هر کدام از برند ها از روش های خاصی استفاده می شود.
  ۳- تعمیر هارد اکسترنال ADATA
  آموزش تعمیر هارد
  هارد اکسترنال ADATA که در نوع جیبی و دسکتاپی دیده می شود دچار مشکلات خاصی می شوند که به اختصار توضیح خواهیم داد. نکته قابل توجه این است که برند ADATA فقط تولید کننده باکس هارد است و از هارد های سیگیت,توشیبا,سامسونگ و وسترن استفاده می کند و داخل باکس های خود استفاده می کند. از شایع ترین مشکلات هارد اکسترنال ADATA بدسکتوری شدن هارد , خرابی سوختگی برد و مشکلات فیزیکالی ناشی از ضربه خوردن و تکان خوردن است که هرکدام تکنیک خاصی برای بازیابی اطلاعات هارد یا تعمیر هارد اکسترنال ADATA دارد. در مواقع خرابی فیزیکالی ناشی از ضربه خوردن ما با تنظیمات و تکنیک های خاصی اطلاعات را بازیابی می کنیم در غیر اینصورت اگر خرابی فیزیکالی شدید تر باشد نیاز به جراحی هارد دیسک است که با تعویض هد یا قطعات دیگر اطلاعات را ریکاوری می کنیم. روش بدسکتور گیری و ریکاوری از هارد اکسترنال ADATA همانند هارد های دیگر انجام می شود هر چند اختلاف های ناچیزی بین برند های مختلف است.
   

  موضوعات مشابه

  Last edited by a moderator: ‏17 اکتبر 2016
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.