1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
    هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
    رد اعلامیه

ناهار با خدا (داستان اموزنده 1)

شروع موضوع توسط mateghoo در ‏2 سپتامبر 2012 در انجمن نثر-داستان-حکایت

1. mateghoo

mateghoo کاربر تایید شده

يك بچه ي كوچيك مي خواست خدا رو ببينه. اون ميدونست كه براي ديدن خدا راه درازي در پيش داره. لوازمش رو برداشت و سفرش رو شروع كرد. كمي كه رفت ,با پيرزني روبرو شد.پيرزن توي پارك نشسته بود و به چند تا كبوتر زل زده بود.پسر كنار او نشست و كوله پشتيش رو باز كرد. تازه مي خواست جرعه اي از نوشيدني ش رو بنوشه كه احساس كرد پيرزن گرسنه س. پسرك به اون تعارف كرد. پيرزن با تشكر زياد , قبول كرد و لبخندي زد. لبخند او براي پسرك آن قدر زيبا بود كه هوس كرد دوباره آن را ببيند پس دوباره تعارف كرد و دوباره پيرزن به او لبخند زد. پسرك بسيار خوشحال بود. آنها تمام بعدازظهر را به خوردن و تبسم گذراندند , بدون گفتن حرفي. با تاريك شدن هوا پسرك احساس خسته گي كرد , بلند شد و آماده ي رفتن شد. چند قدم كه برداشت دوباره به سوي پيرزن دويد و او را در آغوش گرفت و پيرزن هم لبخند بسيار بزرگي زد. هنگامي كه پسر به خانه اش برگشت , مادرش از چهره ي شاد او متعجب شد. پرسيد:” چي شده پسرم كه اين قدر خوشحالي؟ پسر جواب داد: من با خدا نهار خوردم. و قبل از واكنش مادرش اضافه كرد: “مي دوني مادر, اون قشنگترين لبخندي رو داشت كه من تا حالا ديده ام.” و اما پيرزن نيز با قلبي شادمان به خانه اش بازگشت. پسرش با ديدن چهره ي بشاش او پرسيد:”مادر , چي تو رو امروز اين جور خوشحال كرده؟” و اون جواب داد:” من امروز با خدا غذا خوردم.” و ادامه داد:”اون از اون چيزي كه انتظار داشتم جوان تر بود.” ما نمي دانيم خدا چه شكلي است. مردم به خاطر دليلي به زندگي ما وارد مي شوند؛بله يك دليل. پس چشمان وقلبهاي تان را باز كنيد. ممكن است هر جا با خدا روبرو شويد.