1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  بدترین ضربه های دنیا
  رد اعلامیه

آرسنال

شروع موضوع توسط momonina10 در ‏23 ژوئیه 2012 در انجمن معرفی تیم های ایران

 1. momonina10

  momonina10 مهمان

  لقب(ها) توپچی‌ها
  بنیانگذاری ۱۸۸۶
  ورزشگاه هایبری (قدیم)

  استادیوم امارات (جدید)
  گنجایش ۶۰،۰۰۰
  مدیرعامل پیتر هیل‌وود
  سرمربی آرسن ونگر
  باشگاه فوتبال آرسنال یکی از باشگاه‌های حرفه‌ای فوتبال انگلیس است که در شمال لندن واقع شده. هدایت این تیم را در حال حاضر آرسن ونگر‌ فرانسوی بر عهده دارد.آرسنال یکی از قدرتمند ترین تیم های انگلیسی به شمار می‌آید.این تیم یکی از پرطرفدار ترین تیم های اروپایی نیز هست.آرسنال تنها تیمی است که رکورد قهرمان شدن بدون هیچ شکستی را در یک فصل دارد.


  آرسنال در یک نگاه

  باشگاه فوتبال آرسنال در سال ۱۸۸۶ در محله وول ویچ واقع در جنوب شرقی لندن شکل گرفت. پس از انتقال باشگاه به هایبری واقع در شمال لندن در سال ۱۹۱۴ ، آرسنال به عنوان نام تیم آنها برگزیده شد. باشگاه لندنی در سال ۱۸۹۱ حرفه‌ای شد و در سال ۱۹۰۴ به دسته یک راه یافت. توپچی‌ها تا انتهای فصل ۰۵-۲۰۰۴ ، ۷۹ فصل متوالی در لیگ یک و لیگ برتر حضور داشته و موفق به کسب ۱۳ قهرمانی شده‌اند. آنها با جرج گراهام ۶ جام مهم را در نه سال (۸۷-۱۹۸۶ تا ۹۵-۱۹۹۴) فتح کردند. در سال ۱۹۹۶ ، آرسن ونگر فرانسوی هدایت توپچی‌ها را به عهده گرفت. در کنار او آرسنال توانست به سه عنوان قهرمانی در سال‌های ۱۹۹۸ ، ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴ دست یابد. آرسنال فصل ۰۶-۲۰۰۵ توانست با انجام بازی‌های درخشان به فینال جام باشگاه‌های اروپا راه یابد، اما مغلوب بارسلونا شد و به عنوان نایب قهرمانی این جام رضایت داد. توپچی‌ها در فصل گذشته لیگ برتر نتوانستند به عنوانی بهتر از چهارمی دست یابند.
  تاریخچه
  مقدمه

  شهر زیبا و صنعتی لندن ، از جمله شهرهای متمدن وقدیمی اروپا به شمار می‌آید و مردم این شهر همواره به ورزش فوتبال علاقه فراوانی دارند. از این رو تیمهای زیادی در این شهربه وجود آمدند . یکی از این تیم‌ها ، تیم پرافتخار آرسنال است.
  آرسنال در گذر زمان

  با ۱۳ قهرمانی لیگ و ۹ جام حذفی آرسنال را باید یکی از نامهای بزرگ در فوتبال انگلیس به شمار آورد. در این ادعا هیچ شکی وجود ندارد.

  داستان زندگی آرسنال در سال ۱۸۸۶ و با نام باشگاه دایال اسکوئر (FCDial Square) آغاز شد، تیمی متعلق به کارخانه اسلحه سازی سلطنتی در جنوب شهر لندن. از همان زمان لقب تفنگداران «The Gunners» به این تیم اطلاق شد، اما مدتی بعد نام تیم وولویچ اف سی آرسنال ، تغییر یافت. تیم در سال ۱۸۹۱ حرفه‌ای شد و ۲ سال بعد به لیگ انگلیس پیوست.

  در سال ۱۹۰۴ آرسنال به دسته اول لیگ راه یافت ، اما نتوانست در این دسته باقی بماند.

  در فصل ۱۴-۱۹۱۳ باشگاه به حاشیه شمال رودخانه تایمز و منطقه هایبری تغییر مکان یافت و نام آن به آرسنال تغییر پیدا کرد. نامی که امروز نیزعلاقه مندان فوتبال ، تفنگداران را به آن می‌شناسند.

  در سال ۱۹۱۹ آرسنال بار دیگر به دسته اول بازگشت و تاکنون موفق شده خود را حفظ کند. این رکوردیست که هنوز در فوتبال انگلیس دست نخورده باقی مانده‌است و هر سال به قدمت آن افزوده می‌شود. ۶ سال بعد دومین اتفاق مهم پس از صعود به دسته اول برای آرسنال اتفاق افتاد. در سال ۱۹۲۵ هربرت چاپمن به سمت مربیگری آرسنال منصوب شد و او اولین دوره بزرگی را برای این تیم لندنی به ارمغان آورد.

  چاپمن که پیش از آن تیم هادرزفیلد تاون را به ۳ قهرمانی پیاپی در لیگ رسانده بود، این عملکرد درخشان را در آرسنال تکرار کرد. پس از قهرمانی درجام حذفی در سال ۱۹۳۰ که با فتح لیگ در۱۲ ماه بعد پیگیری شد، آرسنال با رکورد هادرزفیلد برابری کرد. چرا که قهرمانی در سالهای ۱۹۳۳ تا ۱۹۳۵ نیز به دست آمد. بجز این افتخارات چاپمن انقلابی تاکتیکی را در آرسنال و لیگ انگلیس با استفاده از سیستم W-M به وجود آورد. مرگ این مرد بزرگ در سال ۱۹۳۴ آرسنال را بهت زده نمود و به هرحال جرج آلیسون جای او را پر کرد.

  در زمان مربیگری آلیسون و با حضور مهاجمی چون « تد دراکی» درسالهای ۱۹۳۶ و ۱۹۳۸ به ترتیب جام حذفی و لیگ فتح شد و پس از جنگ جهانی دوم ۲ عنوان دیگر در سالهای ۱۹۴۸ و ۱۹۵۳ نصیب آرسنال شد که دومی با تفاضل گل بهتر نسبت به پرستون نورث اند به دست آمد. به علاوه جام حذفی ۱۹۵۰ نیز به افتخارات سرخپوشها افزوده شد. آرسنال تاکنون ۱۲ بار قهرمان جام قهرمانان انگلیس نیز شده‌است.

  پس از نیم دهه سکون، بار دیگر در زمان «برتی می‌روند» اوج گیری آرسنال آغاز شد . لندنی‌ها در سال ۱۹۷۰(۵ سال پس از انتخاب می) جام بین شهرهای فیزرکاپ که در ابتدا جام یوفا با این نام برگزار می‌شد را فتح کردند . یک فصل بعد آرسنال لیگ و جام حذفی را تواماً به دست آورد ، اما دوباره دوران رخوت فرا رسید و تمام تلاش تیم تا پایان این دهه یک قهرمانی جام حذفی ۱۹۷۹ آن هم با پیروزی دلچسب برمنچستر یونایتد را به همراه داشت.

  سرانجام دراوایل دهه جدید سران و مسئولان باشگاه آرسنال با ساخت یک استادیوم بزرگتر که دارای امکانات بیشتری نسبت به هایبری باشد موافقت کردند و مقدمات آن را برپا نمودند. آرسنال این ورزشگاه را با مشارکت شرکت هواپیمایی امارات ساخت.

  ۸سال انتظار دیگر آرسنالی‌ها، آغاز دوران طلایی دیگری را این بار به رهبری جرج گراهام به همراه داشت. قهرمانی جام اتحادیه با پیروزی بر لیورپول حاصل شد. اما یک پیروزی احساسی تر با گل دقیقه آخر مایکل توماس درآنفیلد، پیروزی( دو بر صفر) دیگری را برای آرسنال به ارمغان آورد تا آنها در آخرین لحظه قهرمانی لیگ در سال ۱۹۸۹ را از لیورپول بربایند. تیم گراهام در سال ۹۱ قهرمان لیگ، درسال ۹۳ دو جام و در سال ۹۴ قهرمان جام یوفا شد.
  توپچی‌ها

  بعد از جدایی گراهام، آرسن ونگر رهبری آرسنال را در آستانه قرن جدید پذیرفت.

  مرد فرانسوی با آوردن ستارگان متعدد بین المللی و از جمله هموطنانش امانوئل پتی، پاتریک ویه را و تیری آنری به هایبری ، از سال ۲۰۰۰ به بعد ۶ قهرمانی را نصیب باشگاه کرد.

  آرسنال در این چند سال اخیر با درخشش ستارگان انگلیسی خود همچون دیوید سیمن (دروازه بان افسانه‌ای آرسنال و تیم ملی انگلیس) ، تونی آدامز( مدافع مستحکم آرسنال و انگلیس) ، دیوید پلات (گلزن بزرگ فوتبال انگلیس) ، یان رایت ( گلزن سیه چرده تیم ملی انگلیس) و ستارگان خارجی مانند دنیس برگکمپ و مارک اورمارس (هلند) ، پاتریک ویرا، امانوئل پتی ، سیلوین ویلتورد ، تیری آنری ، نیکولاس آنلکا و رابرت پیرس(فرانسه) ، فردریک لیونبرگ ( سوئد) در میادین مختلف انگلیس و اروپایی درخشیده‌است.

  تاکنون مردان ونگر به رغم شایستگی نتوانسته‌اند در رقابتهای حرفه‌ای اروپا موفق باشند. تیم صاحب سبک ونگر در این سالها تنها به یک فینالیست بودن جام برندگان اروپا در سال ۲۰۰۶ دلخوش کرده‌است.

  در این فصل آرسنال با استفاده ازنامدارانی چون فرانسسک فابرگاس، رابین فان پرسی ، امانوئل آدبایور، آندری آرشاوین ، توماس روسیچکی و تئو والکات و تاکتیکهای فنی و روانی آرسن ونگر سعی در قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی انگلیس و درخشش در جام قهرمانان اروپا را دارند.
  ترکیب نخست

  این ترکیب در تاریخ ۱۹ سپتامبر ۲۰۰۹ نوشته شده‌است و مطابق با منبع اصلی وب‌گاه باشگاه می‌باشد ]شماره
  نقش بازیکن
  ۱ دروازه‌بان مانوئل آلمونیا (کاپیتان دوم)
  ۲ مدافع ابو دیابی
  ۳ مدافع باکاری سانیا
  ۴ هافبک فرانسسک فابرگاس (کاپیتان اول)
  ۵ مدافع توماس ورمالن
  ۶ مدافع فیلیپ سندروس
  ۷ هافبک توماس روسیچکی
  ۸ هافبک سمیر نصری
  ۹ مهاجم ادواردو دا سیلوا
  ۱۰ مدافع ویلیام گالاس
  ۱۱ مهاجم رابین ون پرسی (کاپیتان دوم)
  ۱۲ مهاجم کارلوس ولا
  ۱۴ مهاجم تئو والکات
  ۱۵ هافبک دنیلسون
  ۱۶
  هافبک آرون رمزی

  شماره
  نقش بازیکن
  ۱۷ مدافع الکساندر سونگ
  ۱۸ مدافع مایکل سیلوستره
  ۱۹ هافبک جک ویلشر
  ۲۰ مدافع یوهان ژورو
  ۲۱ دروازه بان لوکاس فابیانسکی
  ۲۲ مدافع گائل کلیچی
  ۲۳ هافبک آندری آرشاوین
  ۲۴ دروازه بان ویتو مانونه
  ۲۷
  هافبک امانوئل ابوئه
  ۲۸ مدافع کیران گیبس
  ۳۰ مدافع آرماند ترائوره
  ۴۶ هافبک فران مریدا
  ۵۲ مهاجم نیکلاس بنت نر
  ۵۳ دروازه بان وجیچ شِسنی


  بازیکنان معروف
  یان رایت
  اشلی کول
  تیری هانری
  دیوید سیمن
  توماس روسیچکی
  رابرت پیرس
  ینس لمن
  فردریک لیونبرگ
  نیکلاس آنلکا
  مارک اورمارس
  دنیس برگکمپ
  فرانسسک فابرگاس
  گیلبرتو سیلوا
  امانویل ادبایور
  رابین فان پرسی
  خوزه آنتونیو ریس
  سمیر نصری
  ویلیام گالاس
  امانوئل ابوئه
  تئو والکات
  تونی آدامز
  سول کمپل
  پاتریک ویرا
  امانوئل پتی
  آندری آرشاوین
  کریا گیلبرت
   
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.