1. بالاخره صندلی داغ برای کاربران ، این ماه برگذار شد!
    صندلی داغ آبان ماه ۹۵ رو هلیا با نام کاربری ( haleya ) مهمان این برنامس!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به صندلی داغ در موضوعات آزاد سر بزنید.
    رد اعلامیه

عادت کردن به طعم شیر گاو

شروع موضوع توسط ramin در ‏23 ژوئیه 2012 در انجمن غذاهای کودکان

1. ramin

ramin کاربر تایید شده

عادت کردن به طعم شیر گاو
    شیرگاو یکی از اون نوشیدنی هاییه که در رشد و سلامت بچه ها نقش مهمی داره، اما خیلی از بچه ها طعم و بوی شیر رو نمی پسندند.
    من اینجا از مادرهاییه که همچین مساله ای داشتند میخوام که تجربیاتشون رو در مورد عادت دادن کودکشون به خوردن شیر گاو با بقیه به اشتراک بگذارن. مطمئنا برای مادرهای دیگه مفید خواهد بود.
    لیلی جان :"پسر من از همون اولش شیر گاو رو دوست داره و با علاقه می خوره، بنابراین راه حل های احتمالی رو نمی دونم. اما در عین حال این رو خوندم که مخلوط کردن کاکائو ارزش غذایی شیر رو کم می کنه و مانع جذب کلیسمش میشه... awww.blogfa.com_cmt_images_1.gif "
    نواز مامان پسر هفده ماهه :"راههای زیادی هست: اول اینکه اگر بچه شیر خشک میخوره میشه به تدریج شیر گاو رو به شیر خشکش اضافه کرد مثلا 10 سی سی شیر گاو + 170 سی سی شیر خشک و به تدریج مقدار شیر گاو رو زیاد می کنیم تا به 180 سی سی شیر گاو می رسیم. دوم اینکه میشه به صورت مخلوط با میوه داد. میلک شیک موز یا هلو یا خرما که خیلی هم خوشمزه است. سوم اینکه میشه توی سوپ بچه ریخت مثلا سوپ جو."
    شهره مامان مینو :"سلام تا حالا خواننده ی خاموش وبلاگتون بودم و خیلی از دستو رات غذاییتون استفاده کردم.دختر من الان پونزده ماهه است و شیر گاو را خیلی خوب میخوره چون من از شش ماهگی برایش حریره و بیسکوییت با شیر درست میکردم.اما یه چند تا را به ذهنم میرسه که بد نیست امتحان کنید خودم هم گاهی برای تنوع ازشون استفاده میکنم.1: میتونید شیر را یا شربت زعفرون یا گلاب مخلوط کنید چون طعم شیر را عوض میکند اکثر بچه ها استقبال میکنند. ما بهش میگیم شیر شهد.2: میتونید شیر موز یا شیر خرما یا شیر بادام را امتحان کنید.3:شیر عسل هم برای خیلی از بچه ها خوشاینده.4: اگر نتونستید شیر را با بیسکوییت مخلوط کنید میتونید توی حلیم یا حلوا ازش استفاده کنید. یا شیر را با بستنی مخلوط کنید.اما سعی کنید از کاکایو و قهوه برای بچه ها استفاده نکنید چون ضررش از سودش بیشتره."