1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
    هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
    رد اعلامیه

بیوگرافی ماسیمو آمبروسینی

شروع موضوع توسط ALI 0131 در ‏28 سپتامبر 2012 در انجمن شخصیت های ورزشی

1. ALI 0131

ALI 0131 کاربر تایید شده

بیوگرافی ماسیمو آمبروسینی
    ماسیمو آمبروسینی
    در جام برلوسكنی كه با پیروزی میلان به پایان رسید این ماسیمو آمبروسینی هافبك گلزن روسونری بود كه با عملكرد فوق العاده خود باعث بی اثر ماندن قدرت بالای یوونتوس شد.

به گزارش یوفا: در جام برلوسكنی كه با پیروزی میلان به پایان رسید این ماسیمو آمبروسینی هافبك گلزن روسونری بود كه با عملكرد فوق العاده خود باعث بی اثر ماندن قدرت بالای یوونتوس شد.

او نزدیك به ۱۲ سال را در تركیب میلان از سر گذرانده است تا بتواند تا حد قابل قیاس با اسطوره های قدیمی باشگاه روسونری شود اما باید گفت كه این هافبك با تجربه از لحاظ توانایی های كاری خود از سایر هافبك ها در میلان قابلیت بیشتری دارد. او اكنون در ۳۱ سالگی قرار دارد و هم در باشگاهش و هم در تیم ملی كشور خود، ایتالیا توپ می زند.

● ماسیمو ، در ۲ سال گذشته شما به سختی یك بازی را در میلان یا تیم ملی ایتالیا از دست داده اید. چه رازی در این میان است؟

▪ خیلی خوش شانس بوده ام مربیانی كه با آنها كار كرده ام به من ایمان داشته اند. من همچنین به خودم خیلی خوب توجه دارم. یك فوتبالیست باید یك محدودیت های رژیمی و مقررات تعیین شده ای را رعایت كند، به خصوص هنگامی كه شما برای تیم ملی كار می كنید، همان گونه كه در میلان هستید.

● در جام برلوسكنی ما اولین بار شما را در دفاع میانی دیدیم اما پست دلخواه شما در مركز زمین است. در كدام موقعیت احساس راحتی بیشتری می كنید؟

▪ مردم از من این سؤال را بیش از یك میلیون بار پرسیده اند (می خندد) اما من هرگز یك اولویت را مطرح نكرده ام. امسال گالیانی پیشنهاد داده تا در دفاع میانی بازی كنم و من راضی هستم و در این موقعیت باز هم آزادی عمل بیشتری برای جلو رفتن دارم. در نقش میانی شما مسئولیت بیشتری دارید و هر اشتباهی دروازه بان را با ریسك مواجه می كند. در حال حاضر اگر من یك انتخاب داشته باشم می گویم خط میانی اما من هر ۲ پست را دوست دارم.

● شما قطعاً در كنار خط هم خوب بازی می كنید و در هر مسابقه تمایل به گلزنی دارید. آیا نمی خواهید كه یك مهاجم باشید؟

▪ (لبخند) هنگامی كه من كوچكتر بودم این موقعیت جایی بود كه من دوست داشتم در آن بازی كنم اما در طول سال های گذشته مربیان مرا عقب تر كشیده اند اما من عاشق رفتن به جلو هستم، من گلزنی را دوست دارم.

● اما یك لغزش در حال حمله می تواند بقیه هافبك ها را در موقعیت خطرناكی قرار دهد؟

▪ خب این ریسك بالایی هم دارد اما نقطه اساسی برای كل تیم هماهنگی خیلی خوب ما با یكدیگر است. در سیستم آنچلوتی ما با ۲ محور در خط میانی كار می كنیم و آنها می توانند شما را به خوبی پوشش بدهند اما واضح است كه در ضد حمله برخی اوقات شما مشكل پیدا می كنید.

● به نظر می رسد كه درك خوبی از همتیمی هایتان دارید. آیا این به خاطر جو خوب داخل رختكن تان است؟

▪ بله. همیشه گفته شده است كه جو خوبی در رختكن ما وجود ندارد اما در این باره، در سال های حضورم در اینجا، می توانم به شما بگویم كه جو اینجا عالی است. بازیكنان همدیگر را به طرف هم می كشند كه این قطعاً مهم است.

● همیشه بحث های زیادی درباره رختكن میلان بوده است، آیا وضع به همان بدی بود؟

▪ همه آنها شایعه بود. مردم آنچه را كه در رختكن می گذرد نمی دانند و هنگامی كه نتیجه گرفته نمی شد آنها باید یك چیزی درباره برجسته كردن روحیه ضعیف رختكن می نوشتند اما این تیم همیشه متحد بوده است.

● پیشرفت شما به عنوان یك فوتبالیست حیرت آور بوده است. آنها همیشه می گویند كه شما یك بازیكن كامل هستید. آیا در بازی شما نكاتی وجود دارد كه شما هنوز هم باید آن را اصلاح كنید؟

▪ خب البته. من در دوران فوتبالی ام رشد سریعی داشته ام اما باید فرصت ها را چنگ بزنم. درباره هر چیزی كه درباره خودم روی داده است خوشحالم. در زمینه توانایی های پاس كاری و شعور تاكتیكی كار می كنم. من می توانم در همه زمینه ها بهتر باشم.

● شما این شانس را داشته اید كه با بازیكنان بزرگی همراه باشید. چه كسی به شما چیز بیشتری یاد داد؟

▪ بهترین بازیكنان در جهان در اینجا بازی كرده اند و شما می توانید چیزهایی زیادی از آنها فرا گیرید. از مالدینی، كاستاكورتا، سیدورف، كافو و روی كاستا. برای من این یك افتخار بود كه در چنین تیمی با آنها باشم.

● شما زمانی در میلان اوج گرفتید كه فابیو كاپلو مربی این تیم بود، اسكودتو را با فابیو كاپلو بردید و اكنون دوران آنچلوتی را تجربه می كنید. با كدام سبك شما احساس راحتی می كنید؟

▪ من به همان اندازه كه زیرنظر كاپلو راحت بودم زیرنظر آنچلوتی هم هستم اما یقیناً هر مربی روش خودش و عقاید متفاوتش را دارد. یك بازیكن باید خودش را تطبیق بدهد و بهترین مربیان می دانند كه چگونه بهترین عملكرد را از بازیكنانشان داشته باشند.

● از كدام یك شما بیشتر لذت می برید: یك فینال مقابل اینتر یا رم؟

▪ رم، چون آنها خیلی زیبا بازی می كنند، اما به شرطی كه ما پیروز شویم!

● تیم ایتالیا، جام ملت های اروپا را در حالی به پایان رساند كه نامش در جمع تیم هایی جای داشت كه شانس قهرمانی داشتند اما ما نتایجی را دیدیم كه به هیچ وجه انتظار آن را نداشتیم.این نتایج را چگونه دیدید؟

▪ ایتالیا به آرامی كار خود را انجام داد، با اطمینان به شانسی كه داشتند، با وجود توقف های تاكتیكی معدودی كه بود. در خاتمه ما در سطح خیلی بالایی بازی كردیم. ما احساس خوبی درباره بازی های بزرگ داشتیم اما مقابل اسپانیا شانس نداشتیم.

● شما گفته بودید كه بهترین خاطره تان از سال گذشته جشن گرفتن با همتیمی هایتان به خاطر قهرمانی در جام باشگاه های جهان بود. چه آرزویی برای فصل آینده دارید؟

▪ قهرمانی در لیگ ایتالیا و كسب اسكودتو و سپس جام یوفا.