1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
    هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
    رد اعلامیه

ديونگ: مي‌خواهم مثل هونتلار آقاي گل شوم

شروع موضوع توسط alicpu در ‏23 ژوئیه 2012 در انجمن فوتبال و فوتسال

1. alicpu

alicpu کاربر تایید شده

مهاجم ملي‌پوش هلندي و تازه وارد بورسيامونشن‌گلادباخ گفت: گلزني در کشورم راحت‌‌تر است زيرا سطح فوتبال باشگاهي هلند به اندازه بوندس‌ليگا آلمان نيست.
    awww3.varzesh3.com_admin_asp_Picture_00939887.jpg
    «لوک ديونگ» چند روز قبل در ازاي 15 ميليون يورو از تيم توانت انشده کشورش جدا شد و به عضويت گلادباخي‌ها درآمد. اين گلزن جوان که به عنوان جانشين مارکو رويس به تيم قديمي بوندس ليگا آمده است، در گفت‌وگويي با بيلدام زون‌تاگ اظهار داشت: در اردي‌ويزه يا ليگ فوتبال هلند راحت‌تر از بوندس‌ليگا مي‌توان گل زد. سطح فوتبال باشگاهي آنجا به اندازه آلمان بالا نيست. با وجودي که هنوز در بازي‌هاي تدارکاتي هستم، اما مي‌توانم تجسم کنم که هر بازي اين ليگ به معناي واقعي در سطحي بالا برگزار مي‌شود.

وي که در تيم لاله‌هاي نارنجي 7 بازي کرده و يک گل زده،، در اين گفت‌وگو به نکاتي اين چنين اشاره کرده است:

*به مونشن گلادباخ عادت کرده ايد؟

بله. فوق‌العاده است. بسيار باشکوه مورد استقبال واقع شدم و با وجود روئل بروورز، ‌هم تيمي هلندي‌ام که هم اتاقي من نيز است، راحت‌تر دارم با محيط جديد خو مي‌گيرم.

*اما شنيده مي شود بروورز نمي گذارد شما خوب بخوابيد. چون زياد خر و پف مي‌کند؟

بگذاريد بگويم فقط يکبار به اين خاطر از خواب بيدار شدم. اما خر و پف‌هاي او زياد اذيتم نمي‌کند. او خيلي به من کمک مي‌کند. بخصوص که به کمک او زبان آلماني را در خودم تقويت مي‌کنم.

*پس اين هموطن هم تيمي‌ شما نقش معلم زبان تان را هم ايفا مي‌کند؟

او و تماشاي برنامه هاي تلويزيوني به من در اين زمينه خيلي کمک مي‌کنند.

*چرا به بورسيامونشن‌گلادباخ آمديد؟

پدرم چند مرتبه به اينجا سفر کرده است. برايم از شرايط تمريني بسيار عالي اينجا، همين طور ورزشگاه و هواداران گلادباخ خيلي تعريف کرده بود. از طرفي براي من بودن در شهر مونشن‌‌گلادباخ خيلي اهميت داشت. زيرا تنها يک ساعت و نيم با شهر زادگاهم در هلند يعني «دوئتينشم» فاصله دارد. از آنجايي که من هم مردي خانواده دوست هستم، دوست دارم مرتب دوستان و اعضاي خانواده‌ام را ببينم. به اين دليل اکنون دنبال منزلي اجاره‌اي در شهر هستم.

*شما جايگزين مارکو رويس، بازيکن ملي پوش مونشن‌گلادباخ شديد که به دورتموند پيوست. فکر مي‌کنيد به اندازه او خوب و توانمند هستيد؟

مارکو رويس فصل قبل توانست 18 گل براي گلادباخ بزند. اين ‌آماري به واقع خيره‌کننده است. اما يک نکته مشخص است و آن اين که من مهاجم هستم و هدفم گلزني است. عددي را به عنوان آمار گل زده‌ام در فصل آينده ذکر نمي‌کنم چون چنين کاري بي معني است. اما هدفم در اصل همين است که گفتم.

*مي گويند در فوتبال هلند گل زدن راحت تر است. شما هم همين نظر را داريد؟

بله. در فوتبال هلند راحت‌تر از بوندس‌ليگا مي‌توان گل زد. سطح فوتبال باشگاهي آنجا به اندازه آلمان بالا نيست. با وجودي که هنوز در بازي‌هاي تدارکاتي هستم، اما مي‌توانم تجسم کنم که هر بازي اين ليگ به معناي واقعي در سطحي بالا برگزار مي‌شود.

* البته اين نکته را مي دانيد که يان کلاس هونتلار، هموطن شما در بوندس‌ليگا نمره قبولي گرفته است. او فصل قبل بيشترين تعداد گل را براي شالکه زد و حتي آقاي گل ليگ شد. آيا شما نمي‌خواهيد «هونتلار جديد بوندس ليگا » باشيد؟

به اين سئوال دوست داريد چگونه جواب دهم؟ در اين مورد شک نکنيد. البته در نظر بگيريد هونتلار،‌مهاجم با کلاسي است. خود آلمان هم مهاجمين قدرتمندي دارد. با اين حال دلم مي‌خواهد زياد گل بزنم و مثل هونتلار حتي آقاي گل شوم. اما در نظر داشته باشيد تازه 21 ساله شده‌ام. خيلي چيزها بايد از او ياد بگيرم.

*بيشتر دوست داريد با مونشن‌گلادباخ قهرمان بوندس‌ليگا شويد يا اين که عنوان آقاي گل ليگ شويد؟

قهرماني؟ درست شنيدم؟ دست يافتن به اين عنوان که خيلي خوب است. اگر روزي قرار شود از بين اين دو يکي را انتخاب کنم، مطمئن باشيد حاضرم آقاي گل نشوم اما به مقام قهرماني ليگ برسم.

*آيا گلادباخ قابليت رسيدن به مقام قهرماني را دارد؟

باشگاه با خريدهايي که انجام داده، بديهي است که مي‌خواهد در راه صعود و پيشرفت در ليگ قدم بردارد. اما ما بايد واقع نگر شويم. شايد برنامه باشگاه اين است که در 5 سال آينده به اين عنوان برسد. اگر اين باشد من که تا سال 2015 بيشتر قرارداد ندارم...

*... اما در عوض مي توانيد همراه با تيم ملي هلند قهرمان جام جهاني 2014 برزيل شويد.

تا آن زمان خيلي اتفاقات ممکن است روي دهد. بطور قطع هدفم اين است که در تيم ملي هلند بازيکني ثابت شوم. شانس بزرگ من اين است که فان خال، مربي جديد تيم ملي توجه زيادي به بازيکنان جوان دارد.